O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

sprawy karne katowice adwokatNaszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27 lok. 30

 

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Prawo Karne

Adwokat Katowice

Klisz i Wspólnicy Kancelaria Prawa Karnego w Katowicach

Prawo karne jest specyficzną i trudną dziedziną prawa. W sprawie karnej stawką często są nie tylko pieniądze, ale wolność Klienta. Dlatego w Kancelarii Prawa Karnego Klisz i Wspólnicy w Katowicach takie sprawy prowadzą tylko adwokaci posiadający w tym zakresie odpowiednie doświadczenie.

Zapewniamy kompleksowe doradztwo i obronę skierowaną dla Klientów podczas wszystkich etapów postępowania karnego.

Adwokat wyspecjalizowany w prawie karnym udziela wyczerpujących porad prawnych odnośnie indywidualnej sytuacji każdego Klienta. Następnie podejmuje starania w celu opracowania skutecznej linii obrony, gromadzenia odpowiednich dokumentów i dowodów, zapewnieniu stałego wsparcia i pomocy w prowadzonej sprawie karnej. Jeśli zostanie skierowany akt oskarżenia adwokat broni Klienta w postępowaniu sądowym.

Adwokaci z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w Katowicach działają w charakterze obrońców lub pełnomocników w sprawach dotyczących między innymi: przestępstw przeciw życiu i zdrowiu, przestępstw przeciw mieniu, przestępstw z wykorzystaniem nowych technologii, błędów lekarskich, przestępstw gospodarczych, przestępstw korupcyjnych, przestępstw związanych z posiadaniem lub obrotem narkotykami, spraw karnych związanych z prowadzeniem samochodu po użyciu alkoholu, wykroczeń oraz postępowań dla nieletnich.

adwokat katowice prawo karne
(na fotografii powyżej właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy – adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz)

Usługi Kancelarii z zakresu Prawa Karnego:

  • reprezentowanie Klientów w sprawach karnych: obrona osób podejrzanych i oskarżonych podczas wszystkich etapów postępowania karnego, reprezentowanie stron w czynnościach postępowania przygotowawczego w zakresie przesłuchania i końcowego zapoznania z materiałami postępowania, reprezentowanie interesów pokrzywdzonych a w szczególności dochodzenie roszczeń cywilnych w związku ze szkodami wynikającymi z wystąpienia przestępstwa.
  • sporządzanie pism w postępowaniach karnych: pism procesowych (najczęściej dotyczą zmiany i/lub uchylenia środka zapobiegawczego, jak tymczasowe aresztowanie, poręczenie społeczne i majątkowe, dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju)
  • sporządzanie wniosków: o umorzenie postępowania (całkowite lub warunkowe umorzenie postępowania, o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania postępowania dowodowego, o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej), wniosków o umorzenie postępowania w sytuacji naprawienia szkody przez sprawcę lub zadośćuczynienia za doznane krzywdy, pism procesowych (wnioski o naprawienie szkody, nawiązkę i zadośćuczynienie), przygotowanie zwyczajnych i nadzwyczajnych środków zaskarżenia w postępowaniu karnym(kasacje, apelacje, zażalenia, wnioski o wznowienie postępowania karnego)
  • sporządzanie pism w postępowaniach wykonawczych: wnioski o odroczenie i przerwanie w wykonywaniu kary pozbawienia wolności i wnioski o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary, wnioski o wydanie wyroku łącznego, wnioski o umorzenie lub rozłożenie grzywny w ratach, wnioski o zwolnienie z odbycia kary ograniczenia wolności lub uznania jej za wykonaną.

Adwokat z dziedziny Prawa Karnego reprezentuje Klientów także w mediacjach z pokrzywdzonymi w celu uzyskania od nich zgody na wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy sądowej.

adwokat katowice sprawy karne
(na fotografii powyżej zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy w październiku 2018r.)

Sprawy karne w Katowicach

W prawie karnym wyróżnia się wiele przepisów ukazujących poszczególne zakazy i nakazy postępowania. Widać w nim także poszczególne czyny określone mianem przestępstwa. Na podstawie prawa karnego reguluje się sposób wykonania kary i sankcje w przypadku złamania tych przepisów.

Sprawa karna ma miejsce, gdy dana osoba jest oskarżona lub podejrzana o popełnienie czynu zabronionego. Najczęściej sprawy karne dotyczą: oskarżeń o kradzieże i wyłudzenie, wykroczeń i przestępstw skarbowych, przestępstw przeciwko zdrowiu i pobić, fałszerstwo, oskarżeń o naruszenie nietykalności cielesnej oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.

Adwokat karnista z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i bieżącą orientacją w orzecznictwie sądów to gwarancja poprowadzenia skutecznej sprawy karnej. Posiada on bogate doświadczenie z przepisami regulowanymi przez Kodeks karny, Kodeks karny wykonawczy i Kodeks postępowania karnego.

Przy sprawach karnych bardzo często liczy się czas. Gdy jesteśmy oskarżeni o popełnienie przestępstwa bądź stajemy się jego ofiarą, warto jak najszybciej skorzystać z pomocy adwokata karnisty. Zadba on także o właściwe przygotowanie Klienta przed przesłuchaniem przez organy ścigania i ustali najlepszą linię obrony. Następnie będzie reprezentował swojego Klienta na wszystkich etapach postępowania sądowego.

Kancelaria Klisz i Wspólnicy w Katowicach to doświadczone grono prawników, adwokatów i radców prawnych. Wielu z nich specjalizuje się w zakresie prawa karnego, ale posiadamy także specjalistów z innych dziedzin prawa, co jest bardzo przydatne w szczególności w sprawach karnych o zabarwieniu gospodarczym lub podatkowym.

Kontakt:

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz