ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

KANCELARIA PRAWNA KLISZ I WSPÓLNICY

Upadłość konsumencka Wrocław — adwokat Iwo Klisz

adwokat wrocław

Problemy finansowe wywoływać intensywny stres. Niezdolność do spłaty długów często prowadzi do lęku, zniechęca do pracy i aktywności zawodowej, hamuje dążenie do realizacji osobistych celów życiowych, a także może być przyczyną problemów zdrowotnych. Prowokuje kłótnie z najbliższymi, a w dłuższym okresie może negatywnie wpłynąć na relacje rodzinne lub skutkować całkowitym ich zerwaniem.

Dlatego tak ważne jest to, żeby zwrócić się o pomoc do właściwych i doświadczonych ekspertów, którzy wyjaśnią różne opcje redukcji zadłużenia, w tym ich konsekwencje i korzyści płynące z ogłoszenia upadłości konsumenckiej, dostosują strategie oddłużeniowe do Twojej indywidualnej sytuacji i pomogą wybrać najodpowiedniejszy plan działania.

Opinie zadowolonych klientów

Skontaktuj się z naszym adwokatem od upadłości konsumenckiej we Wrocławiu pod numerem: +48 695 560 425 i umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację wstępną

Upadłość konsumencka Wrocław - Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Nawet jeśli masz problemy z regulowaniem swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych i grozi Ci niewypłacalność, zasługujesz na fachową pomoc i możliwości rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu

Skorzystanie z właściwej pomocy prawnej w odpowiednim czasie da Ci szansę na zatrzymanie komornika, windykatorów i wierzycieli. Pozwoli złapać oddech i odzyskać wiarę we własne możliwości.

Skup się na odbudowie swojego życia i motywacji. Napraw relacje z rodziną i zadbaj o swoje zdrowie oraz o swoją przyszłość.

Podczas gdy my profesjonalnie poprowadzimy Cię przez cały proces upadłości konsumenckiej, zapewniając wsparcie i kompetentne doradztwo na każdym kroku, aż do umorzenia wszystkich zobowiązań.

upadłość konsumencka Wrocław - Kancelaria
adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz, właściciele Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu

Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację z adwokatem w sprawie upadłości konsumenckiej

Wstępna 30 minutowa konsultacja jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą i ustalimy dogodny dla Ciebie i możliwy dla nas termin rozmowy. Nie wiąże się to z obowiązkiem zapłaty.

Wysyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zapytania dot. upadłość konsumencka we Wrocławiu.

Kancelaria Prawnicza Wrocław informuje, że administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności

Kancelaria Klisz i Wspólnicy Informacje kontaktowe

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times

upadłość konsumencka wrocław

Pobierz darmowy e-book o upadłości konsumenckiej!

A w nim między innymi: lista sądów upadłościowych oraz formularz wniosku.

Czym jest upadłość konsumencka?  – Wyjaśnia prawnik od upadłości Wrocław

Upadłość konsumencka to szansa dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej na zatrzymanie komornika, windykatorów i wierzycieli. Polega ono na wstrzymaniu naliczaniu odsetek oraz umożliwia wyjście ze spirali zadłużenia

Postępowanie upadłościowe przeznaczone jest dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Może ją ogłosić, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacać na bieżąco swoich wierzytelności. Ma formę postępowania sądowego i prowadzone jest w pierwszej kolejności przez sąd rejonowy, a następnie przez syndyka, który działa pod nadzorem tego sądu. 

Celem postępowania upadłościowego jest umożliwienie dłużnikowi choćby częściowej spłaty zobowiązań finansowych, spieniężenie majątku dłużnika oraz umorzenia pozostałych wierzytelności (umorzenie zobowiązań osoby fizycznej). 

Sąd może oddalić wniosek, nawet gdy sytuacja dłużnika nie pozwala na spłatę zobowiązań, ale stan niewypłacalności powstał ze względu na rażące niedbalstwo lub z winy umyślnej upadłego.

Kancelaria adwokacka adwokata Iwo Klisz z siedzibą we Wrocławiu zapewnia pomoc przy ogłoszeniu upadłości. 

Umów się na bezpłatne spotkanie wstępne z prawnikiem z naszej Kancelarii we Wrocławiu, na którym dowiesz się:

  • kiedy możliwe jest oddłużanie osoby fizycznej
  • czy masz możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej

  • jak możemy pomóc Ci w toku postępowania upadłościowego. 

Przeczytaj także: 

Jak wygląda oddłużanie krok po kroku?

Krok 1 – Wystąpienie z odpowiednim wnioskiem o upadłość do sądu

Krok 2 -Weryfikacja przez sąd warunków stwierdzenia upadłości oraz wydanie odpowiedniego postanowienia

Krok 3 -Ustalenie planu spłaty wierzycieli i likwidacja majątku (zwanego masą upadłości)

Krok 4 -Umorzenie zobowiązań osoby fizycznej 

Przeczytaj także: Upadłość konsumencka krok po kroku.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Z takim wnioskiem można wystąpić osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej i utraciła zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. We wniosku o ogłoszenie upadłości sporządzonym na specjalnym elektronicznym formularzu należy:

  • wyjaśnić przyczyny, które spowodowały problemy finansowe (np. wypadek, utrata pracy itp.)

  • przedstawić argumentację, która wykaże, że przyczyną ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest rażące niedbalstwo dłużnika lub umyślne działanie (wtedy sąd może oddalić wniosek)

  • opisać jak wygląda majątek dłużnika (musisz opisać swój stan majątkowy, ale nie przejmuj się — to, że dłużnik nie posiada majątku, nie będzie problemem),

  • przedstawić spis wierzytelności spornych oraz bezspornych

  • przedstawić potrzebne dokumenty (pisma od komornika czy firm windykacyjnych)

Po złożeniu wniosku należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu wszelkiej korespondencji.

Przeczytaj także: Jak sporządzić wniosek o upadłość.

Postępowanie przed sądem upadłościowym

W postępowaniu upadłościowym sąd sprawdza informacje zawarte we wniosku o upadłość dłużnika. W pierwszej kolejności weryfikuje, czy zachodzi stan niewypłacalności, a także czy dłużnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Ocenia także powody i argumenty, którymi dłużnik usprawiedliwia stan upadłości konsumenckiej.

W przypadku stwierdzenia istnienia pozytywnych przesłanek upadłości konsumenckiej, a także nieistnienie przeszkód w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, wydaje odpowiednie postanowienie, w którym stwierdza upadłość konsumencką.

Przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej nie jest jeszcze przygotowywany plan spłaty wierzycieli.

Przeczytaj również: Jak długo trwa postępowanie upadłościowe bez majątku

Syndyk ustala plan spłaty

Na dalszym etapie postępowania syndyk zaczyna od ustalenia planu spłaty wierzycieli, a także weryfikacji istnienia zobowiązań finansowych oraz wierzycieli, których wskazał dłużnik we wniosku o upadłość konsumencką.

Następnie przeprowadza likwidację majątku dłużnika oraz zaspokaja w całości lub w części zobowiązania dłużnika działając w ramach planu spłaty wierzycieli.

Następuje umorzenie zobowiązań i długów — oddłużenie 

Ostatnim etapem postępowania upadłościowego jest umorzenie długów, które nie zostały zaspokojone przez syndyka.

Skontaktuj się z naszym prawnikiem od upadłości konsumenckiej we Wrocławiu pod numerem: +48 695 560 425 i umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację wstępną

Pomoc prawna z zakresu upadłości konsumenckiej — Kancelaria Wrocław

Oferujemy kompleksowe doradztwo na każdym etapie postępowania. Zarówno przed podjęciem decyzji o tym, czy upadłość konsumencka jest najlepszym wyjściem sytuacji.

Również w toku sprawy o upadłość konsumencką we Wrocławiu (nadzorujemy postępowanie upadłościowe prowadzone przez sąd), a także już po formalnym ogłoszeniu upadłości wspieramy naszych Klientów w zakresie kontaktu z syndykiem oraz wyjaśnianiu wątpliwości wierzycieli.

Przygotowujemy wniosek dotyczący ogłoszenia upadłości oraz pomagamy zgromadzić odpowiednie dokumenty, mające potwierdzić zawartą w nim argumentację.

Naszym celem jest zapewnienie Ci poczucia bezpieczeństwa i kontroli w toku prowadzonego wobec Ciebie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, które może doprowadzić do Twojego całkowitego oddłużenia.

Siedziba naszej Kancelarii znajduje się we Wrocławiu, ale prowadzimy tego typu sprawy na terenie całej polski. W szczególności możesz uzyskać nasze wsparcie w oddziałach Kancelarii w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz w Katowicach.

Kancelaria reprezentuje także wierzycieli w toku sprawy o upadłość osoby zobowiązanej do zapłaty. 

Jeśli nie chcesz funkcjonować jako dłużnik do końca życia — skontaktuj się z nami.

prawnik od upadłości wrocław
adwokat Eryk Trybuliński, szef departamentu upadłości konsumenckiej w Kancelarii Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów na temat: Upadłość konsumencka Wrocław

Jak ogłosić upadłość konsumencką we Wrocławiu?

Upadłość konsumencka we Wrocławiu może jest ogłaszana przez odpowiedni sąd rejonowy, po rozpatrzeniu prawidłowo złożonego wniosku o upadłość konsumencką.

Jak napisać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej we Wrocławiu?

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej we Wrocławiu należy złożyć w sądzie odpowiednim dla miejsca zamieszkania dłużnika, wyłącznie w formie elektronicznej.

Gdzie możliwe jest złożenie wniosku o upadłości konsumenckiej we Wrocławiu?

Upadłość konsumencka może zostać ogłoszona przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VIII Wydział Gospodarczy znajdujący się przy ul. Poznańskiej 16. Biuro obsługi interesanta działa w poniedziałek w godzinach od 7.30 do 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

 

Przeczytaj także:

Upadłość konsumencka Wrocław — Zapraszamy do kontaktu 

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times