Wrocław

ul. Joachima Lelewela 23/7

Katowice

ul. Sobieskiego 27/30

Poznań

ul. Bóżnicza 1/14

Gdańsk

ul. Kartuska 31c/1

  • Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy
  • Oddział Poznań
  • Sprawy o rozwód i podział majątku
  • Zespół adwokatów i radców prawnych

Negocjacje przed rozwodowe

Sprawy sądowe o rozwód i separację

Podział majątku po rozwodzie

Alimenty i kontakty z dziećmi

Adwokat Poznań Rozwód - Podział Majątku

Oddział Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Klisz i Wspólnicy

adwokat rozwód poznań

Kancelaria Prawna Poznań
adwokat Klisz i Wspólnicy

Adres: Bóżnicza 1/14
Kontakt telefoniczny: 717 405 000

Poznaj nas w social mediach:

O nas

Od wielu lat pomagamy naszym Klientom regulować kwestie prawne związane z rozwodem czyli zakończeniem małżeństwa. Dotyczy to sposobu rozwiązania związku małżeńskiego, ustalenia wysokości świadczeń alimentacyjnych oraz zasad sprawowania opieki na dziećmi po zakończeniu sprawy rozwodowej, ale także w czasie jej trwania. Zapewniamy również wsparcie w zakresie sądowego lub poza sądowego podziału wspólnego majątku małżonków.

Zespół Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy składa się wyłącznie z adwokatów i radców prawnych. Każdy z naszych prawników ma bogate doświadczenie w zakresie spraw związanych z prawem rodzinnym. Są wśród nas specjaliści także z innych dziedzin prawa. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową pomoc w przypadku, gdy w sprawie rozwodowej lub o podział majątku pojawia się wątek prawa karnego, czy prawa gospodarczego (np. spółka cywilna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Adwokat Iwo Klisz
- wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

adwokat poznań rozwód gdańsk poznań (na fotografii adwokat Iwo Klisz)

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy. Jestem także liderem Zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych), którzy mogą pomóc Tobie w wielu rodzajach spraw i kwestii prawnych związanych z zakończeniem małżeństwa w Poznaniu lub okolicach.

Każdego dnia dbam o to, żeby zapewnić prawnikom z mojego zespołu najwyższą motywację do pracy, co gwarantuje moim Klientom odpowiednią jakość usług. Do każdej sprawy dobieram odpowiedniego adwokata lub radcę prawnego i kontroluję jego pracę. Jeśli będziesz niezadowolony ze współpracy z kimkolwiek z mojego zespołu, poinformuj mnie o tym bez wahania. Wiem, że współpraca z prawnikiem może bywać trudna. Bardzo często jest to kwestia nieodpowiednie dobranej komunikacji. W 9 na 10 przypadków jestem w stanie te problemy szybko zdiagnozować i poprawić tę komunikację, a jednocześnie jakość współpracy z reprezentującym Cię prawnikiem.

Zachęcam Cię do dalszej lektury strony. Poniżej przygotowałem dla Ciebie szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób możemy Ci pomóc w sprawie o rozwód.

Co może zrobić dla Ciebie adwokat w Poznaniu?

Porady prawne w sprawie o rozwód i podział majątku

Porada prawna to tak naprawdę spotkanie (lub rozmowa) z adwokatem. W internecie możesz znaleźć wiele informacji na temat postępowania rozwodowego. To korzystne, jeśli zapoznasz się z nimi zanim spotkasz się z adwokatem. Będziesz wtedy lepiej przygotowany do rozmowy. Jednak musisz pamiętać o tym, że najlepszy blog prawniczy, czy najlepsze rady od użytkowników for internetowych nie zastąpią porady prawnej. Zwróć uwagę, że najczęściej taka informacja znajduje się na tych stronach internetowych bardzo drobnym drukiem.

To dlatego, że nikt nie chce brać odpowiedzialności za to, jak Ty zrozumiesz informacje zamieszczone w internecie, ani za to, czy ustalając swoją strategię w sprawie rozwodowej wziąłeś pod uwagę wszystkie wymagane okoliczności.

Adwokat udzielając Ci porady prawnej bierze na siebie odpowiedzialność za swoje słowa. Za to, co Ci doradzi.

Dlatego zanim cokolwiek powie, najpierw dokładnie zapozna się z Twoją sytuacją prawną. Ustali informacje i szczegóły, które będą istotne dla sądu rozstrzygającego Twoją sprawę o rozwód. To jest właśnie część jego pracy. Tak jak lekarz diagnozuje pacjenta zanim poda leki, tak samo adwokat musi poznać Ciebie i wszystkie istotne elementy Twojego związku małżeńskiego.

Dopiero znając je wszystkie adwokat może wyjaśnić Ci jaki sposób rozwiązania małżeństwa w Twojej sytuacji jest najbardziej odpowiedni. Opowie jak gromadzić dowody dotyczące winy małżonka lub zwiększających Twoje szanse na korzystny podział majątku. Poda Ci wszystkie dostępne dla Ciebie opcje dotyczące władzy rodzicielskiej, alimentów i kontaktów z dziećmi. Doradzi jak te opcje rozszerzyć zanim jeszcze wniesiesz do sądu sprawę o rozwód.

Co więcej, zasięgając porady prawnej masz możliwość poznać adwokata, któremu w przyszłości (być może) zlecisz swoją sprawę rozwodową. Przekonasz się, czy chcesz, żeby to właśnie on stał obok Ciebie na sali rozpraw i bronił Twoich interesów. Jeśli w toku porady prawnej adwokat nie zyska Twojego zaufania, zawsze możesz poszukać dalej. Wybrać kogoś innego. Kogoś, kto lepiej Cię zrozumie i komu będziesz w stanie mocniej uwierzyć.

Pamiętaj, że koszt samej porady prawnej w porównaniu do kosztu zmiany adwokata, który już prowadzi Twoją sprawę o rozwód czy podział majątku, jest niewielki.

Naszych adwokatów możesz poznać albo na indywidualnym spotkaniu w siedzibie naszej Kancelarii Adwokackiej w Poznaniu, albo w ramach oferowanych przez nas porad prawnych przez internet – szczegóły na stronie porady prawnej on-line.

Jeżeli przed spotkaniem z adwokatem chciałbyś zasięgnąć sprawdzonych informacji dotyczących specyfiki spraw o rozwód i podział majątku, zapraszam Cię na prowadzonego przeze mnie eksperckiego bloga prawniczego pod adresem www.rozwod-i-podzial-majatku.pl.

Zwróć szczególną uwagę na umieszczone na blogu kompleksowe poradniki w formie ebooków, które dostarczą Ci poukładany zestaw informacji. Nadto możesz je ściągnąć na komputer czy telefon i wracać do nich, kiedy uznasz to za potrzebne.

Polubowne rozstrzyganie sporów rozwodowych i majątkowych

Chcę być z Tobą szczery, dlatego powiem Ci, że sprawy sądowe o rozwód lub o podział majątku często są trudne i długotrwałe. Uwierz mi, że w takich sprawach jest wiele  elementów, o które można się wykłócać przed sądem przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Czasem nawet dłużej. Najczęściej jedynym wygranym w takiej sprawie jest prawnik, który ją prowadzi, bo im dłużej sprawa trwa, tym wyższe jest jego wynagrodzenie.

Dlatego w Twoim najlepiej pojętym interesie jest to, żeby taką sprawę zakończyć jak najszybciej. Najczęściej znacznie bardziej będzie Ci się opłacać zgodzić się na alimenty nieco niższe lub nieco wyższe, niż miesiącami udowadniać ich słuszną wysokość. To samo dotyczy wszystkich aspektów sprawy rozwodowej (opieki i kontaktów z dziećmi, winy w rozwodzie, zasad podziału majątku itp.).

Ważne jest, żebyś znalazł adwokata, który w pierwszej kolejności Ci to dobrze wyjaśni i przekona do polubownego zakończenia sprawy o rozwód czy podział majątku. To ważne, żebyś naprawdę mu zaufał, bo nie ma nic gorszego niż Klient, który dopiero po zawarciu ugody dochodzi do przekonania, że popełnił błąd.

Po drugie Twój adwokat musi wypracować z drugą stroną odpowiednie porozumienie. Czasem zmusić do ustępstw, czasem przekonać, że tak właśnie będzie lepiej. Tym sposobem możesz zakończyć sprawę o rozwód i podział majątku w ciągu paru miesięcy. Zamiast latami ponosić koszty psychiczne ciągłego powrotu do dawnego życia na rozprawach sądowych, a także rosnące koszty Twojego  prawnika.

W toku swojego doświadczenia wypracowałem wiele ugód w sprawach rozwodowych. Wiem, że pewne argumenty ciężko jest odeprzeć. Wiem też, że niektóre rozwiązania, które wyglądają obiecująco nie sprawdzają się w praktyce i przekładają tylko termin sporu sądowego (pamiętaj, że niektóre elementy wyroku rozwodowego mogą zmienić się w przyszłości). Jeśli uważasz, że potrzebna Ci taka właśnie pomoc, nie wahaj się skontaktować z adwokatem z Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

Prowadzenie spraw sądowych o rozwód i podział majątku w Poznaniu

Adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii Klisz i Wspólnicy mogą reprezentować Ciebie w sprawie sądowej o rozwód lub podział majątku.

Oznacza to, że przygotujemy wszystkie potrzebne pisma (pozwy, wnioski, apelacje, zażalenia, skargi i inne), zbierzemy potrzebne do sprawy dokumenty i dowody.

Będziemy w Twoim imieniu przygotowywać i składać odpowiedzi na wszelkie wezwania sądu lub pisma Twojego przeciwnika.

Stawimy się na każde wezwanie sądu na rozprawę, gdzie będziemy rozmawiać w Twoim imieniu z przewodniczącym składu sędziowskiego, zadawać pytania świadkom, biegłym i Twojemu przeciwnikowi.

Przygotujemy strategię procesową i wyjaśnimy jak będzie wyglądało Twoje przesłuchanie przez sąd. W trakcie przesłuchania nasz adwokat lub radca prawny będzie zadawał Ci pytania porządkujące Twoje zeznania i uwypuklające to, co jest w nich najważniejsze.

Adwokat Rozwód Poznań Kontakt:

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz

Rozwód to trwałe zakończenie małżeństwa, a wyrok taki może zostać ogłoszony tylko przez sąd. Podczas spraw rozwodowych bardzo często dochodzi do podziału majątku, wykazania winy jednego małżonka i wielu innych sytuacji.

Nasza Kancelaria prawa cywilnego w Poznaniu kompleksowo obsługuje Klientów we wszystkich sprawach rozwodowych. Gwarantujemy miłe spotkania i przyjazną atmosferę oraz zachowanie tajemnicy adwokackiej.

Nasze Usługi prawne w Poznaniu z dziedziny rozwodu i podziału majątku:

Prowadzenie postępowania rozwodowego – pomoc we wszystkich czynnościach prawnych dotyczących stwierdzenia winy rozpadu pożycia małżeńskiego, przyznania / ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, ustaleniem miejsca pobytu niepełnoletnich dzieci po rozwodzie oraz stopień kontaktów z poszczególnymi rodzicami. Często sprawy te dotyczą określenia obowiązku alimentacyjnego. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się separacja i jej poprowadzeniem także zajmuje się nasza Kancelaria Adwokacka w Poznaniu.

 

Zobacz także:

Podział majątku / mediacje / porady prawne – by uzyskać korzystny podział majątku wspólnego, składa się odpowiednie pisma do sądu rejonowego według miejsca położenia danego majątku. Gdy wspólność majątkowa została przerwana przez śmierć jednego ze współmałżonków, to wniosek o podział majątku wspólnego należy zgłosić do sądu spadku. Jeśli chcą Państwo przeprowadził korzystny podział majątku wspólnego(umownie bądź sądownie) to zachęcamy do współpracy z naszą Kancelarią Adwokacką. Pomagamy we wszystkich etapach podziału majątku wspólnego, w negocjacjach i reprezentując Państwa przed sądami. Znamy wszelkie konsekwencje prawne dotyczące separacji i rozwodu oraz podziału majątku. Nasi adwokaci są wyszkoleni w aktualnych przepisach prawa rodzinnego, więc zawsze mogą Państwo u nas uzyskać najważniejsze informacje.

Przygotowanie pism procesowych – w ramach spraw rozwodowych, o separację, alimenty, podział majątku, ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, należy przygotować odpowiednie pisma i przedstawić je podczas sprawy sądowej. Wiemy dokładnie, co do to pisma, jak je wypełni i następnie przedstawić sądowi.

Egzekucja wyroków polskich i zagranicznych sadów – pomoc prawna w zakresie egzekucji wyroków sądów polskich za granicą i egzekucji wyroków sądów zagranicznych w Polsce. Otwieramy się dzięki temu na potrzeby naszych Klientów z całego świata.

Sprawa rozwodowa w Poznaniu od A do Z

Aby rozpocząć sprawę rozwodową na samym początku należy uiścić opłatę sądową wynoszącą 600 zł i zebrać wymagane dokumenty (skrócony odpis aktu małżeństwa, czasami akt urodzenia dziecka). Następnie – samodzielnie lub z pomocą doświadczonego adwokata – musimy przygotować pozew rozwodowy przedstawiający żądanie rozwiązania związku małżeńskiego przez rozwód. Warto zastanowić się nad przygotowaniem wniosku o zabezpieczenie roszczeń o alimenty i wniosek z zakresu kontaktów z małoletnim dzieckiem na czas trwania postępowania rozwodowego. Kancelaria, pod opieką której jesteśmy, zbiera od nas ważne wnioski dowodowe (np. zeznania świadków i poszczególnych stron, wykaz połączeń telefonicznych, zdjęcia itp.).

W pozwie rozwodowym należy zawrzeć takie informacje, jak: miejsce i data sporządzenia pozwu rozwodowego; dane sądu, gdzie kierowany jest pozew; dane powoda i pozwanego(pesel, imię i nazwisko, adres zamieszkania).

Czas trwania sprawy rozwodowej zależy od takich czynników, jak: relacji między małżonkami, stopień skomplikowania sprawy rozwodowej. Bardzo często nasza Kancelaria pomaga w szybkim orzeczeniu rozwodu podczas pierwszych rozpraw. Jest to możliwe po wcześniejszych mediacjach i negocjacjach.

Mediacje i negocjacje przedrozwodowe Poznań

Nasi adwokaci chętnie uczestniczą w postępowaniach mediacyjnych, gdy oboje małżonków są w tej kwestii zgodni. Pozwala to na uzgodnienie warunków ugody, związanych z winą rozpadu małżeństwa, podziałem majątku, zasadami opieki nad dziećmi i wysokością świadczeń alimentacyjnych. W każdym momencie jest możliwość odstąpienia od dalszych mediacji i poprowadzenie sprawy rozwodowej przed sądem powszechnym.

Separacja Poznań

Na terenie miasta Poznań i całej Polski prowadzimy sprawy o separacje. Dbając przy tym o dobro naszych Klientów.

Rozwód z wyłącznej winy współmałżonka

Możesz żądać żądać, by w wyroku sądu ustalona została wina drugiego małżonka. Aby udowodnić winę rozpadu małżeństwa u współmałżonka, należy dobrze przygotować się do sprawy rozwodowej. Wymaga to zgromadzenia odpowiednich dowodów, w czym pomoże Państwu nasza Kancelaria w Poznaniu.

Podobnie jeśli chcemy, aby rozwód międzynarodowy, obowiązywał także w Polsce, należy przeprowadzić odpowiednie postępowanie o stwierdzeniu jego wykonalności.

Nasza Kancelaria w Poznaniu pomoże Państwu przejść wszystkie sprawy rozwodowe, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku i wiele innych w jak najlepszy sposób. Zachęcamy do Kontaktu!