ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

KANCELARIA PRAWNA KLISZ I WSPÓLNICY

Sprawy spadkowe Wrocław — Kancelaria Klisz i Wspólnicy

adwokat wrocław prawo spadkowe

Rozstrzyganie trudnych spraw spadkowych często wiąże się z obawami spadkobierców o niesprawiedliwe podziały, utratę majątku, czy skomplikowane spory sądowe.

Jako doświadczeni adwokaci rozumiemy Twoje wątpliwości, dlatego oferujemy nie tylko profesjonalną wiedzę prawniczą, ale również spokój i stabilność. Zapewniamy, że każdy Klient znajdzie w nas swoje oparcie, a harmonijna współpraca zmieni niepokój w jasność i pewność działania.

Zapraszamy do poznania naszego podejścia, które łączy wiedzę i doświadczenie z empatycznym wsparciem, by każda sprawa spadkowa była rozwiązana sprawnie i sprawiedliwie.

Opinie zadowolonych klientów

Skontaktuj się z naszym adwokatem od spraw spadkowych pod numerem: +48 695 560 425 i dowiedź się, jak możemy Ci pomóc?

Kancelaria prawa spadkowego

Problemy  spadkowe związane ze śmiercią osoby fizycznej mogą być wyjątkowo skomplikowane i obfitować w nieoczekiwane zwroty akcji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zawiłości, które mogą pojawić się przy dziedziczeniu majątku, takich jak spory rodzinne, niejasności w testamencie czy kwestie podatkowe. To wszystko może prowadzić do frustrujących i czasochłonnych procesów sądowych.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy wierzymy, że kluczem do sukcesu w tych sprawach jest kompleksowe podejście, które łączy dogłębną analizę prawniczą z troskliwym wsparciem emocjonalnym klienta.

Właściwe doradztwo i strategia, oparte na gruntownej wiedzy i doświadczeniu, mogą znacząco przyspieszyć proces oraz zminimalizować stres związany z procedurami spadkowymi. Zapewnienie klientom jasnych, przystępnych informacji oraz reprezentowanie ich interesów z determinacją i empatią to fundamenty naszej praktyki.

Specjaliści od spraw spadkowych we Wrocławiu - Klisz i Wspólnicy

Prawo spadkowe jest jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Do tej pory zakończyliśmy kilkaset spraw sądowych — postępowań spadkowychdotyczących prawa spadkowego i dziedziczenia (głównie sprawy o zachowekpodział majątku spadkowego, unieważnienie lub podważenie testamentu i stwierdzenia nabycia spadku). 

Przez 15 lat praktyki braliśmy udział tysiącach rozpraw, a także udzieliliśmy tysiące porad prawnych dla Klientów na terenie całego kraju, wyjaśniając jak uniknąć długów spadkowychjak sporządzić testamentjak można testament odwołać, jakie są rodzaje testamentów, a także co to jest wydziedziczenie.

Negocjowaliśmy i doprowadziliśmy do zawarcia kilkuset ugód poza sądowych dotyczących wypłaty zachowku lub podziału majątku spadkowego.

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem we Wrocławiu oraz założycielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy wraz z moją małżonką radcą prawnym Anną Klisz

Prawo spadkowe zajmuje mnie nie tylko w pracy zawodowej, ale także stanowiło obszar mojego zainteresowania, gdy byłem doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim. Zagadnienia związane z prawem spadkowym wyjaśniałem nie tylko na salach sądowych jako adwokat, ale także jako wykładowca akademicki prowadząc zajęcia ze studentami z prawa cywilnego.

Obecnie jestem liderem zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców) prowadzących sprawy spadkowe oraz zajmujących się prawem spadkowym na terenie miasta Wrocław, ale również w Poznaniu, Gdańsku i w Katowicach, ale także w innych miastach w Polsce.

Dzięki temu, że działamy na tak dużym obszarze – jako zespół – stale zyskujemy nowe i bardzo szerokie doświadczenia występując przed sądami w różnych miastach, spotykając różnych sędziów i odmienne sposoby interpretacji prawa spadkowego, czy też tocząc spory z innymi prawnikami i kancelariami z różnych części kraju.

adwokat prawo spadkowe wrocław

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Adwokat Iwo Klisz jako ekspert w ogólnopolskich i lokalnych mediach:

Adwokat Iwo Klisz, założyciel Kancelarii Klisz i Wspólnikiem jest nie tylko twórcą wielu publikacji w prasie branżowej, ale także popularnym autorem komentarzy eksperckich w największych portalach informacyjnych oraz stacjach telewizyjnych.

Opisz swoją sprawę i skorzystaj z pomocy adwokata we Wrocławiu

Zachęcamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza w celu powierzenia swojej sprawy adwokatowi lub umówienia się na konsultację.

Wysyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania kontaktu z Kancelarią i przedstawienia oferty.

Kancelaria Prawnicza Wrocław informuje, że administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Klisz i Wspólnicy Informacje kontaktowe

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times

Zobacz prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w akcji na naszym Kanale You Tube

adwokat wrocław spadki
adwokat prawo spadkowe
adwokat prawo spadkowe wrocław

Poczytaj naszego bloga o prawie spadkowym

adwokat od spraw spadkowych we wrocławiu
prawnik spadki wrocław
KANCELARIA PRAWA SPADKOWEGO WROCŁAW

Posłuchaj podcastu - Prawo spadkowe dla Każdego autorstwa radcy prawnego Anny Klisz

Na jaką pomoc prawną możesz liczyć ze strony adwokata z Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu?

Obecnie wszyscy prawnicy z Kancelarii udzielają porad prawnych i prowadzą sprawy sądowe lub negocjacje ugodowe z zakresu prawa spadkowego. Wyjaśniamy znaczenie podstawowych instytucji prawa spadkowego, w tym przepisów prawa związanych z dziedziczeniem, wyjaśniamy skutki prawne otwarcia spadku, metody ustalania składu spadku. Tłumaczymy prawa i obowiązki spadkobierców, konsekwencje przypadku przyjęcia spadku, zasady ustalenia kręgu spadkobierców ustawowych, wyliczania udziału spadkowego oraz ustalania wartości spadku zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

Na co dzień spotykamy się z zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia ustawowegorozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także obliczania wysokości zachowkuniegodności dziedziczenia i udziałów przypadających poszczególnym spadkobiercom w ramach działu spadku (tj. podziału majątku spadkowego). Słowo testament oraz zapis windykacyjny odmieniamy przez wszystkie możliwe przypadki.

Świadczona przez nas pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci (tzw. planowanie spadkowe, zarząd sukcesyjny oraz polecenia testamentowe).

Poniżej zamieściłem opisy poszczególnych usług dotyczących prawa spadkowego, z których najczęściej korzystają nasi Klienci.

Masz problem z prawem spadkowym we Wrocławiu? 

Skontaktuj się z naszym adwokatem rodzinnym pod numerem: +48 695 560 425

Pomoc adwokata przy formalnościach spadkowych – stwierdzenie nabycia spadku, podział majątku spadkowego

W wielu sprawach spadkowych pomoc adwokata dla następców prawnych zmarłego sprowadza się do załatwienia formalności związanych z uzyskaniem dokumentów poświadczających prawo do spadku (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia – i to zarówno w przypadku dziedziczenia ustawowego, jak i testamentowego). 

W takich sprawach doradzamy klientom najlepsze, zgodne z przepisami prawa spadkowego i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowujemy wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – adwokat pomoże przygotować proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. 

Takie podejście do sprawy jest optymalne i dobry adwokat lub radca prawny działając w ten sposób, jest w stanie doprowadzić do zakończenia sprawy spadkowego czy sprawy o spadek w rozsądnym terminie.

Wspieramy spadkobierców także w sytuacji, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem jest odrzucenie spadku zadłużonego (odrzucenie w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także w sprawach dotyczących przywrócenia terminu do odrzucenia spadku, oraz w sytuacji przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieramy naszych Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania spadkowe Wrocław – sprawy sporne (sądowe sprawy o zachowek, o dział spadku, wyłączenie małżonka od dziedziczenia, podważenie testamentu itp.)

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzimy postępowania sporne przed sądem w ramach sprawy o stwierdzenie nabycia spadku (najczęściej spór dotyczy istnienia lub ważności testamentu, braku zdolności do czynności prawnych testatora) lub tzw. działu spadku (czyli podziału majątku spadkowego, w toku którego sporny jest często jego skład jak i wartość).

Często są to bardzo rozbudowane sprawy, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces sądowy o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia lub inne sprawy z zakresu postępowania spadkowego.

Występujemy także jako pełnomocnik stron w sprawach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku (wcześniej ustalamy krąg osób uprawnionych, czyli osób którym prawo do zachowku przysługuje na podstawie przepisów spadkowego), ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Nie każdy wie, że prawo spadkowe dopuszcza taką możliwość. Występujemy również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Kancelaria Adwokacka świadczy Pomoc dla Klientów zagranicznych z zakresu prawa spadkowego

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USAKanadzieRPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.