O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

 

tel. 717 405 000

Poznaj nas w social mediach

Artykuły ekspertów z zakresu prawa z Kancelarii Klisz i Wspólnicy:

Adwokat Poznań Prawo Spadkowe - Iwo Klisz

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

adwokat poznań prawo spadkowe (na fotografii powyżej adwokat Iwo Klisz – założyciel i wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Poznania)

Prawo Spadkowe jest dość rozbudowaną dziedziną prawa, ale zarazem bardzo dobrze rozumianą przez Kancelarię Klisz i Wspólnicy z Poznania.

Pomagamy w ocenie sytuacji prawnej i majątkowej spadkobiercy i spadkodawców. Prowadzimy wszelkie postępowania w zakresie spadków. Prawo spadkowe jest jedną z wiodących specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy więc mogą Państwo liczyć na nasze profesjonalne wsparcie.

Poniżej prezentujemy szczegółowy zakres spraw spadkowych, które prowadzimy naszym Klientom.

W ramach prawa spadkowego pomagamy w postępowaniach związanych ze:

  • spadkiem
  • testamentem
  • zachowkiem
  • darowizną i innymi sprawami spadkowymi

Zdajemy sobie sprawę z różnych skutków spadkowych postępowań prawnych dla obu stron. Dbamy więc o dokładne przeanalizowanie każdej sprawy. Tak, aby dbać o najlepsze interesy naszych Klientów, którzy otrzymują spadek. Najczęściej prowadzone przez nas sprawy spadkowe dotyczą nabycia spadku na podstawie dziedziczenia testamentowego(testamentu) lub dziedziczenia ustawowego(ustawy).

Nasze usługi dotyczące Prawa Spadkowego w Poznaniu to:

  • doradztwo
  • reprezentowanie Klientów przed Sądem
  • przygotowywanie pism i niezbędnej dokumentacji

W naszej Kancelarii znajdują się doświadczeni adwokaci i radcy prawni, którzy profesjonalnie zajmą się obsługą prawną spadkobiercy, jak i unieważnieniem testamentu.

Doradzamy także w sytuacji, gdy spadek obejmuje nie tylko przejęcie przez spadkobiercę majątku, ale również długów. Oceniamy wtedy stan majątkowy spadkodawcy i wysokość długów. Wyjaśniamy, co wiąże się z odpowiedzialnością za długi spadkowe. I podpowiadamy, jak można uchronić spadkobiercę przed nabyciem spadku wraz z długami. W ramach takiej obsługi prawnej Klienta, przygotowujemy odpowiednią dokumentację w sprawach spadkowych i reprezentujemy w sądach na każdym etapie postępowania.

Kiedy spadek jest korzystny dla spadkobiercy?

Mogłoby się wydawać, że spadek za każdym razem oznacza same korzyści dla spadkobiercy. Na przykład związane z przejęciem majątku spadkodawcy. Natomiast okazuje się, że spadek wiąże się czasami z dziedziczeniem zadłużeń spadkodawcy. Dzieje się tak po śmierci bliskiej osoby, na przykład rodziców, dzieci, małżonka. Co wtedy? Nasza Kancelaria dba o dokładne przeanalizowanie każdej sprawy spadkowej, by pomóc także w tej trudnej sytuacji.

Walka o zachowek

Zachowek to część majątku należna osobom bliskim zmarłemu, gdy nie otrzymały one stosownego udziału w spadku. Zgodnie z prawem, mogą starać się o zachowek. Nasza Kancelaria pomaga w ustaleniu okoliczności zachowku i przygotowaniu niezbędnych dokumentów.

Testament

Spisanie testamentu to rzecz, na którą decyduje się coraz więcej osób. Wszystko po to, aby jak najlepiej podzielić swój majątek. W tym celu testament powinien zostać poświadczony notarialnie. W przeciwnym razie nie jest on ważny i podział majątku odbywa się na podstawie obowiązujących przepisów spadkowych. Nasza Kancelaria pomaga w przygotowaniu takiego testamentu i jego ciągłej aktualizacji.

Szanujemy decyzje naszych Klientów w sprawach spadkowych. Każdy zapis w testamencie możemy zmienić w ostatniej chwili, zgodnie z wolą spadkodawcy. Pomagamy także w sprawie zabezpieczenia spadku. Tak, by nie został on zniszczony, usunięty, uszkodzony bądź niewłaściwie zarządzany. W ramach tego jesteśmy w stanie przygotować i wysłać do sądu odpowiednie wnioski i reprezentować Klienta w postępowaniach sądowych. Następnie na bieżąco czuwamy nad wykonaniem spisu inwentarza i wykonaniem pozostałych formalności spadkowych.

Naszym Klientom pomagamy także w sprawach z dziedziny Prawa Spadkowego dotyczących:

  • wydziedziczenia spadkobierców
  • ustalenia wykonawcy testamentu
  • umieszczenia w testamencie zapisów i poleceń(także windykacyjnych).

Odpowiedni podział spadku, walka o zachowek, spisanie testamentu i wiele innych spraw dotyczących Prawa Spadkowego prowadzimy każdego tygodnia. Nasza Kancelaria na przestrzeni wielu lat obsłużyła już tysiące Klientów. Dzięki temu aktualni i następni Klienci mogą liczyć na jak najlepsze nasze wsparcie w Prawie Spadkowym!

Bogate doświadczenie w Prawie Spadkowym pomaga nam często dochodzić do porozumienia z rodziną poza drogą sądową. Ale jesteśmy przygotowanie także na walkę w sądzie. Zgłaszając się do naszej Kancelarii, gwarantujemy, że dokładnie przyjrzymy się Państwa sytuacji i doradzimy najlepsze rozwiązanie!

Mój zespół – specjaliści od prawa spadkowego – Poznań

adwokat poznań sprawy spadkowe

Kancelaria prawa spadkowego w Poznaniu

Jestem przekonany, że przebieg mojej kariery zawodowej, a także skład mojego zespołu pozwala mi z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jesteśmy Kancelarią Prawa Spadkowego.

Klientów w Poznaniu przyjmuje adwokat Bartosz Kuczyński, specjalista z zakresu prawa spadkowego.

adwokat prawo spadkowe poznań

Adwokat Bartosz Kuczyński
Specjalista z zakresu prawa spadkowego

Adwokat Poznań Prawo Spadkowe

Kontakt:

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz