O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27 lok. 30

 

tel. 32 321 02 84

tel. kom. 695 560 425

 

Poznaj nas w social mediach

Adwokat, Prawnik Katowice
Prawo Budowlane

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria Prawna w Katowicach

 

wrocław gdańsk poznań

(Na fotografii adwokat Iwo Klisz, założyciel i wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Prawo budowlane obejmuje szeroki zakres budownictwa (np. budowy nieruchomości, projektowania, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych, zasad działania organów nadzoru budowlanego i organów administracji architektoniczno-budowlanej itp.).

Kancelaria Klisz i Wspólnicy z Katowic specjalizuje się w obsłudze i reprezentowaniu zarówno osób fizycznych i przedsiębiorców biorących udział w realizacji procesu budowlanego.

W ramach prawa budowlanego najczęściej współpracujemy z: inwestorami prywatnymi, deweloperami, inwestorami publicznymi, generalnymi wykonawcami budowlanymi, podwykonawcami budowlanymi i dostawcami materiałów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze usługi w ramach prawa budowlanego.

 

Usługi Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Katowic w zakresie prawa budowlanego:

 • Doradzamy w zakresie zawierania, realizowania i rozliczania odpowiednich umów budowlanych;
 • Przeprowadzamy badania prawne nieruchomości i regulujemy ich stan prawny;
 • Sporządzamy i opiniujemy projekty umów budowlanych (związane z realizacją wspólnej inwestycji, zarządem nieruchomości, dzierżawą nieruchomości, umowy o wykonawstwo i podwykonawstwo robót budowlanych);
 • Pomagamy od momentu negocjowania i zawierania umowy z pozycji wykonawcy, inwestora i podwykonawcy, aż do czasu jej zakończenia;
 • Piszemy umowy o roboty budowlane w przypadku wszystkich inwestycji (np. pozwolenie na budowę, dokonanie zgłoszenia budowy lub robót budowlanych);
 • Doradzamy w temacie kontraktów budowlanych i inwestycyjnych (także tych finansowych ze środków publicznych i zagranicznych) oraz deweloperskich.
 • Doradzamy w procesie uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych.
 • Doradzamy w kwestii legalizacji samowoli budowlanych.
 • Doradzamy w procesach o uzyskanie decyzji o warunki zabudowy i zagospodarowanie terenu.
 • Gwarantujemy profesjonalną obsługę prawną (np. w zakresie ustalania i regulowania stanu prawnego działek i obiektów, wsparcie przy administracji, audytach i transakcjach).
 • Reprezentujemy Klientów przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi w zakresie prawa budowlanego.
 • Sporządzamy wnioski i odwołania od decyzji wydanej przez organy I instancji, skargi kasacyjne do naczelnego Sądu Administracyjnego i skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
 • Reprezentujemy Klientów w postępowaniach administracyjnych wobec organów nadzoru budowlanego i organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz przed sądami administracyjnymi(także przed Naczelnym Sądem Administracyjnym).

Doświadczenie w zakresie prawa budowlanego

Wieloletnie doświadczenie naszej Kancelarii Klisz i Wspólnicy z prawem budowlanym pozwala nam za każdym razem zapewniać Klientom najlepsze rozwiązania w umowach zawieranych z dostawcami, podwykonawcami, inżynierami i pozostałymi osobami pełniącymi ważne zadania w budownictwie.

Posiadamy wiedzę i bogate doświadczenie w zakresu prawa budowlanego. Na bieżąco zajmujemy się obsługą projektów budowlanych. Wszystkie powierzane nam sprawy dotyczące prawa budowlanego i gospodarczego szczegółowo analizujemy. Tak, by później swoje usługi realizować na jak najwyższym poziomie.

Prawo budowlane

Prawo budowlane i prawo dotyczące nieruchomości stanowi ważne zagadnienie w zakresie prawa. Dlatego nasi prawnicy od nieruchomości specjalizują się w branży budowlanej i zmieniających się przepisach. Jesteśmy zawsze na bieżąco. Prowadzimy obsługę prawną zarówno po stronie firm, gmin i miast, jak i osób prywatnych.

Najczęściej wspieramy Klientów wsprawach dotyczących: zasiedzenia, podziału nieruchomości, zniesienia współwłasności nieruchomości, odwołania darowizn, regulacji stanu prawnego nieruchomości, audyty i analizy prawne nieruchomości, weryfikacja umów oraz kompleksową obsługą prawną inwestycji.

Dlaczego adwokat od nieruchomości powinien być zaangażowany w inwestycje i transakcje budowlane?

Prawo budowlane, a zarazem przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego są często rozwlekłe i skomplikowane. Zadanie naszej Kancelarii polega na wytłumaczeniu tych przepisów i pomoc przy wielu transakcjach inwestycyjnych. Chronimy więc interesy finansowe naszych Klientów na rynku budowlanym.

Już przeprowadzone przez nas audyty i analiza stanu prawnego nieruchomości zapobiegła wielu nieudanym inwestycjom i zapewniła wzrost wartości aktywów wielu inwestorów nieruchomości. Nasza Kancelaria świadczy pełną obsługę prawną nieruchomości dotyczącą ich nabywania, zbywania i obciążania czy regulowania stanu prawnego.

Kontakt:

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku