O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Jana III Sobieskiego 27/30

40 – 082 Katowice

Poznaj nas w social mediach

Nasz kanał na YouTube

Adwokat Iwo Klisz wyjaśnia jak zlikwidować stanowisko pracy i czy jest ona powodem, żeby zwolnić pracownika.

Artykuły ekspertów z zakresu prawa pracy z Kancelarii Klisz i Wspólnicy:

Adwokat Katowice Prawo Pracy - Iwo Klisz

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

adwokat katowice prawo pracy

Nazywam się Iwo Klisz i jestem adwokatem oraz założycielem i wspólnikiem zarządzającym w KANCELARII KLISZ I WSPÓLNICY.

Jedną z moich zawodowych specjalizacji jest prawo pracy.

To właśnie w oparciu obsługę klientów z zakresu prawa pracy udało mi się w ciągu kilku lat zbudować kancelarię prawną zatrudniającą kilkunastu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych) – ekspertów od prawa pracy.

Kancelaria prawna Klisz i Wspólnicy obejmuje swoim działaniem Katowice, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Prawnik – specjalista z zakresu prawa pracy – dla pracodawcy z Katowic

Moje pierwsze doświadczenia z zakresu prawa pracy zdobywałem jako członek zespołu renomowanej kancelarii, która świadczyła pomoc dla pracodawców zatrudniających setki pracowników takich jak banki, zakłady energetyczne czy firmy produkcyjne.

Pod okiem doświadczonych specjalistów (adwokatów i radców prawnych) przygotowywałem dziesiątki opinii prawnych dotyczących m.in. czasu pracy, możliwości rozwiązania z pracownikiem umów o pracę, przygotowywałem umowy o zakazie konkurencji i umowy o pracę, a także opracowywałem regulaminy pracy, wynagrodzeń czy zwolnień grupowych. Brałem udział w realizacji procedur związanych restrukturyzacją zatrudnienia czy przejścia zakładu pracy na nowych pracodawców. Prowadziłem także dziesiątki procesów sądowych przed sądem pracy przeciwko pracownikom na terenie całego kraju broniąc interesów pracodawców oraz reprezentowałem ich w rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych.

Adwokat dla pracowników – prawo pracy w Katowicach

Kiedy odszedłem z dużej firmy prawniczej i rozpocząłem budowę własnej Kancelarii Prawnej znalazłem się w zupełnie nowym miejscu. Żaden duży pracodawca nie chciał zaufać młodemu adwokatowi. Nikt nie chciał słuchać o moim doświadczeniu, bo liczyły się referencję i renoma, której wtedy nie miałem.

Moim pomysłem na zdobycie Klientów było stworzenie eksperckiego bloga prawniczego. Chciałem za jego pośrednictwem pomagać niesprawiedliwie potraktowanym pracownikom. Miałem tyle doświadczeń z zakresu prawa pracy, że na blogu prawie codziennie pojawiał się nowy artykuł. Wystarczyło pisać o tym, na czym się dobrze znałem, czyli o prawie pracy.

Nie musiałem długo czekać zanim pierwszy Klient zadzwonił i umówił się na spotkanie. Potem bardzo szybko pojawili się następni. Czasem zgłaszało się do mnie po kilka osób, które zostały w ten sam sposób potraktowane przez pracodawcę. Od tamtego czasu w ramach mojej Kancelarii przeprowadziłem ponad 200 procesów z zakresu prawa pracy występując jako adwokat pracowników i często stając przeciwko największym pracodawcom w kraju i ich prawników, wybitnych specjalistów z zakresu prawa pracy. W tym czasie poznałem sądy pracy w całej Polsce. Występowałem we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Krakowie i wielu innych mniejszych miastach.

Ekspert z zakresu prawa pracy Katowice

W tej chwili zespół mojej Kancelarii pomaga nie tylko pracownikom, ale także dużym pracodawcom zatrudniającym po kilkaset pracowników. Działamy na terenie całego kraju mając oddziały w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Współpracujemy z managerami działów kadr i HR jako zewnętrzne wsparcie – pełną ofertę w tym zakresie znajdziesz na stronie – www.prawnik-dla-pracodawcy.pl.

Różnica jest taka, że kiedyś byłem szeregowym członkiem zespołu specjalistów od prawa pracy, a teraz ja stoję na jego czele.

Nie oznacza to, że przestałem pomagać pracownikom. Wręcz przeciwnie. Nasi prawnicy cały czas aktywnie występują przed sądem pracy jako reprezentanci pracowników. Tylko w ten sposób możemy być na bieżąco ze zmianami w prawie i trendami jakie panują w orzecznictwie dotyczącym prawa pracy.

Co więcej, obecnie wspieramy nie tylko pojedyncze osoby, ale również związki zawodowe, które potrzebują zapewnić ochronę swoim członkom.

Mój blog dalej istnieje w sieci – możesz go znaleźć pod adresem www.wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl. Teraz rzadziej na niego zaglądam, co jednak nie znaczy, że przestałem pisać. Obecnie publikuję w czasopismach branżowych i na dużych portalach internetowych jako ekspert z zakresu prawa pracy.

Mój zespół – specjaliści od prawa pracy – Katowice

Dobrałem naprawdę wspaniałych ludzi. Rzetelnych, oddanych swojej pracy, prawdziwych profesjonalistów i dobrych prawników.

Każdy ma uprawnienia adwokata lub radcy prawnego i zanim stał się członkiem zespołu Kancelarii Klisz i Wspólnicy miał już pewne doświadczenia z zakresu prawa pracy. Dzięki temu każdemu mogliśmy bardzo szybko przekazać naszą wiedzę i doświadczenie.

katowice prawo pracy

Kancelaria prawa pracy w Katowicach

Jestem przekonany, że przebieg mojej kariery zawodowej, a także skład mojego zespołu pozwala mi z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jesteśmy Kancelarią Prawa Pracy.

Jeśli właśnie takich specjalistów potrzebujesz, nie wahaj się z nami skontaktować.

Adwokat Katowice Prawo Pracy

Co możemy dla Ciebie zrobić?

DLA PRACODAWCÓW:

  • REPREZENTUJEMY PRACODAWCÓW W SPRAWACH SĄDOWYCH I ROZMOWACH UGODOWYCH
  • ŚWIADCZYMY USŁUGI DORADZTWA PRAWNEGO DOTYCZĄCEGO PRAWA PRACY
  • WSPIERAMY KIEROWNIKÓW DZIAŁÓW KADR
  • ZAPEWNIAMY STAŁĄ OBSŁUGĘ PRAWNĄ PRACODAWCÓW

DLA PRACOWNIKÓW:

  • PROWADZIMY SPRAWY PRACOWNIKÓW W SĄDZIE PRACY
  • WSPIERAMY PRACOWNIKÓW W NEGOCJACJACH Z PRACODAWCAMI
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNY W SIEDZIBIE KANCELARII, TELEFONICZNIE I PRZEZ INTERNET

Kontakt:

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz