O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

rozwody gdańskNaszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Kartuska 31c/1

80 – 138 Gdańsk

tel. 717 405 000

tel. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Adwokat Rozwód Gdańsk

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria rozwodowa w Gdańsku

Rozwód i podział majątku – Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy w Gdańsku

Rozwód i podział majątku to niełatwe sprawy, które udaje się znacznie przyśpieszyć i załagodzić dzięki pomocy doświadczonego adwokata lub radcy prawnego. Pomoże on w wypracowaniu korzystnych rozwiązań. Na przykład w przygotowaniu pozwu i pozostałych dokumentów oraz negocjacjach. A zarazem będzie reprezentował swojego Klienta przed sądem w czasie trwania sprawy rozwodowej.

Usługi kancelarii w Gdańsku to porady prawne i udział w sprawach o:

  • rozwód
  • podział mieszkania małżonków
  • podział majątku wspólnego
  • opiekę nad małoletnimi dziećmi
  • separację
  • alimenty
  • orzeczenie eksmisji drugiego małżonka z mieszkania

adwokat rozwód Gdańsk(zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Wsparcie przed rozprawą o rozwód

Doświadczeni adwokaci w Kancelarii Klisz i Wspólnicy z siedzibą w Gdańsku pomagają z skutecznym przygotowaniu się do procesu o rozwód. Dotyczy to przygotowania pozwu rozwodowego, określenie przesłanek rozwodu, wypracowania ugody małżonków w zakresie opieki nad małoletnimi dziećmi. Gdy na sprawie rozwodowej jest z nami obecny adwokat w postaci pełnomocnika, czujemy się bezpieczniejsi. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych zachowań i nieprzewidzianych sytuacji.

W czasie procesu rozwodowego przez sąd rozwodowy rozpatrywane są takie sprawy, jak: rozkład pożycia, wina w rozkładzie pożycia, dobro wspólnych małoletnich dzieci na wypadek orzeczenia rozwodu, kontakty rodziców z dzieckiem, władza rodzicielska nad wspólnymi małoletnimi dziećmi, alimenty na dzieci, sposób korzystania z zajmowanego wspólnie mieszkania, podział majątku wspólnego, podział wspólnego mieszkania lub przyznanie mieszkania jednemu z małżonków, zasady współżycia społecznego i alimenty wobec współmałżonka.

Postępowanie zabezpieczające w sprawie o rozwód

Podczas złożenia pozwu o rozwód oraz wcześniej można starać się o zabezpieczenie. Dotyczy ono zobowiązania drugiej strony do łożenia na zaspokajanie potrzeb rodziny podczas procesu o rozwód. Najczęściej polega to na zobowiązaniu pozwanego do łożenia jednorazowej bądź cyklicznej kwoty pieniężnej tytułem zaspokajania potrzeb alimentacyjnych dzieci.

Podstawą zabezpieczenia jest udowodnienie roszczenia. Strona starająca się o zabezpieczenie musi udowodnić, że te roszczenia są zgodne, co do zasady i wysokości.

Pozew o rozwód i postępowanie dowodowe

Aby pozew o rozwód zainicjował rozpoczęcie procesu, należy przygotować go we właściwy sposób, zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Pozew powinien został złożony w 2 egzemplarzach z wszystkimi wymaganymi załącznikami. Poza tym pozew musi zostać opłacony bądź strona winna może złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Pozew należy złożyć w sądzie okręgowym właściwym dla wspólnego miejsca zamieszkania rozwodzących się małżonków. Koszty pozwu rozwodowego na tą chwilę wynoszą 600 zł.

W czasie trwania postępowania dowodowego w sprawach rozwodowych ustala się okoliczności zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego(z ukazaniem zgody współmałżonków bądź orzeczeniem o winie jednej ze stron).

Doświadczeni adwokaci w Kancelarii Klisz i Wspólnicy pomagają w zebraniu wszystkich dowodów rozwodowych i reprezentują swoich Klientów w sądzie okręgowym w Gdańsku i okolicy!

Wina za rozkład małżeństwa

Sprawy rozwodowe z orzeczeniem o winie jednego z małżonków są bardziej skomplikowane. Wymagają zebrania silnych dowodów, które okażą się ważne dla sądu. Gdy małżonkowie nie są w stanie porozumieć się także w kwestiach związanych z alimentami, kontaktami z dziećmi, władzą rodzicielską czy podziałem mieszkania i pozostałych składników majątkowych, to muszą w tym zakresie przedstawić odpowiednie wnioski.

adwokat rozwód gdańsk
(adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz – założyciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Czas i koszty sprawy rozwodowej

Gdy kancelaria może liczyć na szybkie zakończenie sprawy rozwodowej (bez orzekania o winie którejś ze stron, uzyskując porozumienie obojga małżonków w sprawie wykonywania władzy rodzicielskiej), to jest w stanie zaoferować atrakcyjniejsze stawki, a sam proces przebiegnie znacznie szybciej.

W przypadku, gdy Klient żąda o rozwód z orzeczeniem o winie, postępowanie rozwodowe staje się bardziej rozbudowane. Wymaga to zebrania odpowiednich dowodów, a zarazem reprezentowania Klienta w większej ilości spraw sądowych. Niewinny współmałżonek decydujący się na taki rozwód może jeszcze ubiegać się o alimenty od drugiej strony (pod warunkiem, że w wyniku rozpadu małżeństwa jego sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu).

Oznacza to, że koszty obsługi i reprezentowania Klienta w trakcie postępowania rozwodowego zależą od takich czynników, jak: zawiłość i długości postępowania, posiadania wspólnych małoletnich dzieci oraz zakresu rozwodu (z orzekaniem o winie czy bez).

Pomoc adwokata w sprawie rozwodowej

Adwokat dobrze zapoznamy ze sprawą rozwodową pomaga w jej skutecznym i szybkim zakończeniu, z korzyścią dla swojego Klienta. Wieloletnie doświadczenie z takimi sprawami rozwodowymi i aktualnymi przepisami daje mu ogromne szanse.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy znajduje się zespół prawników wyspecjalizowanych w sprawach rozwodowych i nie tylko. To również świetni prawnicy i adwokaci od podziału majątku, odszkodowań i wielu innych dziedzin prawa.

Nie tylko udziela profesjonalnego doradztwa prawnego, ale skutecznie rozwiązuje problemy swoich Klientów i pomaga im w osiąganiu określonych celów. Jeśli więc szukają Państwa dostępnego i doświadczonego adwokata od rozwodu i podziału majątku bądź innych spraw, to warto skorzystać z ich wsparcia!

Zobacz także:

Kancelaria rozwodowa w Gdańsku

 

Sprawa rozwodowa w Gdańsku – adwokat rozwód Gdańsk

Sprawy rozwodowe i o podział majątku w oddziale w Gdańsku prowadzi manager tego oddziału radca prawny Michał Koralewski.

adwokat rozwód gdańsk

Adwokat Rozwód Gdańsk:

Kontakt:

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

rozwód gdańsk

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz