O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

 

tel. 717 405 000

Poznaj nas w social mediach

Artykuły ekspertów z zakresu prawa pracy z Kancelarii Klisz i Wspólnicy:

Adwokat Poznań Prawo Rodzinne - Iwo Klisz

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

adwokat poznań prawo rodzinne
(na fotografii powyżej adwokat Iwo Klisz – założyciel i wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Poznania)

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne obejmuje szeroki wachlarz usług prawniczych, które realizuje nasza Kancelaria. Dzięki temu wychodzimy naprzeciw potrzeb i oczekiwań wszystkich Klientów.

Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym wymienia się 3 tytuły Prawa Rodzinnego:

 1. Małżeństwo – wszelkie sprawy dotyczące zawarcia małżeństwa, praw i obowiązków małżonków, ustalania i separacji małżeństwa, małżeńskich ustrojów majątkowych.
 2. Opieka i kuratela – sprawy dotyczące opieki nad małoletnimi dziećmi, ubezwłasnowolnienie częściowe i całkowite oraz kuratelę.
 3. Pokrewieństwo – obejmuje kwestie stosunków między rodzicami a dziećmi, pochodzenia dziecka, władzy rodzicielskiej i alimentów.

Świadczymy usługi z dziedziny prawa rodzinnego i prowadzimy sprawy rodzinne takie jak:

 • rozwody – z orzeczeniem o winę i bez orzekania o winie
 • unieważnienie małżeństwa
 • separacja
 • podział majątku wspólnego małżonków
 • umowy majątkowe małżeńskie
 • zgoda sądowa na czynności prawne w imieniu małżonka
 • alimenty – podwyższenie i obniżenie alimentów, zasądzenie alimentów, uchylenie obowiązku alimentacyjnego
 • ograniczenie bądź pozbawienie władzy rodzicielskiej
 • uregulowanie kontaktów rodziców lub dziadków z dziećmi i wnukami
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa
 • adopcja dziecka
 • ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka
 • zarząd majątkiem dziecka
 • ustanowienie opiekuna
 • ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe

Jeśli więc szukają Państwo prawnika rodzinnego, to zachęcamy, aby skorzystać z pomocy naszych adwokatów i radców prawnych.

Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc!

Sprawy rodzinne – rozwód i separacja

Rozwód i Separacja to częstsze sprawy z dziedziny prawa rodzinnego prowadzone przez Kancelarię Klisz i Wspólnicy z Poznania. Są one bardzo stresujące dla naszych Klientów, dlatego mogą liczyć na nasz profesjonalne wsparcie.

O rozwód może wystąpić każdy z małżonków. Rozpoczęcie postępowania sądowego wymaga wniesienia przez jednego z małżonków odpowiedniego pozwu do Sądu Okręgowego i dokonaniu opłaty sądowej. Pomagamy w przygotowaniu takich dokumentów, a zarazem wysilamy się, aby sprawa rozwodowa zakończyła się już na pierwszej rozprawie. W tym celu uzyskujemy do Klientów i sami przygotowujemy sensowną argumentację, która przekona sąd do podjęcia takiego wyroku. Sąd stara się ustalić winę jednego bądź obu stron. Gdy nie dochodzi między stronami do porozumienia, to decydujący wpływ mają tutaj zeznania świadków, wyjaśnienia stron i inne dowody. Sąd może wydać wyrok rozwodowy z orzeczeniem o winie 1 małżonka lub obu oraz bez orzekania o winie małżonków.

Separacja to alternatywna dla rozwodu, który stanowi trwały rozkład pożycia pomiędzy małżonkami. Na separacje Sąd może się zgodzić, gdy rodzice nie mają małoletnich dzieci i wniosek o separację wynika z żądania obu małżonków. Separacja to tymczasowe zawieszenie istniejącego małżeństwa. W czasie separacji małżonkowie nie mają prawa zawrzeć nowego związku. Kobieta nie może wrócić do wcześniejszego panieńskiego nazwiska. Takie prawa przysługują tylko w przypadku rozwodu.

Kiedy Sąd nie zgadza się na rozwód czy separację:

 • gdy miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżonków
 • gdy orzeczenie rozwodu jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego
 • gdy wniosek o rozwód jest złożony wyłącznie przez winnego rozkładu małżeństwa(w przypadku separacji sąd może się zgodzić)

Kiedy Sąd może zgodzić się na rozwód:

 • gdy drugi z małżonków wyraża na to zgodę
 • gdy odmowa zgody na rozwód łamie ogólne zasady współżycia społecznego
 • gdy 1 z małżonków żąda rozwodu, a drugi separacji

Prawo Rodzinne wraz z przepisami kodeksu cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego i postępowania cywilne to tematy dobrze nam znane. Dla nas nie są to rzeczy złożone i skomplikowane. Jeśli więc mają Państwo wątpliwości, jakie są prawa i obowiązki poszczególnych członków rodziny lub jesteście zmuszeni zdecydować się na rozwód czy inne postępowanie z zakresu prawa rodzinnego, to Adwokaci naszej Kancelarii chętnie udzielą Wam najlepszego wsparcia!

Pomagamy nie tylko w samym rozwodzie i separacji, ale również w orzeczeniu władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi, ustaleniu udziału każdego z rodziców w kosztach utrzymania dzieci, regulacji kontaktów z dziećmi i orzeczeniu o alimentach na rzecz jednego z małżonków. Specjalizujemy się także w innych sprawach sądowych z dziedziny Prawa Rodzinnego.

Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszej Kancelarii!

Mój zespół – specjaliści od prawa rodzinnego – Poznań

adwokat poznań sprawy rodzinne

Kancelaria prawa rodzinnego w Poznaniu

Jestem przekonany, że przebieg mojej kariery zawodowej, a także skład mojego zespołu pozwala mi z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jesteśmy Kancelarią Prawa Rodzinnego.

Jeśli właśnie takich specjalistów potrzebujesz, nie wahaj się z nami skontaktować.

Adwokat Poznań Prawo Rodzinne

Kontakt:

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz