ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Sprawy cywilne - Prawnik | Adwokat Iwo Klisz Wrocław

Zespół adwokatów i radców prawnych z Wrocławia, pomagamy w sprawach osób prywatnych i firm

Adwokat Iwo Klisz – prowadzenie spraw cywilnych we Wrocławiu

Kancelaria adwokacka Klisz i Wspólnicy z Wrocławia prowadzi sprawy dotyczące prawa cywilnego, a także występuje w sprawach spadkowych, w sprawach o zapłatę oraz dotyczących prawa rzeczowego tj. nieruchomości.

Jak możemy Ci pomóc?

Usługi prawne – prawo cywilne Wrocław

Konsultacje prawne z adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym

Spotkaj się z prawnikiem z naszej Kancelarii prawa cywilnego we Wrocławiu lub za pośrednictwem internetu w ramach porady prawnej online. W czasie godzinnej rozmowy z adwokatem zadaj mu pytania, porozmawiaj, pokaż dokumenty i poznaj rozwiązania i dowiedz się jak będzie wyglądał przebieg sprawy, jeśli skierujesz ją do sądu.

Jeżeli jeszcze nie wiesz czy Twoja sprawa cywilna nadaje się do postępowania sądowego i potrzebujesz pomocy, żeby to ocenić, powinieneś zacząć od konsultacji z naszym adwokatem specjalistą od prawa cywilnego z Wrocławia. W Kancelarii Klisz i Wspólnicy możesz liczyć na profesjonalną pomoc, wiedzę z różnych dziedzin prawa. Stawiamy na dobry kontakt z Klientem, a do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co nie znaczy, że nie mamy swoich sprawdzonych i działających sposobów w sprawach cywilnych.

Przygotowanie umowy cywilnoprawnej we Wrocławiu.

Co to jest umowa cywilnoprawna? W skrócie można powiedzieć, że to każda umowa poza umową o pracę. Jeżeli zatem potrzebujesz sporządzić dowolną umowę, skontaktuj się z nami. Najpierw prawnik omówi z Tobą założenia umowy, następnie przygotuje projekt umowy, za także zaprezentuje Ci kilka sposobów na skuteczne zabezpieczenie jej wykonania (kary umowne, przelew na zabezpieczenie, hipoteka, zastaw itp.). Następnie wprowadzimy do umowy uzgodnione z Tobą zabezpieczenie.

Masz wzór umowy przedstawiony przez drugą stronę i nie masz wątpliwości, czy to, co proponuje przeciwnik jest dla Ciebie uczciwe i bezpieczne? Wyślij do nas projekt umowy do bezpłatnej wyceny. W e-mailu zwrotnym otrzymasz naszą ofertę, którą będziesz mógł porównać z ofertami innych Kancelarii. Jeśli postanowisz nam zaufać, zapewnimy Ci profesjonalną pomoc prawną i zabezpieczymy Twoje roszczenia z umowy w taki sposób, żebyś mógł uniknąć sprawy w sądzie lub znacznie obniżyć koszty postępowania sądowego.

Potrzebujesz pomocy w rozmowach lub negocjacjach z drugą stroną? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia, możesz liczyć na kompleksowe usługi z zakresu prawa cywilnego, sprawdzone doradztwo

Wrocław to miasto cierpiące na brak miejsc parkingowych i korki. Jednak, żeby skorzystać z naszej pomocy nie musisz wcale wychodzić z domu czy z biura. Po pandemii covid 19 ilość zdalne konsultacje stanowią około 50% wszystkich świadczonych przez nas usług. Oznacza to, że co drugi Klient naszej Kancelarii kontaktuje się z nami przez internet.

Sprawy cywilne w sądzie we Wrocławiu

Reprezentujemy Klientów Kancelarii w sprawach cywilnych na każdym etapie postępowania. Udzielamy porad prawnych oraz prowadzimy sprawy:

  1. związane z zawieraniem, wykonywaniem i rozwiązywaniem umów (prawo zobowiązań);
  2. stosunków własnościowych (prawo nieruchomości);
  3. dotyczące kwestii odszkodowawczych;
  4. z zakresu prawo spadkowe (np. o zachowek) i rodzinne (podział majątku po rozwodzie)

Specjaliści z naszej Kancelarii zapewniają kompleksową obsługę w zakresie spraw z zakresu regulowanego przez kodeks cywilny i postępowania cywilnego (sporządzanie pism, pisanie pozwów, odpowiedzi na pozew apelacji, pism procesowych) m.in spraw dotyczących:

Umowy z zakresu prawa cywilnego we Wrocławiu, które sporządzamy lub opiniujemy obejmuje:

Ile bierze adwokat za prowadzenie sprawy cywilnej?

Za przyjęcie i prowadzenie sprawy cywilnej w sądzie adwokat bierze wynagrodzenie ustalane na podstawie wartości przedmiotu sporu. Jeśli przekracza on 10 000 PLN, wówczas wynagrodzenie adwokata wynosi 3600 PLN, jeśli wartość sprawy przekracza 50 000 PLN, wynagrodzenie adwokata wyniesie minimum 5 400 PLN. Kwoty te należy powiększyć o podatek VAT.

Kto płaci za adwokata w sprawie cywilnej?

Klient zakładając sprawę cywilną, musi opłacić honorarium adwokata. W przypadku, kiedy Klient wygra sprawę, może domagać się od przeciwnika zwrotu tej kwoty, którą zapłacił adwokatowi, zatem w praktyce, to przeciwnik płaci za adwokata w sprawie cywilnej.

adwokat wrocław prawo cywilne

Kancelaria adwokacka – Klisz i Wspólnicy

Kancelaria Klisz i Wspólnicy skupia ponad dziesięciu specjalistów prawniczych, w tym adwokatów i radców prawnych. Nasz zespół prawników jest wspierany przez administrację w komunikacji z sądami i komornikami.

Zaimplementowaliśmy wytyczne dotyczące obsługi klienta oraz zarządzania wiedzą i doświadczeniem. Kancelaria przypisuje sprawy prawnikom, biorąc pod uwagę ich preferencje, doświadczenie i umiejętności, co pozwala na rozwijanie specjalizacji.

Siedziba kancelarii mieści się w prestiżowym budynku biurowym obok Rynku we Wrocławiu, wyposażonym w dwie sale konferencyjne dla spotkań z klientami. Posiadamy również filie w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach.

Kancelaria Klisz i Wspólnicy Informacje kontaktowe

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times