Upadłość konsumecka we Wrocławiu

kancelarie frankowe wrocław

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Kancelaria specjalizująca się w upadłości konsumenckiej Wrocław

Kancelaria Klisz i Wspólnicy z Wrocławia to zespół doświadczonych prawników (adwokatów i radców prawnych), którzy wspierają Klientów rozważających ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Oferujemy kompleksowe doradztwo na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości, w jego toku, a także po formalnym ogłoszeniu upadłości wspieramy naszych Klientów w zakresie kontaktu z syndykiem i wierzycielami.

Naszym celem jest zapewnienie Ci poczucia bezpieczeństwa i kontroli w toku prowadzonego wobec Ciebie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, które może doprowadzić do Twojego całkowitego oddłużenia.

Kancelaria prawna Wrocław – adwokat i prawnik specjalista z zakresu upadłości konsumenckiej – co możemy dla Ciebie zrobić?

Przeanalizujemy Twoją sytuację prawno-finansową pod kątem możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej lub skorzystania z innych możliwości (być może w Twoim przypadku upadłość konsumencka nie będzie najlepszym rozwiązaniem);

Wyjaśnimy dokładnie jakie konsekwencje dla Ciebie i Twojej rodziny spowoduje ogłoszenie upadłości konsumenckiej ;

Przygotujemy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który będzie spełniał wszystkie wymogi formalne i gwarantował rozpatrzenie Twojego przepadku przez Sąd upadłościowy

Będziemy z Tobą na rozprawie sądowej w przedmiocie ogłoszenia upadłości oraz przygotujemy Cię do tego, co może Cię na tej rozprawie spotkać.

Przygotujemy w Twoim imieniu wszystkie konieczne wnioski do sądu upadłościowego, a w szczególności wniosek o wstrzymanie postępowań egzekucyjnych na czas postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości oraz o wydzielenie środków na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

Dodatkowo możemy zająć się prowadzeniem negocjacji z Twoimi wierzycielami oraz wspierać Cię w kontaktach z syndykiem w czasie, kiedy Twój majątek będzie podlegał jego kurateli.

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Poznaj nas w social mediach

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat wrocław upadłość konsumencka
(Na fotografii adwokat Michał Dziedzic kierujący praktyką spraw frankowych we Wrocławiu w Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Zadzwoń 71 740 50 00 lub napisz: e.trybulinski@adwokat-wroclaw.biz.pl

Upadłość konsumencka we Wrocławiu – czy warto ją ogłosić?

Jeśli jesteś osobą, która popadła w problemy finansowe, a Twoje obecne położenie wyklucza możliwość spłaty wszystkich zobowiązań powinieneś rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej i przygotować na spotkanie z prawnikiem w tej sprawie.

Upadłość konsumencka to jedno ze skutecznych narzędzi w walce z nadmiernym zadłużeniem osoby fizycznej. Często jedynym dającym nadzieję na życie bez długów, umożliwiającym wyjście ze spirali zadłużenia, a także jednoczesne pozbycie się nękających Cię firm windykacyjnych i odzyskanie wewnętrznej równowagi psychicznej.

Przy właściwie poprowadzonym postępowaniu efektem ogłoszenia upadłości konsumenckiej może być rozłożenie Twoich należności na raty, częściowe lub nawet całkowite umorzenie.

Wymaga to jednak złożenia odpowiedniego wniosku do sądu upadłościowego, kontaktu z sądami, wierzycielami oraz syndykiem. Przez pewien czas zostaniesz także pozbawiony możliwości zarządu własnym majątkiem i swobodnym dysponowaniem Twoimi zarobkami.

Musisz też wiedzieć, że nie każdy przypadek nadaje się do tego, żeby ogłosić upadłość konsumencką. Czasem w konkretnej sytuacji prawo nie daje takiej możliwości. Bywa i tak, że w danej sytuacji istnieje bardziej korzystne rozwiązanie, które pozwoli Ci nie tylko uniknąć zobowiązań, ale dodatkowo ochronić majątek Twój i Twojego małżonka bez uciekania się do upadłości konsumenckiej.

Przeczytaj więcej: Upadłość konsumencka

Dlatego decyzja o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej powinna być podjęta z należytą starannością i przy rozważeniu wszystkich okoliczności danego przypadku. Chodzi przy tym zarówno o aspekty prawne jak i okoliczności faktyczne. Właśnie dlatego współpracę z Klientem rozważającym skorzystanie z instytucji upadłości konsumenckiej rozpoczynamy od spotkania w Kancelarii, na którym będziesz mógł skorzystać z rady doświadczonego adwokata.

Nasi specjaliści z zakresu upadłości konsumenckiej przedstawią Ci wszystkie konsekwencje jej ogłoszenia w Twoim przypadku. Zarówno te, dotyczące Twojego majątku oraz odnoszące się do Twojego małżonka. Jeśli okaże się, że upadłość konsumencka w Twoim przypadku nie jest najlepszym możliwym wyjściem, nasi prawnicy przedstawią Ci inne rozwiązania i powstrzymają przed podjęciem niekorzystnej decyzji.

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach związanych z upadłością konsumencką.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia sprawami dotyczącymi upadłości konsumenckiej zajmuje się adwokat Eryk Trybuliński.

Jego doświadczenie w tym zakresie nie ogranicza się tylko do udzielania porad prawnych, sporządzania wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej czy obecności na rozprawach.

Adwokat Eryk Trybuliński jest także autorem opracowań i poradników dotyczących upadłości konsumenckiej.

Przeczytaj także:

Pobierz darmowy e-book o upadłości konsumenckiej!

A w nim między innymi: lista sądów upadłościowych oraz formularz wniosku.

Zdecydowany na ogłoszenie upadłości konsumenckiej we Wrocławiu?

Pamiętaj o tym, że zadaniem dłużnika chcącego ogłosić upadłość konsumencką jest przekonanie sądu do tego, że jego przypadek zasługuje na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie w każdej sytuacji jest to jednak możliwe i nie każda argumentacja dłużnika jest skuteczna i przekonywująca.

Podniesienie niewłaściwych argumentów może spowodować oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wówczas trwająca kilka miesięcy procedura ogłoszenia upadłości konsumenckiej okaże się zwyczajną stratą czasu i pieniędzy. Co więcej przez ten okres Twoje zadłużenie stale rośnie.

W toku postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będziesz musiał między innymi wykazać, że twoja sytuacja finansowa nie wynika z szeregu zaniedbań i lekkomyślności. Wszelkie decyzje finansowe, w tym w szczególności decyzje o zaciągnięciu zobowiązań i kredytów, podejmowałeś racjonalnie i przy należytym rozważaniu wszelkich okoliczności. Często nie będzie to łatwe zadanie.

Co więcej w wielu przypadkach ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z przeprowadzeniem rozprawy sądowej. Musisz być gotowy na to, że skład sędziowski może zadawać Ci pytania, a Twoje odpowiedzi zaważą na tym, czy ostatecznie sąd udzieli zgody na ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Twoim przypadku. Dlatego warto, żeby na takiej rozprawie reprezentował Cię adwokat lub radca prawny, czyli specjalista od wystąpień przed sądem, który nie tylko przygotuje Cię do odpowiedzi na trudne pytania, a także będzie składał na rozprawie w Twoim imieniu konieczne wnioski i oświadczenia.

Musisz też wiedzieć, że samo złożenie do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie zatrzyma automatycznie komorników i firm windykacyjnych.

Jako dłużnika masz jednak możliwość złożenia wniosku do sądu o wstrzymanie wszelkich postępowań egzekucyjnych do czasu, aż sąd rozpatrzy Twój wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd nie ma obowiązku uwzględnienia Twojego wniosku, ale dobra, rzeczowa i zgodna z prawem argumentacja przygotowana przez doświadczonego prawnika może go przekonać.

Przeczytaj: