O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

adwokat prawo spadkowe gdańskNaszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Kartuska 31c/1

80 – 138 Gdańsk

tel. 717 405 000

tel. 695 560 425

 

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Prawo spadkowe – adwokat Gdańsk

Kancelaria Prawa Spadkowego

Prawo spadkowe i postępowanie spadkowe to dziedzina prawa polegająca na dokładnym ustaleniu bądź zaprzeczeniu prawa do dziedziczenia po osobie zmarłej. Sprawy spadkowe bardzo często okazują się trudne i długie. Dlatego wybór adwokata i kancelarii, która poprowadzi taką sprawę jest tak istotny. Taka współpraca może trwać bardzo długo. Nasza Kancelaria w Gdańsku zatrudnia prawników posiadających wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie prawnym i reprezentowaniu naszych Klientów przed sądami w trakcie postępowań spadkowych.

adwokat gdańsk prawo spadkowe
(na fotografii adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz – założyciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Nasze usługi Prawa Spadkowego to szczególnie pomoc w sprawach:

 • stwierdzeniu nabycia spadku
 • o podział spadku
 • dotyczących prawa do zachowku
 • o uznanie spadkobiercy za niegodnego
 • o unieważnienie testamentu

Gdy po śmierci bliskiej osoby sytuacja majątkowa jest pod różnymi względami skomplikowana bądź niejasna, to najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Klientom z miasta Gdańsk i okolice zapewniamy kompleksowe wsparcie w sprawach związanych ze spadkiem, zachowkiem i podziałem majątku.

Testament

Przygotowaniem testamentu może zająć się każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych (tzn. ukończyła 18 rok życia lub zawarła małżeństwo po 16 roku życia). Zdarza się, że zdolność prawna jest odebrana na podstawie częściowego lub całkowitego ubezwłasnowolnienia. Testament jest ważny, gdy osoba go podpisująca podejmuje taką decyzję dobrowolnie i świadomie. Najbezpieczniej, gdy jeszcze taki testament jest sporządzony ze wsparciem naszej Kancelarii. Dbamy o jego właściwe przygotowanie i przechowanie.

Rodzaje testamentów:

 • testament notarialny – posiada formę aktu notarialnego i sporządza się w kancelarii przez notariusza
 • testament holograficzny – podstawowy testament przygotowany przez spadkodawcę odręcznie (nie ma możliwości prawnej przygotowania go na maszynie lub komputerze). Taki testament można sporządzić w każdym języku, opatrzony podpisem i datą.
 • testament alograficzny – ustny testament przedstawiony w obecności 2 świadków i osoby urzędowej(np. starosta, burmistrz, kierownik urzędu stanu cywilnego). Taka osoba urzędowa przyjmuje oświadczenie woli i sporządza odpowiedni protokół.

Każdy testament posiada taką samą moc prawną.

W zakresie testamentu i prawa spadkowego zapewniamy:

 • porady prawne
 • sporządzenie pism(np. wnioski, pozwy, zawezwania do prób ugodowych, wezwania, umowy i ugody)
 • prowadzenie sprawy spadkowej od postępowania sądowego do egzekucyjnego

Nasi Klienci godzą się na zapewnienie nam pełnomocnictwa w każdym etapie sprawy spadkowej. Dzięki temu o wiele łatwiej jest nam reprezentować ich przed sądami, organami, urzędami, osobami fizycznymi i prawnymi(np. bankami, instytucjami, innymi spadkobiercami, dłużnikami czy wierzycielami).

sprawy spadkowe adwokat gdańsk

(powyżej na fotografii zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy w październiku 2018r)

Podział spadku w Gdańsku

Bardzo dużo rozgrywających się w Gdańsku spraw sądowych dotyczy podziału majątku spadkowego. Ich trudność wynika najczęściej z pojawienia kilku współspadkobierców. W przypadku, gdy wszyscy oni są zgodni co do sposobu podziału majątku całą procedurę można przeprowadzić u notariusza. Wówczas należy stworzyć akt notarialny z udziałem tych osób (np. spadkobierców ustawowych – nawet jeśli nie zostały one uwzględnione w testamencie). Taki akt notarialny ma moc prawną, gdy spadkobiercy zdecydują się złożyć zgodne żądanie poświadczenia dziedziczenia zgodnie z ustawą lub przygotowanym testamentem. Pomagamy w przygotowaniu takiego aktu notarialnego, z ustaleniem wszystkich spadkobierców. A zarazem pomagamy w dalszym postępowaniu sądowym, jeśli jest ono konieczne.

Przed przygotowaniem aktu poświadczenia dziedziczenia przygotowuje się protokół dziedziczenia. W nim uwzględnia się: oświadczenie dziedziczenia składane przez osoby biorące udział w spisaniu protokołu; oświadczenie o osobach, które w wyłączałyby spadkobierców od dziedziczenia bądź dziedziczyłyby razem z nimi; oświadczenie, że wcześniej nie przygotowano postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku i nie odbywa się w tej sprawie postępowanie o stwierdzeniu nabycia spadku oraz nie utworzony aktu poświadczenia dziedziczenia; oświadczenie o testamencie spadkowym lub jego braku; oświadczenie o obywatelskie i miejscu pobytu spadkodawcy podczas śmierci; oświadczenie czy do spadku zalicza się gospodarstwo rolne i zaznaczenie kto ze spadkobierców powołanych do spadku zgodnie z ustawą ma prawo do dziedziczenia gospodarstwa rolnego; oświadczenie czy zostały złożone oświadczenia o odrzuceniu / przyjęciu spadku czy zapisu windykacyjnego oraz czy wykonano orzeczenie niegodności spadkobiercy czy osób na rzecz których pojawił się zapis windykacyjny; oświadczenie czy zostały zawarte umowy z przyszłym spadkodawcą w przedmiocie zrzeczenia się dziedziczenia po nim; oświadczenie czy w skład spadku zalicza się własność lub wieczyste użytkowanie nieruchomości na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bądź udziały, akcje, prawa i obowiązki w spółce handlowej będącym właścicielem / wieczystym użytkownikiem nieruchomości, gdy nie przygotowano wcześniejszych czynności prawnych; wzmianka o pouczeniu przez notariusza odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia; oświadczenie czy do spadku zalicza się przedsiębiorstwo w spadku objęte zarządem sukcesyjnym.

W momencie, gdy nie minęło 6 miesięcy, protokół dziedziczenia powinien posiadać jeszcze oświadczenia spadkobierców o prostym przyjęciu spadku bądź przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Tam także zamieszcza się oświadczenie o odrzuceniu spadku, jeśli nie zostały one wcześniej przygotowane.

Prawo spadkowe ma również miejsce na sprawie sądowej. Wygranie takiej sprawy jest o wiele łatwiejsze z naszą Kancelarią w Gdańsku. Zapraszamy do współpracy!

adwokat gdańsk sprawy spadkoweradca prawny Michał Koralewski, manager oddziału w Gdańsku

Adwokat od spraw spadkowych w Gdańsku

Kulturę organizacyjną w zakresie obsługi Klienta w Gdańskim oddziale Kancelarii wdraża radca prawny Michał Koralewski.

Prawnik wyspecjalizowany w sprawach majątkowych, autor wielu książek prawniczych i publikacji prasowych z tego zakresu.

 

Pomoc dla Klientów zagranicznych

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy zostali zmuszeni przeprowadzić formalności spadkowego na terenie Polski. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów Kancelarii Klisz i Wspólnicy
Klienci cenią nas za rzetelność, terminowość, słowność i profesjonalizm. Na sali sądowej czują się przy nas bezpiecznie i godnie. Poza salą rozpraw jesteśmy doceniani za dobrym szybki i miły kontakt. Przeczytaj sam.
 

Opinie na “Facebook” Opinie na “Google Maps” Opinie na “Ofachowcach.pl”

Blog ekspercki z zakresu prawa spadkowego

Dowodem naszego szczególnego zainteresowania prawem spadkowym jest ekspercki blog prawniczy prowadzony przez adwokata Iwo Klisz pod adresem www.zachowek.biz.pl

Dzielimy się tam wiedzą i doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego zupełnie bezpłatnie

Adwokat Gdańsk Prawo Spadkowe

Kontakt:

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat gdańsk prawo spadkowe

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz