fbpx

O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Nasze blogi:

Polub nas:

Adwokat Rozwód Poznań

Rozwód to trwałe zakończenie małżeństwa, a wyrok taki może zostać ogłoszony tylko przez sąd. Podczas spraw rozwodowych bardzo często dochodzi do podziału majątku, wykazania winy jednego małżonka i wielu innych sytuacji.

Nasza Kancelaria prawa cywilnego w Poznaniu kompleksowo obsługuje Klientów we wszystkich sprawach rozwodowych. Gwarantujemy miłe spotkania i przyjazną atmosferę oraz zachowanie tajemnicy adwokackiej.

Nasze Usługi prawne w Poznaniu z dziedziny rozwodu i podziału majątku:

Prowadzenie postępowania rozwodowego – pomoc we wszystkich czynnościach prawnych dotyczących stwierdzenia winy rozpadu pożycia małżeńskiego, przyznania / ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, ustaleniem miejsca pobytu niepełnoletnich dzieci po rozwodzie oraz stopień kontaktów z poszczególnymi rodzicami. Często sprawy te dotyczą określenia obowiązku alimentacyjnego. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się separacja i jej poprowadzeniem także zajmuje się nasza Kancelaria Adwokacka w Poznaniu.

Podział majątku / mediacje / porady prawne – by uzyskać korzystny podział majątku wspólnego, składa się odpowiednie pisma do sądu rejonowego według miejsca położenia danego majątku. Gdy wspólność majątkowa została przerwana przez śmierć jednego ze współmałżonków, to wniosek o podział majątku wspólnego należy zgłosić do sądu spadku. Jeśli chcą Państwo przeprowadził korzystny podział majątku wspólnego(umownie bądź sądownie) to zachęcamy do współpracy z naszą Kancelarią Adwokacką. Pomagamy we wszystkich etapach podziału majątku wspólnego, w negocjacjach i reprezentując Państwa przed sądami. Znamy wszelkie konsekwencje prawne dotyczące separacji i rozwodu oraz podziału majątku. Nasi adwokaci są wyszkoleni w aktualnych przepisach prawa rodzinnego, więc zawsze mogą Państwo u nas uzyskać najważniejsze informacje.

Przygotowanie pism procesowych – w ramach spraw rozwodowych, o separację, alimenty, podział majątku, ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, należy przygotować odpowiednie pisma i przedstawić je podczas sprawy sądowej. Wiemy dokładnie, co do to pisma, jak je wypełni i następnie przedstawić sądowi.

Egzekucja wyroków polskich i zagranicznych sadów – pomoc prawna w zakresie egzekucji wyroków sądów polskich za granicą i egzekucji wyroków sądów zagranicznych w Polsce. Otwieramy się dzięki temu na potrzeby naszych Klientów z całego świata.

Sprawa rozwodowa w Poznaniu od A do Z

Aby rozpocząć sprawę rozwodową na samym początku należy uiścić opłatę sądową wynoszącą 600 zł i zebrać wymagane dokumenty (skrócony odpis aktu małżeństwa, czasami akt urodzenia dziecka). Następnie – samodzielnie lub z pomocą doświadczonego adwokata – musimy przygotować pozew rozwodowy przedstawiający żądanie rozwiązania związku małżeńskiego przez rozwód. Warto zastanowić się nad przygotowaniem wniosku o zabezpieczenie roszczeń o alimenty i wniosek z zakresu kontaktów z małoletnim dzieckiem na czas trwania postępowania rozwodowego. Kancelaria, pod opieką której jesteśmy, zbiera od nas ważne wnioski dowodowe (np. zeznania świadków i poszczególnych stron, wykaz połączeń telefonicznych, zdjęcia itp.).

W pozwie rozwodowym należy zawrzeć takie informacje, jak: miejsce i data sporządzenia pozwu rozwodowego; dane sądu, gdzie kierowany jest pozew; dane powoda i pozwanego(pesel, imię i nazwisko, adres zamieszkania).

Czas trwania sprawy rozwodowej zależy od takich czynników, jak: relacji między małżonkami, stopień skomplikowania sprawy rozwodowej. Bardzo często nasza Kancelaria pomaga w szybkim orzeczeniu rozwodu podczas pierwszych rozpraw. Jest to możliwe po wcześniejszych mediacjach i negocjacjach.

Mediacje i negocjacje przedrozwodowe Poznań

Nasi adwokaci chętnie uczestniczą w postępowaniach mediacyjnych, gdy oboje małżonków są w tej kwestii zgodni. Pozwala to na uzgodnienie warunków ugody, związanych z winą rozpadu małżeństwa, podziałem majątku, zasadami opieki nad dziećmi i wysokością świadczeń alimentacyjnych. W każdym momencie jest możliwość odstąpienia od dalszych mediacji i poprowadzenie sprawy rozwodowej przed sądem powszechnym.

Separacja Poznań

Na terenie miasta Poznań i całej Polski prowadzimy sprawy o separacje. Dbając przy tym o dobro naszych Klientów.

Rozwód z wyłącznej winy współmałżonka

Możesz żądać żądać, by w wyroku sądu ustalona została wina drugiego małżonka. Aby udowodnić winę rozpadu małżeństwa u współmałżonka, należy dobrze przygotować się do sprawy rozwodowej. Wymaga to zgromadzenia odpowiednich dowodów, w czym pomoże Państwu nasza Kancelaria w Poznaniu.

Podobnie jeśli chcemy, aby rozwód międzynarodowy, obowiązywał także w Polsce, należy przeprowadzić odpowiednie postępowanie o stwierdzeniu jego wykonalności.

Nasza Kancelaria w Poznaniu pomoże Państwu przejść wszystkie sprawy rozwodowe, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku i wiele innych w jak najlepszy sposób. Zachęcamy do Kontaktu!

Adwokat Rozwód Poznań Kontakt:

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz