ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Radca prawny Wrocław
Anna Klisz
Kancelaria radcy prawnego

Prawo spadkowe - Doradztwo dla Przedsiębiorców

Kancelaria prawna radców prawnych i adwokatów

Klisz i Wspólnicy

w czym możemy Ci pomóc?

Zespół radców prawnych z Kancelarii Prawnej z Wrocławia to usługi dla przedsiębiorców, spółek i firm z zakresu prawa gospodarczego i z zakresu prawa pracy. Prowadzimy obsługę prawną przedsiębiorstw z różnych branż. Udzielamy także pomocy prawnej w takich dziedzinach jak prawo cywilne i prawo administracyjne (występujemy w postępowaniach przed sądami administracyjnymi i KRS). Naszą domeną jest sporządzanie umów, dokumentów potrzebnych w działalności gospodarczej. Posługujemy się językiem angielskim.  Czytaj więcej…

Kancelaria radcy prawnego Anny Klisz prowadzi sprawy przed sądami w postępowaniu cywilnym tj. dotyczące nieruchomości, prawo umów, podział majątku, czy prawa spadkowego i dziedziczenia. Świadczymy pomoc prawną w trakcie spotkań z Klientami (porady prawne w kancelarii lub porady prawne online), a także występujemy przed sądami i urzędami. Czytaj więcej…

W naszej Kancelarii prawnej we Wrocławiu specjalizujemy się w procesach i postępowaniach sądowych Udzielamy porad prawnych w siedzibie Kancelarii, a także prowadzimy spory sądowe z zakresu prawa rodzinnego. Udzielamy pomocy prawnej w kompleksowej obsłudze postępowań sądowych o rozwód, separację, alimenty, podział majątku po rozwodzie, a także dotyczące władzy rodzicielskiej i ustalenia kontaktów z dzieckiem. W tego typu sprawach mających charakter majątkowy i niemajątkowy liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także empatia i zrozumienie emocji, z którymi przychodzą do nas nasi Klienci  Czytaj więcej…

Radca Prawny Wrocław Anna Klisz

Radca Prawny Anna Klisz
Moje social media​

Anna Klisz – Prawnik Wrocław

Nazywam się Anna Klisz, jestem radcą prawnym wspólniczką w Kancelarii radców prawnych i adwokatów Klisz i Wspólnicy. Stoję na czele zespołu prawników tworzących departament spraw spadkowych, jednak posiadam także doświadczenie związane ze sprawami przeciwko przedsiębiorcom działającym w branży budowlanej (sprawy przeciwko deweloperom) oraz zakładam spółki prawa handlowego (spółki kapitałowe, spółki komandytowe itd.).

Moje doświadczenie

Jako radca prawny reprezentowałam moich Klientów przy procedurze podwyższania i obniżania kapitału zakładowego oraz w innych postępowaniach przed sądem gospodarczym KRS.

Moja specjalność – doradztwo prawne z zakresu prawa spadkowego

Moją specjalizacją są jednak sprawy spadkowe. Tą dziedziną prawa zajmuję się od lat i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że w nich czuję się najlepiej. Nie muszę niczego „doczytać” żeby wyjaśnić Klientowi rozwiązanie jego problemu, a jeśli udzielam porady prawnej, to mówię z doświadczenia, a nie to, co przeczytałam w książkach prawniczych.

Udział w sporach sądowych

Biorę udział w sporach sądowych o stwierdzenie nabycia spadku, podział majątku spadkowego, zachowek czy niegodność dziedziczenia. Udzielam porad prawnych, analizuję dokumenty i testamenty. Przeprowadziłam setki spraw spadkowych w sądzie we Wrocławiu i w innych miastach.

Poza sądowe formy kończenia sporów – ugody, mediacje

Musisz jednak wiedzieć, że takie sprawy nie zawsze kończą się w sądzie. Często udaje mi się zadbać o interesy moich Klientów w ramach negocjacji i zawarcia odpowiedniej ugody pozasądowej.

Doświadczenie, ale nie rutyna

Mamy swoje sprawdzone sposoby i dużą praktykę w tego typu postępowaniach, jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest indywidualne podejście do każdej sprawy. Serdecznie polecam moje usługi prawne.

Kancelaria radców prawnych Wrocław – jak zacząć współpracę

W celu rozpoczęcia współpracy z moją Kancelarią zapraszam Cię do mojego biura w budynku “Times” przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 we Wrocławiu lub do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu umówienia wizyty lub porady prawnej online.

Kancelaria prawna radców prawnych i adwokatów Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu.

Założycielem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy z Wrocławia jest mój małżonek adwokat Iwo Klisz. Odkąd uzyskałam uprawnienia radcy prawnego oboje zarządzamy Kancelarią i nadzorujemy pracę jej zespołu radców prawnych i adwokatów.

Prawnicy tworzący zespół radców prawnych i adwokatów z Kancelarii Klisz i Wspólnicy zajmują się różnymi dziedzinami prawa. Staramy się jednak, żeby każdy z nich miał swoją specjalizację i tylko w jej zakresie prowadził sprawy i udzielał porad prawnych. Dzięki temu eliminujemy ryzyko popełnienia błędu wynikające z braku odpowiedniego doświadczenia.

Specjalizacja prawnika (radcy prawnego czy adwokata) pozwala także na racjonalizowanie kosztów obsługi prawnej, bo nasi prawnicy wiedzą, co robią i nie muszą poświęcać czasu na edukowanie się w trakcie prowadzenia zleconej im sprawy.

Kancelaria radcy prawnego wrocław

Opinie zadowolonych klientów

Posłuchaj podcastu - Prawo spadkowe dla Każdego autorstwa radcy prawnego Anny Klisz

Zaufali nam - zadowoleni Klienci Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Zobacz prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w akcji na naszym Kanale You Tube

Poczytaj naszego bloga

Opisz swoją sprawę

Zachęcamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza w celu powierzenia swojej sprawy adwokatowi lub umówienia się na konsultację.

Wysyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania kontaktu z Kancelarią i przedstawienia oferty.

Kancelaria Prawnicza Wrocław informuje, że administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Klisz i Wspólnicy Informacje kontaktowe

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times

Często zadawane pytania w Kancelarii radcy prawnego we Wrocławiu FAQ

Ile kosztuje porada prawna Wrocław? Ile bierze radca prawny za wizytę?

Porady prawne Kancelarii Klisz i Wspólnicy zwykle zajmują około godziny czasu (dłużej, jeśli wymaga tego interes Klienta). Tyle czasu potrzebuje prawnik, żeby przeprowadzić szczegółowy wywiad, przeanalizować dokumenty i a następnie w sposób przejrzysty przedstawić wszystkie informacje w sprawie. Uważamy, że tego wymaga profesjonalna obsługa prawna, dlatego w ten sposób działamy z naszymi Klientami.

Koszt uzyskania porady prawnej we Wrocławiu na naprawdę wysokim poziomie to 400 złotych. To ważne, żeby takiej porady udzielał wykwalifikowany radca prawny lub adwokat.

Jeżeli szukasz fachowej pomocy i zależy Ci, żeby Twoja sprawa zakończyła się sukcesem, zdecydowanie polecam skorzystanie z porad prawnych prowadzonych przez Kancelarię adwokatów i radców prawnych we Wrocławiu – Klisz i Wspólnicy.

Co jest lepsze dobry radca prawny czy adwokat?

Radcy prawni – podobnie jak adwokaci – to wykwalifikowani prawnicy, którzy oprócz wykształcenia akademickiego ukończyli także aplikację dla radców prawnych zakończoną egzaminem państwowym prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zarówno adwokaci jak i radcowie prawni świadczą pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego czy prawa pracy lub prawa administracyjnego. Każdy z nich ma uprawnienia do zastępowania Klienta przed sądami i organami administracji publicznej, potrafi pomóc w zakresie analizie umowy, sporządzaniu pism procesowych, windykacji. 

Utarło się, że domeną adwokatów jest prawo karne, zaś radców prawnych prawo cywilne, prawo rodzinne i prawo gospodarcze, ale obecnie nie jest to już prawdą.

Jakość pomocy prawnej świadczonej przez adwokatów i radców prawnych nie zależy od tytułu, ale od tego, czy dany mecenas ma profesjonalne podejście do swoich obowiązków i duże doświadczenie. Każdy zawodowy prawnik odpowiada za swoje postępowanie i jest ubezpieczony, więc w wypadku błędu w sztuce, Klient (o ile został poszkodowany) może domagać się odszkodowania od zakładu ubezpieczeń.

W czym może pomóc radca prawny?

Podstawowe usługi kancelarii radców prawnych to doradztwo prawne, sporządzanie opinii prawnych i pism procesowych, umów, analiza dokumentów, a także reprezentacja Klientów – osób fizycznych – w sprawach sądowych. Dobry radca prawny powinien wykazywać pełne zaangażowanie w świadczone usługi prawne, ale jednocześnie mieć ludzkie podejście.

Niektórzy radcy prawni koncentrują się na kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych tj. przedsiębiorców (przygotowywanie projektów umów, opiniowaniu umów i porozumień, regulaminów, doradztwie w zakresie rozwiązywania problemów, które ma pracodawca z pracownikami czy prawa medycznego), inni są wyspecjalizowaniu w prowadzeniu spraw dla Klientów indywidualnych i świadczą pomoc prawną na rzecz osób fizycznych w takich dziedzinach jak prawo rodzinne czy prawo spadkowe.