O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Gdańsku

ul. Kartuska 31c/1

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Prawo pracy

Adwokat Gdańsk

Kancelaria prawa pracy Gdańsk

Praca to ważna część życia każdej dorosłej osoby. I co ważne, w każdej firmie obowiązuje Prawo Pracy określające prawa i obowiązków pracowników oraz pracodawców.

Pracodawca to zgodnie z przepisami jednostka organizacyjna (nawet, gdy nie posiada osobowości prawnej) lub osoba fizyczna zatrudniająca pracowników.

Natomiast pracownik to osoba zatrudniona zgodnie z umową o pracę, na podstawie powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.

Między pracownikami, a pracodawcami może dojść do wielu roszczeń. Składać je może zarówno pracownik przeciw pracodawcy oraz pracodawca przeciw pracownikowi. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji i korzyści, które chce się uzyskać.

Nasza Kancelaria w Gdańsku udziela kompleksowej pomocy w zakresie Prawa Pracy. W naszym zespole znajdują się wykwalifikowani adwokaci i radcy prawni. Są w stanie nie tylko zapewniać najlepsze doradztwo prawne. Ale również reprezentujemy pracodawców i pracowników przed Sądem Pracy.

W dziedzinie Prawa Pracy w Gdańsku posiadamy doświadczenie w takich procesach sądowych, jak:

 • zapłata odszkodowanie bądź zadośćuczynienia za wypadek w pracy bądź w drodze do pracy
 • zapłata odszkodowania i zadośćuczynienia w innych sporach z zakresu prawa pracy (np. zapłata za godziny nadliczbowe)
 • rozwiązywanie, zmiana i nawiązywanie stosunków pracy
 • ustalenie stosunku pracy
 • mobbing, dyskryminacja i molestowanie

Reprezentujemy Klientów przed Państwową Inspekcją Pracy i ZUS-em. Nasza Kancelaria z Gdańska wprowadza i stosuje nowoczesne rozwiązania w zakresie Prawa Pracy. Tak, aby swoim Klientom zapewnić najlepsze rozwiązanie ich problemów.

Na przestrzeni lat pomogliśmy w rozwiązaniu wielu sporów związanych z finansami w ramach stosunku pracy (spory o ekwiwalenty i o wynagrodzenie), sporów i spraw związanych z czasem pracy (delegacje, dyżury lekarskie, rozliczanie i nadgodziny) czy sporów dotyczących stosunku pracy (klauzule poufności, sprawy o rozwiązanie umowy o pracę czy klauzule zakazu konkurencji). I dodatkowo pomogliśmy naszym Klientom uzyskać  odszkodowania za wypadki przy pracy. Doradzamy także w zakresie umów cywilnoprawnych (umów o dzieło i zlecenie).

Od początku do końca świadczymy w Gdańsku profesjonalne usługi dotyczące stosunków pracowniczych!

Nasze pozostałe usługi w ramach Prawa Pracy Gdańsk to:

 • przygotowanie umów o zakazie prowadzenia działalności konkurencyjnej
 • przygotowanie umów o pracę i kontraktów menadżerskich
 • doradztwo w zakresie zwolnień grupowych
 • opiniowanie układów zbiorowych pracy
 • przygotowanie projektów regulaminu pracy / wynagradzania / premiowania / nagród jubileuszowych
 • przygotowujemy umowy o powierzeniu mienia pracownikom i o odpowiedzialności z tym związanej
 • przygotowanie projektów zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i pozostałych aktów wewnątrz firmowych
 • doradztwo w dziedzinie przejmowania pracowników przez inną firmę, podziału / zbycia / połączenia firmy
 • doradztwo w sporach i negocjacjach ze związkami zawodowymi

Obsługujemy klientów prywatnych i firmowych. Regularnie reprezentujemy ich przed sądami pracy. Dodatkowo skutecznie pomagamy we wszelkich negocjacjach pracodawcy z pracownikami i odwrotnie. Pomagamy tak zarówno w przypadku sporów indywidualnych, jak i zbiorowych. Z zakresu prawa pracy znamy się jeszcze na: urlopie wypoczynkowym, czasie pracy, normie i ogólnym wymiarze czasu pracy, systemach zadaniowego czasu pracy, systemach i rozkładach czasu pracy, odwołaniu z urlopu wypoczynkowego, planowaniu urlopów, urlopu na żądanie, urlopu bezpłatnego, urlopu macierzyńskiego, prawie do dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Pomagamy również w wypełnieniu wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy i urlop wychowawczy. Nasza Kancelaria w zakresie Praca Pracy przygotowuje apelacje od niekorzystnych wyroków, wspiera Klientów w powrocie do pracy po niesłusznym zwolnieniu dyscyplinarnym, pomaga przy odwołaniu od decyzji ZUS i sprostowaniu świadectwa pracy,

Na bieżąco rozwiązujemy problemy naszych Klientów w zakresie Prawa Pracy. Zachęcamy więc Państwa do skorzystania ze wsparcia naszej Kancelarii w Gdańsku!

Prawnik – specjalność prawo pracy w Gdańsku

adwokat gdańsk prawo pracyGdańskim oddziałem Kancelarii Klisz i Wspólnicy kieruje radca prawny Michał Koralewski, autor kilkunastu pozycji w literaturze prawniczej, a także licznych publikacji prasowych m.in. dla Gazety Prawnej.

Doświadczenie w zakresie prawa pracy zdobywał doradzając w tym zakresie w sektorze administracji publicznej, a także jako manager i główny prawnik oddziału Kancelarii Klisz i Wspólnicy w Gdańsku.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Klienci cenią nas za rzetelność, terminowość, słowność i profesjonalizm. Na sali sądowej czują się przy nas bezpiecznie i godnie. Poza salą rozpraw jesteśmy doceniani za dobrym szybki i miły kontakt. Przeczytaj sam.

Ekspercki blog prawniczy dla pracowników i pracodawców

Wyrazem naszego szczególnego zainteresowania prawem pracy jest ekspercki blog prawniczy dotyczący prawa pracy zatytułowany Wypowiedzenie umowy o pracę i prowadzony przez adwokata Iwo Klisz. Na blogu omawiamy kwestie związane z ustaniem umowy o pracę, a także roszczenia pracowników wynikające z naruszenia przepisów prawa pracy przy rozwiązywaniu umowy o pracę.

Więcej na: www.wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl

Adwokat Gdańsk Prawo Pracy

Kontakt:

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Telefon

+ 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku