fbpx

O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Kancelaria Adwokacka we Wrocławiu

ul. Joachima Lelewela 23/7,
53-505 Wrocław
tel. 71 740 50 00

Kancelaria Adwokacka w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14,
61-001 Poznań
tel. 71 740 50 00

Kancelaria Adwokacka w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30, 40-082 Katowice
tel. 32 321 02 84

Kancelaria Adwokacka w Gdańsku

ul. Kartuska 31c/1, 80-138 Gdańsk
tel. 71 740 50 00

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Zapraszamy na Kanał YouTube!
Prawo spadkowe dla Każdego

adwokat prawo spadkowe wrocław

Zapisz się na nasz Newsletter!

Darmowy poradnik dla Pracodawców

 

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Nasze blogi:

Polub nas:

Rola adwokata i radcy prawnego jako pełnomocnika firmy w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Blog Kancelarii Klisz i Wspólnicy
Rola adwokata i radcy prawnego jako pełnomocnika firmy w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Zastawiasz się, czy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny twojej firmie? Obawiasz się o wysokie koszty zastępstwa procesowego? A może uważasz, że pełnomocnik nie jest tobie potrzebny? W artykule znajdziesz informacje na temat:

  • czynności, jakie pełnomocnik może podejmować w toku restrukturyzacji,
  • procesowej roli pełnomocnika w postępowaniu restrukturyzacyjnym,
  • kosztów zastępstwa procesowego.

Podstawowe zadania profesjonalnego pełnomocnika

Jak być może już wiesz z innych, naszych artykułów, restrukturyzacja jest procesem stosunkowo długim i skomplikowanym. Trudności może nastręczać już sam wybór właściwego postępowania, a to dopiero początek.

Postępowanie rozpoczyna się od złożenia wniosku o otwarcie restrukturyzacji wraz z liczną dokumentacją. Jej przygotowanie z pewnością jest możliwe bez pomocy prawnika, jednak będzie to trudniejsze i obarczone większym ryzykiem. Samo złożenie wniosku nie gwarantuje bowiem jego skuteczności.

Co więcej, od postanowień sądu wydawanych w toku postępowania możliwy jest środek odwoławczy. Należy go wnieść w odpowiednim czasie oraz do właściwego sądu. Warto i w tym przypadku skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.

Kluczowym elementem omawianego postępowania jest plan restrukturyzacyjny. Jego stworzenie wymaga znajomości odpowiednich przepisów. Co więcej, wierzyciele prawdopodobnie będą chcieli dokonać w nim zmian. Profesjonalny pełnomocnik nie tylko będzie w stanie przygotować bezpieczny dla ciebie plan restrukturyzacyjny ale również oceni propozycje składane przez wierzycieli. Niekiedy bowiem nawet drobna zmiana zapisów może powodować istotne konsekwencje. Tymczasem od wykonania przez ciebie układu z wierzycielami zależy powodzenie całego postępowania.

Układ przyjmowany jest na zgromadzeniach wierzycieli, w których również możesz uczestniczyć. To na nich przedstawiane i dyskutowane są propozycje układowe. Bez wsparcia prawnika jesteś narażony na przyjęcie niekorzystnych dla ciebie warunków.

Nie tylko rokowania z wierzycielami mogą wymagać analizy prawnej. W większości przypadków zachowujesz zwykły zarząd swoim przedsiębiorstwem. Jednocześnie musisz wdrożyć środki restrukturyzacyjne. Przeprowadzenie zwolnień, zakończenie umów, ustanowienie zabezpieczeń, to wszystko szybciej wykonasz z pomocą profesjonalnego pełnomocnika.

Co więcej, w sprawach przekraczających zwykły zarząd musisz występować o zgodę do nadzorczy sądowego, a niekiedy do rady wierzycieli. Czynność taka, dokonana bez zgody, jest nieważna. Niezwykle ważne jest zatem aby prawidłowo ocenić poszczególne działania, które zamierzać wykonać. Od tej oceny zależeć bowiem będzie ich skuteczność.

Może się również zdarzyć, że nie uzyskasz stosownej zgody, bądź też powzięta zostanie inna decyzja, z którą nie będziesz się zgadzał. Także i w takim przypadku konieczne jest złożenie właściwego środka odwoławczego.

Reasumując, adwokat lub radca prawny, jako twój pełnomocnik nie tylko reprezentować cię będzie w toku całego postępowania. Uprawniony on będzie również do sporządzania wniosków, zażaleń oraz innych wystąpień w twoim imieniu. Dzięki temu będziesz miał gwarancję ich prawidłowości.

Koszty zastępstwa procesowego

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości określa jedynie minimalne stawki pomocy prawnej z urzędu. Zgodnie z nim, za reprezentację w postępowaniu restrukturyzacyjnym przez radcę prawnego i adwokata przewidziana jest stawka: 3.600 zł. Jest to wszakże wynagrodzenie minimalne. Im sprawa bardziej skomplikowana, tym może być ono wyższe. Górną granicę wynagrodzenia przyznawanego przez sąd stanowi sześciokrotność stawki minimalnej.

 Jeśli zdecydujesz się na reprezentowanie twojej firmy przez profesjonalnego pełnomocnika, zadbaj o jasne określenie wysokości lub sposobu obliczania wynagrodzenia. Warto również spisać stosowną umowę.

Przeczytaj także:

Pozdrawiam

radca prawny Michal Koralewski

radca prawny Michal Koralewski

Mam na dzieję, że mój artykuł wyjaśnił Ci kilka rzeczy. Jeśli tak, to kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (Facebook adwokat Wrocław).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
tel. 695 560 425    email: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

SKORZYSTAJ Z POMOCY ADWOKATA BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Potrzebujesz pomocy w swojej sprawie?
Skontaktuj się z nami:
 
Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych
Klisz i Wspólnicy
 
Wrocław – Katowice – Poznań – Gdańsk
 
tel. 71 740 50 00
tel. kom. 695 560 425
 

Zapraszamy na Kanał YouTube - Prawnik dla pracodawcy

Inni czytali również:

upadłość przedsiębiorcy - darmowy poradnik

Z e-booka dowiesz się kto może ogłosić upadłość oraz czym się różni upadłość od likwidacji i restrukturyzacji. Poza tym w e-booku znajdziesz wzór wniosku oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące ogłoszenia upadłości. 

Wpisz maila, abyśmy mogli udostępnić Ci e-booka.