Adwokat Wrocław Prawo Spadkowe - Kancelaria spraw spadkowych we Wrocławiu

adwokat prawo spadkowe wrocław

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Prawo spadkowe jest jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie.

Do tej pory zakończyliśmy kilkaset spraw sądowych – postępowań spadkowychdotyczących prawa spadkowego i dziedziczenia (głównie sprawy o zachowekpodział majątku spadkowego, unieważnienie lub podważenie testamentu i stwierdzenia nabycia spadku). Udzieliliśmy w tym zakresie tysiące porad prawnych dla Klientów z całego kraju wyjaśniając jak uniknąć długów spadkowychjak sporządzić testamentjak można testament odwołać, jakie są rodzaje testamentów, a także co to jest wydziedziczenie.

Negocjowaliśmy i doprowadziliśmy do zawarcia kilkuset ugód poza sądowych dotyczących wypłaty zachowku lub podziału majątku spadkowego.

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem we Wrocławiu oraz założycielem oraz właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy wraz z moją małżonką radcą prawnym Anną KliszPrawo spadkowe zajmuje mnie nie tylko w pracy zawodowej, ale także stanowiło obszar mojego zainteresowania, gdy byłem doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim. Zagadnienia związane z prawem spadkowym wyjaśniałem nie tylko na salach sądowych jako adwokat, ale także jako wykładowca akademicki prowadząc zajęcia ze studentami z prawa cywilnego.

Obecnie jestem liderem zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych) prowadzących sprawy spadkowe oraz zajmujących się prawem spadkowym na terenie miasta Wrocław, ale również w Poznaniu, Gdańsku i w Katowicach, ale także w innych miastach w Polsce.

Dzięki temu, że działamy na tak dużym obszarze – jako zespół – stale zyskujemy nowe i bardzo szerokie doświadczenia występując przed sądami w różnych miastach, spotykając różnych sędziów i odmienne sposoby interpretacji prawa spadkowego, czy też tocząc spory z innymi prawnikami i kancelariami z różnych części kraju.

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Poznaj nas w social mediach

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Zobacz prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w akcji na naszym Kanale You Tube

adwokat wrocław spadki

adwokat prawo spadkowe
adwokat prawo spadkowe wrocław

Poczytaj naszego bloga o prawie spadkowym

adwokat od spraw spadkowych we wrocławiu
prawnik spadki wrocław
KANCELARIA PRAWA SPADKOWEGO WROCŁAW

Posłuchaj podcastu - Prawo spadkowe dla Każdego autorstwa radcy prawnego Anny Klisz

Na jaką pomoc prawną możesz liczyć ze strony adwokata z Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu?

Obecnie wszyscy prawnicy z Kancelarii udzielają porad prawnych i prowadzą sprawy sądowe lub negocjacje ugodowe z zakresu prawa spadkowego. Wyjaśniamy znaczenie podstawowych instytucji prawa spadkowego, w tym przepisów prawa związanych z dziedziczeniem, wyjaśniamy skutki prawne otwarcia spadku, metody ustalania składu spadku. Tłumaczymy prawa i obowiązki spadkobierców, konsekwencje przypadku przyjęcia spadku, zasady ustalenia kręgu spadkobierców ustawowych, wyliczania udziału spadkowego oraz ustalania wartości spadku zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

Na co dzień spotykamy się z zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia ustawowegorozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także obliczania wysokości zachowkuniegodności dziedziczenia i udziałów przypadających poszczególnym spadkobiercom w ramach działu spadku (tj. podziału majątku spadkowego). Słowo testament oraz zapis windykacyjny odmieniamy przez wszystkie możliwe przypadki.

Świadczona przez nas pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci (tzw. planowanie spadkowe, zarząd sukcesyjny oraz polecenia testamentowe).

Poniżej zamieściłem opisy poszczególnych usług dotyczących prawa spadkowego, z których najczęściej korzystają nasi Klienci.

Porady prawne (konsultacje z adwokatem lub radcą prawnym) – prawo spadkowe Wrocław

Udzielamy porad prawnych (w tym także porady prawne przez telefon) w zakresie wszystkich zagadnień związanych z prawem spadkowym. Doradzamy spadkobiorcom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym, a także wierzycielom spadkowym.

Jest to zdecydowanie najczęściej świadczoną przez nas usługa prawna dotycząca prawa spadkowego. Nasi Klienci korzystają z tego typu pomocy, żeby zrozumieć sytuację prawną, w której już się znaleźli, albo dopiero znajdą się po śmierci spadkodawcy. Zrozumienie tego co będzie się wówczas działo na wczesnym etapie, może pozwolić na przygotowanie przez spadkodawcę odpowiednich dokumentów i oświadczeń na wypadek śmierci, które mogę zapewnić właściwą ochronę spadkobierców.

W najgorszym razie taka wiedza pozwala zaoszczędzić sobie w przyszłości przykrych niespodzianek, bo nie zawsze i nie z każdej sytuacji możliwe jest wyjście bez żadnych spłat na rzecz innych uprawionych osób, ale zdecydowanie lepiej jest wiedzieć wcześniej, że taka spłata będzie nieunikniona.

Bardzo często z porad prawnych w sprawach spadkowych także korzystają osoby, które stosunkowo niedawno doświadczyły śmierci osoby bliskiej i nie wiedzą w jakiej kolejności podejmować dalsze czynności i procedury sądowe, notarialne czy administracyjne zmierzające do przyjęcia spadku przez spadkobierców czy też jego odrzucenia.

Popularność porad prawnych dotyczących prawa spadkowego wynika także z tego, że zazwyczaj dłuższa współpraca z adwokatem z Kancelarii zaczyna się właśnie od konsultacji (porady) prawnej. Zanim rozpoczniemy sprawę sądową, czy negocjacje ugodowe musimy zbadać sytuację Klienta. To szczególnie istotne, bo nie zawsze możliwe czy opłacalne dla Klienta jest angażowanie się w pewne procedury. Zdarza się, że wyjście leży zupełnie gdzie indziej, a to właśnie ustalamy podczas konsultacji i taką wiedzę przekazujemy naszym Klientom.

Poradę prawną możesz uzyskać bezpośrednio w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu lub w innym mieście, w którym mamy nasze oddziały, a także w formie zdalnej (on-line lub telefonicznie).

Pomoc adwokata przy formalnościach spadkowych – stwierdzenie nabycia spadku, podział majątku spadkowego

W wielu sprawach spadkowych rola adwokata sprowadza się do uzyskania formalnych dokumentów poświadczających prawo do spadku, (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia). W takich sprawach doradzamy klientom najlepsze, zgodne z przepisami prawa spadkowego i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowujemy wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – wspomagamy proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. Takie podejście do sprawy jest optymalne i dobry adwokat działając w ten sposób jest w stanie doprowadzić do zakończenia sprawy spadkowego czy sprawy o spadek w rozsądnym terminie.

Wspieramy spadkobierców także w sytuacji, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem jest odrzucenie spadku zadłużonego (odrzucenie w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także w sprawach dotyczących przywrócenia terminu do odrzucenia spadku, oraz w sytuacji przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieramy naszych Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania spadkowe Wrocław – sprawy sporne (sądowe sprawy o zachowek, o dział spadku, wyłączenie małżonka od dziedziczenia, podważenie testamentu itp.)

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzimy postępowania sporne przed sądem w ramach sprawy o stwierdzenie nabycia spadku (najczęściej spór dotyczy istnienia lub ważności testamentu, braku zdolności do czynności prawnych testatora) lub tzw. działu spadku (czyli podziału majątku spadkowego, w toku którego sporny jest często jego skład jak i wartość).

Często są to bardzo rozbudowane sprawy, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces sądowy o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia lub inne sprawy z zakresu postępowania spadkowego.

Występujemy także jako pełnomocnik stron w sprawach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku (wcześniej ustalamy krąg osób uprawnionych, czyli osób którym prawo do zachowku przysługuje na podstawie przepisów spadkowego), ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Nie każdy wie, że prawo spadkowe dopuszcza taką możliwość. Występujemy również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Prawnik od spraw spadkowych we Wrocławiu – Kancelaria Radcy prawnego

We Wrocławskim biurze Kancelarii Klisz i Wspólnicy sprawy spadkowe prowadzą lub osobiście nadzorują adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz, właściciele Kancelarii.

Kilka lat byli oni jedynymi członkami zespołu Kancelarii. Teraz stoją na czele grupy prawników (adwokatów i radców prawnych) specjalizujących się w prawie spadkowym.

adwokat spadki wrocław

(adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz – Kancelaria Prawna Wrocław – Klisz i Wspólnicy)

Kancelaria Adwokacka świadczy Pomoc dla Klientów zagranicznych z zakresu prawa spadkowego

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USAKanadzieRPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów, którym wygraliśmy sprawy spadkowego Wrocław

Klienci cenią nas za rzetelność, terminowość, słowność i profesjonalizm. Nasz recepta na sukces w sprawach spadkowych oraz innych spraw z dziedzin prawa cywilnego jest całkiem prosta. Liczy się logika, pokora, trzeźwa ocena sytuacji i ciężka praca.

Na sali sądowej nasi Klienci czują się przy nas bezpiecznie i godnie. Poza salą rozpraw jesteśmy doceniani za dobrym szybki i miły kontakt. Przeczytaj opinie o nas na portalu Facebookstronie ofachowcach.pl lub portalu Google Maps.

Blog ekspercki i Kanał na YouTubie z zakresu prawa spadkowego

Dowodem naszego szczególnego zainteresowania prawem spadkowym jest nakał na YouTubie prowadzony przez radcę prawnego Annę Klisz – Prawo spadkowe dla Każdego oraz ekspercki blog prawniczy prowadzony przez adwokata Iwo Klisz pod adresem www.zachowek.biz.pl przygotowany dla spadkodawców i spadkobierców. Wszędzie tam dzielimy się tam wiedzą i doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego zupełnie bezpłatnie.

Jeżeli lubisz czytać, kliknij w link, żeby dowiedzieć się:

Jeśli wolisz oglądać, zobacz te filmy: