ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Prawo budowlane - Kancelaria prawa budowlanego Wrocław

adwokat wrocław prawo budowlane

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy to zespół prawników działających na terenie Wrocławia, Poznania oraz Gdańska. W temacie usług związanych obsługą prawną na rzecz przedsiębiorców wyodrębniliśmy dział dedykowany w sprawach obsługi procesów budowlanych.

W jakich sytuacjach przede wszystkim skorzystać z prawnika posiadającego doświadczenie w obsłudze procesów budowlanych?

Skontaktuj się z nami jeśli jesteś inwestorem, generalnym wykonawcą lub podwykonawcą w procesie budowlanym i…
  1. potrzebujesz pomocy prawnej, aby właściwie zabezpieczyć swoje interesy na etapie wejścia w inwestycję w tym przygotowanie pozwolenia na budowę, umowy dla inwestora, generalnego wykonawcy, podwykonawcy);
  2. nie możesz dojść do porozumienia z innymi uczestnikami inwestycji, co do ważnych ustaleń związanych z pracami na placu robót;
  3. kontrahent odmawia współdziałania, uchyla się od obowiązków lub przerzuca na Ciebie realizację prac, których nie ma w umowie;
  4. terminy stały się trudne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania, a Ty zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje interesy, w szczególności w kontekście walki o ewentualne kary umowne i wypłaty odszkodowań;
  5. mogą wystąpić, występują lub jesteś pewny, że wystąpią problemy przy odbiorze robót;
  6. kontrahent odmawia zapłaty lub stosuje twórczą interpretację umowy w celu pozbawienia Cię wynagrodzenia za wykonaną pracę;
  7. masz kłopoty z uzyskaniem odpowiednich zaświadczeń czy pozwoleń ze strony organów administracji budowlanej;
  8. czeka Cię spór sądowy dotyczący realizowanej inwestycji budowlanej

Dział prawo budowlane, roboty budowlane, procesy inwestycyjne – obsługa prawna w zakresie prawa budowlanego

Jesteśmy świadomi, że plac robót to miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Rozumiemy złożoność procesu budowlanego i wiemy jak się w tym środowisku poruszać, dlatego dostosowaliśmy nasze usługi dla firm, obsługujących branżę budowlaną.

Występujemy w sprawach sądowych dotyczących realizacji lub niewłaściwego wykonania procesów budowlanych i umów o roboty budowlane.

Dzięki doświadczeniu w tym zakresie potrafimy wskazać działania, które powinien podjąć inwestor, wykonawca lub innych uczestnik procesu, żeby w razie sporu sądowego z kontrahentem lub organem administracyjnym dysponować silniejszymi argumentami, niż przeciwnik i zyskać przewagę w sporach.

Uczestnicy procesu budowlanego często ulegają błędnemu przekonaniu, że sędzia rozpatrujący sprawę zna i rozumie techniczne aspekty ich działalności. Tymczasem najczęściej sędzia jest tylko prawnikiem, a nie inżynierem. Ponadto przemawia do niego język prawny i fakty udokumentowane i przedstawione w odpowiedni sposób najlepiej przez prawnika mającego doświadczenie w obsłudze inwestycji, które obejmuje prawo budowlane. Musisz o tym pamiętać nie tylko, kiedy już jesteś w sądzie lub właśnie przygotowujesz się do procesu, ale w szczególności, kiedy jeszcze trwają prace na terenie budowy.

Co możemy dla Ciebie zrobić w zakresie obsługi inwestycji budowlanej?

Współpracując z naszą kancelarią, możesz być pewny, że przygotujemy wszelkie potrzebne umowy, aneksy, dokumenty, wnioski i oświadczenia niezbędne w procesie budowlanym.

Dla naszych klientów przeanalizujemy już stworzoną dokumentację pod kątem  praw i obowiązków, a także doradzimy, w jaki sposób zachować się i jakie dokumenty stworzyć w razie sporu w postępowaniu związanym z interpretacją umowy.

Weźmiemy udział w spotkaniach roboczych, negocjacjach i uzgodnieniach dotyczących realizowanych prac i przygotujemy również dla klientów odpowiednią dokumentację tych ustaleń.

Poprowadzimy sprawę sądową w sprawach związanych z zapłatą wynagrodzenia za wykonane roboty lub o zapłatę kary umownej, a także postępowanie administracyjne lub sądowo-administracyjne dotyczące procesu budowlanego czy warunków umów deweloperskich.  

Kancelaria Iwo Klisz i Wspólnicy Wrocław specjalizuje się również w prawie nieruchomości. Oferujemy kompleksową obsługę deweloperów, przedsiębiorców, wykonawców, podwykonawców i inwestorów z branży budowlanej. Reprezentujemy klientów w toku wszelkiego rodzaju spraw, których dotyczy szeroko pojęte budowlane prawo. Fachowa obsługa i pomoc prawna jest nie tylko wsparciem, ale wręcz koniecznością w bardzo wymagającej branży budowlanej. Warto z niej skorzystać.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów kancelarii lub mailowo.

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Poznaj nas w social mediach

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku