O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Gdańsku

ul. Kartuska 31c/1

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze artykuły

Polub nas:

Prawo Budowlane

Adwokat Wrocław - Poznań - Gdańsk

Kancelaria Prawa Budowlanego
Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy to zespół prawników działających na terenie Wrocławia, Poznania oraz Gdańska.

W temacie usług związanych obsługą prawną na rzecz przedsiębiorców wyodrębniliśmy dział dedykowany w sprawach obsługi procesów budowlanych.

Dział prawo budowlane, roboty budowlane, procesy inwestycyjne – obsługa prawna w zakresie prawa budowlanego

Jesteśmy świadomi, że plac robót to miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Rozumiemy złożoność procesu budowlanego i wiemy jak się w tym środowisku poruszać, dlatego dostosowaliśmy nasze usługi dla firm, obsługujących branżę budowlaną.

Występujemy w sprawach sądowych dotyczących realizacji lub niewłaściwego wykonania procesów budowlanych i umów o roboty budowlane.

Dzięki doświadczeniu w tym zakresie potrafimy wskazać działania, które powinien podjąć inwestor, wykonawca lub innych uczestnik procesu, żeby w razie sporu sądowego z kontrahentem lub organem administracyjnym dysponować silniejszymi argumentami, niż przeciwnik i zyskać przewagę w sporach.

Uczestnicy procesu budowlanego często ulegają błędnemu przekonaniu, że sędzia rozpatrujący sprawę zna i rozumie techniczne aspekty ich działalności. Tymczasem najczęściej sędzia jest tylko prawnikiem, a nie inżynierem. Ponadto przemawia do niego język prawny i fakty udokumentowane i przedstawione w odpowiedni sposób najlepiej przez prawnika mającego doświadczenie w obsłudze inwestycji, które obejmuje prawo budowlane. Musisz o tym pamiętać nie tylko, kiedy już jesteś w sądzie lub właśnie przygotowujesz się do procesu, ale w szczególności, kiedy jeszcze trwają prace na terenie budowy.

W jakich sytuacjach przede wszystkim skorzystać z prawnika posiadającego doświadczenie w obsłudze procesów budowlanych?

Skontaktuj się z nami jeśli jesteś inwestorem, generalnym wykonawcą lub podwykonawcą w procesie budowlanym i…

  1. potrzebujesz pomocy prawnej, aby właściwie zabezpieczyć swoje interesy na etapie wejścia w inwestycję w tym przygotowanie pozwolenia na budowę, umowy dla inwestora, generalnego wykonawcy, podwykonawcy);
  2. nie możesz dojść do porozumienia z innymi uczestnikami inwestycji, co do ważnych ustaleń związanych z pracami na placu robót;
  3. kontrahent odmawia współdziałania, uchyla się od obowiązków lub przerzuca na Ciebie realizację prac, których nie ma w umowie;
  4. terminy stały się trudne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania, a Ty zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje interesy, w szczególności w kontekście walki o ewentualne kary umowne i wypłaty odszkodowań;
  5. mogą wystąpić, występują lub jesteś pewny, że wystąpią problemy przy odbiorze robót;
  6. kontrahent odmawia zapłaty lub stosuje twórczą interpretację umowy w celu pozbawienia Cię wynagrodzenia za wykonaną pracę;
  7. masz kłopoty z uzyskaniem odpowiednich zaświadczeń czy pozwoleń ze strony organów administracji budowlanej;
  8. czeka Cię spór sądowy dotyczący realizowanej inwestycji budowlanej

Co możemy dla Ciebie zrobić w zakresie obsługi inwestycji budowlanej?

Współpracując z naszą kancelarią, możesz być pewny, że przygotujemy wszelkie potrzebne umowy, aneksy, dokumenty, wnioski i oświadczenia niezbędne w procesie budowlanym.

Dla naszych klientów przeanalizujemy już stworzoną dokumentację pod kątem  praw i obowiązków, a także doradzimy, w jaki sposób zachować się i jakie dokumenty stworzyć w razie sporu w postępowaniu związanym z interpretacją umowy.

Weźmiemy udział w spotkaniach roboczych, negocjacjach i uzgodnieniach dotyczących realizowanych prac i przygotujemy również dla klientów odpowiednią dokumentację tych ustaleń.

Poprowadzimy sprawę sądową w sprawach związanych z zapłatą wynagrodzenia za wykonane roboty lub o zapłatę kary umownej, a także postępowanie administracyjne lub sądowo-administracyjne dotyczące procesu budowlanego czy warunków umów deweloperskich.  

Kancelaria Iwo Klisz i Wspólnicy Wrocław specjalizuje się również w prawie nieruchomości. Oferujemy kompleksową obsługę deweloperów, przedsiębiorców, wykonawców, podwykonawców i inwestorów z branży budowlanej. Reprezentujemy klientów w toku wszelkiego rodzaju spraw, których dotyczy szeroko pojęte budowlane prawo. Fachowa obsługa i pomoc prawna jest nie tylko wsparciem, ale wręcz koniecznością w bardzo wymagającej branży budowlanej. Warto z niej skorzystać.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów kancelarii lub mailowo.

Nasi specjaliści od obsługi prawnej procesów budowlanych

adwokat Iwo Klisz

wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy, były wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalista z zakresu prawa gospodarczego

Kontakt:

Kontakt e-mail

i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Kontakt telefoniczny

+ 48 71 740 50 00

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku