O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

adwokat rodzinny katowiceNaszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Jana III Sobieskiego 27/30

40 – 082 Katowice

Poznaj nas w social mediach

Artykuły ekspertów z zakresu prawa rodzinnego z Kancelarii Klisz i Wspólnicy:

Adwokat Katowice Prawo Rodzinne - Iwo Klisz

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

adwokat rodzinny

adwokat katowice prawo rodzinne

Nazywam się Iwo Klisz i jestem adwokatem oraz założycielem i wspólnikiem zarządzającym w KANCELARII KLISZ I WSPÓLNICY z Katowic.

W mojej Kancelarii możesz liczyć na fachową i specjalistyczną pomoc we wszystkich sprawach dotyczących prawa rodzinnego w Katowicach.

Spośród członków mojego zespołu do Działu Prawa Rodzinnego wybrałem tylko takie osoby, które cechuje nie tylko wysoka kompetencja merytoryczna, ale również wielka empatia, determinacja i jednocześnie odpowiednie wyczucie.

Musisz wiedzieć, że adwokat rodzinny prowadzący sprawę rodzinną działa inaczej niż w sprawach gospodarczych czy np. przed sądem pracy, a Klient wymaga nie tylko doradztwa prawnego. W tego typu delikatnych rodzinnych kwestiach równie ważne jest osobiste wsparcie i zrozumienie.

Prawnik – specjalista z zakresu prawa rodzinnego – Katowice 

Udział w sądowej sprawie rodzinnej mogą spotkać każdego bez względu na wiek, wykształcenie, pochodzenie czy wielkość posiadanego majątku. Często decyzja o założeniu sprawy rodzinnej nie zależy całkiem od nas (np. gdy jesteśmy pozywanie o rozwód czy alimenty). Z reguły ciężko jest się zabezpieczyć na taką ewentualność lub przygotować.

Co więcej, często typu postępowanie sądowe zbiega się z dramatycznymi wydarzeniami w życiu prywatnym. Rozstaniem z małżonkiem, konfliktem z dzieckiem, koniecznością podziału majątku, który dotychczas był wspólny. Emocje, które Ci wtedy towarzyszą z reguły bardzo utrudniają obronę swoich interesów.

Wiele razy spotykam się z Klientami, którzy w sprawie rodzinnej unoszą się honorem. Nawet nie wiesz jak często słyszałem, że “ja już od niego niczego nie chcę…” albo “niech ona weźmie wszystko, mi na tym nie zależy”

To duży błąd. Musisz wiedzieć, że wyrok w sprawie rodzinnej często przewraca życie do góry nogami. Poskładanie wszystkiego od nowa jest bardzo trudnym zadaniem. Jest tak nawet wtedy, kiedy wygrasz sprawę w sądzie i osiągniesz wszystkie osobiste i majątkowe cele. Nie wyobrażasz sobie jak ciężko może być, kiedy taką sprawę przegrasz.

Dlatego w sprawach rodzinnych nie można się poddawać i zdawać na to, co przyniesie los.  Musisz walczyć o to, co Ci się zgodnie z prawem należy. Obojętnie, czy chodzi o rozwód, podział majątku, kontakty czy opiekę nad dzieckiem czy alimenty.

Czy adwokat radzi, żeby w sprawie rodzinnej walczyć za wszelką cenę?

To nie jest takie proste.  Zdarzają się sytuację, w których warto ograniczyć swoje żądania, a nawet częściowo zaakceptować roszczenia przeciwnika. Dzieje się tak kiedy cena, jaką musimy zapłacić za wygraną, jest zbyt wygórowana. Musisz mieć przy tym świadomość, ze walutą w sprawie rodzinnej bardzo rzadko są pieniądze. Najczęściej płaci się straconym czasem, zniszczonymi relacjami z bliskimi, nadwyrężonymi nerwami i spokojem ducha.

Właśnie dlatego uważam, że potrzebny Ci odpowiedzialny i doświadczony doradca, który przeprowadzi Cię przez Twoją sprawę rodzinną i uwzględniając wszystkie za i przeciw doradzi Ci kiedy walczyć, a kiedy odpuścić. Następnie zgodnie z podjętą przez Ciebie decyzją przygotuje strategię, zweryfikuje zgromadzone przez Ciebie dowody.

Właśnie dlatego w zespole mojej Kancelarii zebrałem adwokatów i radców prawnych, którzy zapewnią Ci dokładni taki rodzaj pomocy i wsparcia.

Mój zespół – specjaliści od prawa rodzinnego – Katowice

Dobrałem naprawdę wspaniałych ludzi. Rzetelnych, oddanych swojej pracy, prawdziwych profesjonalistów i dobrych prawników.

Każdy ma uprawnienia adwokata lub radcy prawnego i zanim stał się członkiem zespołu Kancelarii Klisz i Wspólnicy miał już pewne doświadczenia z zakresu prawa rodzinnego. Dzięki temu każdemu mogliśmy bardzo szybko przekazać naszą wiedzę i doświadczenie.

katowice prawo pracy

Adwokat rodzinny z Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy z Katowice prowadzi sprawy rodzinne o:

Adwokat Katowice Sprawy Rodzinne

Kancelaria Prawa Rodzinnego

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

Kontakt:

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz