O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

porady prawne onlineNaszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo.

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Nasze blogi:

Polub nas:

Porady prawne online
(usługa płatna)

Wizyta u profesjonalisty bez wychodzenia z domu.

Tylko adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii Klisz i Wspólnicy - ekspercka wiedza prawnicza dostępna online lub przez telefon

Masz problem prawny, potrzebujesz pomocy prawniczej, ale nie masz czasu na wizytę w kancelarii prawnej? A może jesteś z miasta, w którym nie ma oddziału naszej Kancelarii?

Nie szkodzi. Skorzystaj z pomocy prawnej online, przez internet lub przez telefon i uzyskaj poradę prawną!

W celu uzyskania porady prawnej online nie musisz spotykać się bezpośrednio z adwokatem lub radcą prawnym z Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Nowoczesna technologia sprawia, że nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystko można załatwić online przez Internet lub telefon obojętnie, czy mieszkasz na terytorium Polski, czy za granicą.

Najczęściej w tym celu korzystamy z wideokonferencji przez Skype lub Whatsapp. Dzięki temu możesz zobaczyć na żywo adwokata czy radcę prawnego, który udziela Ci porady prawnej online. To ważne, bo masz pewność z kim rozmawiasz, a w branży prawniczej i pracy prawnika zaufanie Klienta jest bardzo ważne.

Jednocześnie przez komunikator możesz przedstawiać prawnikowi wszystkie dokumenty, które są istotne dla Twojej sprawy. Możesz je wysłać także mailowo przed poradą.

Naszym zdaniem najistotniejsze jest to, że standard udzielonej Ci porady prawnej online jest taki sam jak wówczas, gdybyśmy spotkali się w siedzibie naszej Kancelarii. Musisz wiedzieć, że porady prawnej online udzieli Ci profesjonalny prawnik – adwokat lub radca prawny, a nie student prawa, czy aplikant.

Żeby korzystać z naszej pomocy prawnej prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy z różnych dziedzin prawa, musisz mieć tylko dostęp do sieci Internet!

Porady prawnicze przez telefon

Oprócz porad prawniczych online często udzielamy dla naszych klientów porad prawnych przez telefon. W takim przypadku wszystkie dokumenty niezbędne w sprawie wysyłasz nam mailem przed umówioną rozmową z naszym prawnikiem.

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale sprawdza się w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn nie masz czasu lub możliwości, żeby odbyć w prywatności konferencję przez Skype czy Whatsapp.

Ile trwa porada prawna online czy telefon?

W ciągu 7 lat istnienia Kancelarii Klisz i Wspólnicy udzieliliśmy tysięcy porad prawnych. Zarówno w ramach indywidualnego spotkania z Klientem w Kancelarii jak i online. Myślę, że około 97% z tych porad nie trwało więcej niż godzinę. Znaczna część trwała krócej. Jednak nasz prawnik ma zawsze zarezerwowane dla Ciebie około jednej godziny czasu. Podczas konsultacji możesz zadać pytanie odnoszące się do sprawy i uzyskać wartościową odpowiedź.

Oczywiście to nie jest tak, że wraz z upływem tej godziny porada prawna online natychmiastowo się kończy. Jednak z reguły nasz prawnik ma już wtedy umówione spotkanie lub inną poradę przez internet z kolejnym Klientem.

Jeśli godzina czasu Ci nie wystarczy, oznacza to, że Twoja sprawa jest niezwykle skomplikowana. Takie sprawy wymagają z reguły dodatkowych ustaleń lub działań z Twojej strony lub prawnika. Wówczas po prostu planujecie z naszym adwokatem lub radcą prawnym kolejne kroki rozpoczynacie współpracę, a ostateczne wyjaśnienia uzyskujesz w ramach kolejnych rozmów.  

Dlaczego uważam, że w ramach porad prawnych przez Internet i przez telefon potrafimy Ci skutecznie pomóc?

Jedną ze specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy jest świadczenie obsługi prawnej dla dużych korporacyjnych Klientów. Przygotowujemy opinie prawne, notatki prawne, sporządzamy umowy i prowadzimy procesy sądowe, pomimo tego, że bardzo rzadko spotykamy się osobiście z przedstawicielami i pracownikami naszych Klientów. W nowoczesnym świecie nikt nie ma na to czasu. Wszystko załatwiamy zdalnie przez telefon lub Internet – czyli online.

Brak osobistego kontaktu zupełnie nie ma wpływu na standard świadczonej przez Kancelarię pomocy prawnej. Czy uważasz, że obsługiwani w ten sposób Klienci nie są zadowoleni z takiego sposobu świadczenia usług prawnych, albo, że nie jest to dla nich opłacalne? Przecież korporacje pracują głównie dla zysku.

Dlaczego możesz zaufać udzielanym przez nas poradom prawnym online i przez telefon?

W internecie wszyscy są anonimowi, każdy może sobie założyć stronę internetową i – podając się za adwokata – udzielać porad prawnych online. Łatwo też chwalić się w internecie ekspercką wiedzą prawniczą.

Prawdziwości tych stwierdzeń nie można zaprzeczyć. Mam zatem świadomość, że możesz mieć uzasadnione wątpliwości co do wszystkich podmiotów, który udzielają porad prawnych online.

Dlatego poniżej przedstawię Ci mój zespół prawników, którzy udzielają w imieniu Kancelarii Klisz i Wspólnicy porad prawniczych przez internet.

Przy każdym zdjęciu znajduje się również link do właściwej strony internetowej prowadzonej przez Naczelną Radę Adwokacką lub Krajową Izbę Radców Prawnych, na których znajdziesz potwierdzenie, że dany prawnik posiada uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego.

porady prawne online iwo klisz

Iwo Klisz

wspólnik zarządzający, adwokat

Specjalizacje:
– prawo ochrony danych osobowych
prawo gospodarcze i kontraktowe
prawo pracy

Prowadzi także:
sprawy spadkowe
sprawy karne

tel. 695 560 425
e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link i wpisz nazwisko KLISZ w wyszukiwarce

Anna Klisz

wspólnik, radca prawny

Specjalizacje:
prawo spadkowe
– prawo spółek
– windykacja

Prowadzi także:
– sprawy dotyczące nieruchomości

tel. 693 787 806
e-mail: a.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link
i wpisz nazwisko KLISZ w wyszukiwarce

kancelarie prawne wrocław

Michał Dziedzic

adwokat, specjalista z zakresu prawa rodzinnego i odszkodowań

Specjalizacje:
prawo rodzinne (rozwody, podziały majątku)
prawo pracy

Prowadzi także:
sprawy karne
sprawy spadkowe

tel. 663 059 900
e-mail: m.dziedzic@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link i wpisz nazwisko DZIEDZIC w wyszukiwarce

mecenas koralewski adwokat gdańsk

Michał Koralewski

radca prawny, manager oddziału w Gdańsku, specjalista z zakresu prawa nieruchomości spółek handlowych

Specjalizacje:
– prawo gospodarcze
– prawo upadłościowe

Prowadzi także:
sprawy spadkowe
rozwody i podziały majątku
sprawy z zakresu prawa pracy

tel. 793 935 505
e-mail: m.koralewski@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link
i wpisz nazwisko KORALEWSKI w wyszukiwarce

 

Anna Paszkowska - Wójcik

adwokat, specjalista z zakresu prawa gospodarczego i nieuczciwej konkurencji

Specjalizacje:
sprawy karne
prawo pracy
prawo gospodarcze

tel. 669 197 900
e-mail: a.paszkowska-wojcik@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link

adwokat wrocław

Eryk Trybuliński

adwokat, specjalista z zakresu prawa nieruchomości

Specjalizacje:
– prawo nieruchomości
– prawo upadłościowe

Prowadzi także:
sprawy spadkowe
sprawy karne

tel. 661 275 000
e-mail: e.trybulinski@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link

bartosz kuczyński adwokat

Bartosz Kuczyński

Adwokat, specjalista z zakresu prawa spadkowego, rodzinnego

Specjalizacje:
prawo spadkowe
prawo rodzinne
sprawy karne
prawo pracy

tel. 669 452 900
e-mail: b.kuczynski@adwokat-wroclaw.biz.pl

Potwierdzenie uprawnień zawodowych – kliknij w link

 

porada prawna przez internet
porada prawnicza online
pomoc prawna online
wiedza prawnicza

Jak wygląda procedura udzielania porad prawniczych przez Internet lub telefon?

Najpierw musimy ustalić, czy w ogóle jesteśmy w stanie Ci pomóc. Musisz wiedzieć, że jesteśmy gorącymi zwolennikami specjalizacji prawnych.

Co to znaczy?

Uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego wymaga opanowania wszystkich gałęzi prawa i potwierdzenia tej umiejętności w czasie trwającego kilka dni egzaminu zawodowego. Dlatego teoretycznie każdy adwokat czy radca prawny jest kompetentny, żeby udzielić porady prawnej z każdej dziedziny prawa.

Prawda jest taka, że każdy prawnik ma swoje preferencję i woli przyjmować sprawy z jednej lub z kilku gałęzi prawa, a nie z wszystkich. Podobnie wygląda jego doświadczenie. Zwykle są dwie lub trzy dziedziny prawa, z zakresu których dany prawnik prowadził najwięcej spraw.

Dlatego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy nasi prawnicy mają swoje specjalizacje. Prowadzą sprawy i udzielają porad prawniczych tylko z zakresu tych dziedzin prawa, na których znają się najlepiej i mają największe doświadczenie. Jeśli na jakimś zagadnieniu się nie znamy, to unikamy udzielania porad prawnych z tego zakresu.

Co to dla Ciebie oznacza? Że musisz najpierw przedstawić przynajmniej zarys swojego problemu, żebyśmy wiedzieli, czy w ogóle możemy CI pomóc, a także który z naszych prawników będzie najbardziej kompetentny dla rozwiązania Twojego problemu. Zajmujemy się prawem rodzinnym, prawem pracy, karnym, nieruchomości, spadkowym, cywilnym, sporami z ZUS czy odszkodowaniami różnego rodzaju

Przedstaw swój problem i swoją sytuację w formularzu kontaktowym poniżej (możesz to zrobić w dowolnej chwili 24 h na dobę) albo po prostu zadzwoń do naszego Office Managera Pani Alicji (w godzinach 9 – 16 w dni robocze), która ustali, czy i kto może Ci pomóc, a przy okazji udzieli Ci wyczerpujących wyjaśnień co do ewentualnej porady prawniczej, poinformuje Cie o wysokości, a także sposobie zapłaty wynagrodzenia, a także ustali dogodny dla Ciebie i możliwy dla nas czas i termin rozmowy z naszym prawnikiem. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz usługę porady prawniczej online w internecie, aby uzyskać pomoc, która obejmuje zakres Twojej sprawy.

Nie jesteś przekonany do pomocy prawnej przez internet?

Zobacz prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w akcji na naszym Kanale You Tube

Adwokat Iwo Klisz wyjaśnia na czym polega likwidacja stanowiska pracy i czy jest ona powodem, żeby zwolnić pracownika.

Radca prawny Anna Klisz przedstawia powody, dla których każdy powinien sporządzić testament.

Adwokat Iwo Klisz tłumaczy od jakich warunków zależy, czy w zakładzie pracy dojdzie do zwolnień grupowych.

Alicja Białoskórka

Office Manager

porady prawnicze online

 

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Porady prawne online

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

poracy prawne online

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz

Regulamin świadczenia usług prawnych drogą elektroniczną w formie porad prawnych on-line
przez Kancelarię Klisz i Wspólnicy

1) Postanowienia ogólne

Niniejszy regulamin określa zasady zawierania przez Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka, zwaną dalej „Kancelarią”, umów o świadczenie usług drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej działającej pod adresem: www.adwokat-wroclaw.biz.pl

Kancelaria świadczy usługi prawne drogą elektroniczną, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną w formie porad prawnych on-line.

Porad prawnych udzielać będzie adwokat lub radca prawny wskazany na stronie https://adwokat-wroclaw.biz.pl/porady-on-line/

Zapytania za pośrednictwem strony internetowej może kierować każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, jak również osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, zwani dalej „Klientami”.

Klient zobowiązany jest do zapoznania się z treścią regulaminu przed wysłaniem zapytania on –line do radcy prawnego oraz może uzyskać nieodpłatny dostęp do regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem strony internetowej, w sposób który umożliwia jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie.

Klient jest zobowiązany do przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu od chwili wysłania zapytania przez formularz.

2) Sposób świadczenia usług (porad prawnych on-line)

Kancelaria świadczy usługi w zakresie i na warunkach określonych w regulaminie.

Informacje o usługach zawarte na stronie https://adwokat-wroclaw.biz.pl/porady-on-line/ stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

Kancelaria, za pośrednictwem strony internetowej, świadczy na rzecz Klientów pomoc prawną, która polega w szczególności na analizie problemu prawnego i udzieleniu porady prawnej zwanej dalej „Usługami”.

Świadczenie Usług przez Kancelarię odbywa się w następujący sposób:

 1. Klient wysyła za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej https://adwokat-wroclaw.biz.pl/porady-on-line/ zapytanie,
 2. Kancelaria zastrzega, że umowa nie zostaje zawarta, jeżeli treść uzupełnionego formularza kontaktowego jest sprzeczna z prawem, dobrymi obyczajami, narusza dobra osobiste osób trzecich lub uzasadnione interesy Klienta lub Kancelarii;
 3. złożenie oferty zawarcia umowy przez Klienta następuje w momencie wysłania do Kancelarii prawidłowo wypełnionego formularza zapytania;
 4. po zapoznaniu się z treścią wiadomości Kancelaria ma prawo skierować do Klienta dodatkowe pytania lub poprosić o przesłanie dodatkowych dokumentów, jeżeli jest to niezbędne do wykonania Usługi;
 5. w przypadku posiadania przez Kancelarię wszelkich niezbędnych informacji i dokumentów do wykonania usługi, Kancelaria wysyła do Klienta wiadomość e-mail, potwierdzającą otrzymanie korespondencji, propozycję terminu wykonania Usługi oraz wysokość wynagrodzenia za Usługę;
 6. w przypadku akceptacji warunków zawarcia umowy przez Klienta, powinien on wysłać uzgodnione wynagrodzenie na rachunek bankowy Kancelarii oraz wysłać wiadomość e-mail zawierającą akceptację warunków umowy oraz potwierdzenie przelewu wynagrodzenia za Usługę;
 7. w momencie wpływu do Kancelarii wiadomości e-mail od Klienta zawierającej akceptację warunków zawarcia umowy wraz z potwierdzeniem zapłaty wynagrodzenia, pomiędzy Kancelarią a Klientem zostaje zawarta umowa na warunkach wynikających z korespondencji e-mail i niniejszego regulaminu. Kancelaria przystąpi do wykonania Usługi celem wykonania Usługi w umówionym terminie.

Wynagrodzenie jest podawane w złotych polskich, przy czym jest powiększane o podatek VAT. Kancelaria za świadczone Usługi wystawi paragon fiskalny, zaś na pisemną prośbę Klienta przekazaną w treści formularza kontaktowego lub w wiadomości e-mail skierowanej na adres i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl Kancelaria wystawi fakturę VAT w terminie określonym w odrębnych przepisach.

W przypadku braku możliwości wykonania Usługi, Kancelaria ma prawo od umowy odstąpić, niezwłocznie powiadamiając o tym Klienta. W takiej sytuacji Kancelaria zwraca Klientowi uiszczone wynagrodzenie.

Umowa obowiązuje do chwili zrealizowania Usługi zgodnie z regulaminem tj. wysłania przez Kancelarię wiadomości e-mail na adres e-mail wskazany w formularzu kontaktowym oraz jej odebrania przez Klienta.

Kancelaria zastrzega sobie możliwość realizacji umowy w częściach, po uprzednim porozumieniu się z Klientem. W przypadku gdy Klient nie wyrazi zgody na realizację umowy w częściach, ma prawo od umowy odstąpić o czym poinformuje Kancelarię w wiadomości e-mail.

3) Prawa i obowiązki stron oraz ich odpowiedzialność

Klient może rozwiązać zawartą umowę, z zastrzeżeniem zatrzymania przez Kancelarię części wynagrodzenia odpowiadającej części wykonanej Usługi.

Kancelaria i Klient mają prawo odstąpić od umowy w trybie natychmiastowym, w przypadku rażącego naruszenia przez Klienta lub Kancelarię postanowień niniejszego regulaminu.

Kancelaria może odstąpić od umowy, w szczególności przypadku gdy:

Klient nie udzieli Kancelarii informacji niezbędnych do wykonania Usługi lub nie prześle dokumentów, które są niezbędne do wykonania Usługi;

Zachodzą okoliczności wskazane w Kodeksie Etyki Adwokackiej lub Kodeksie Etyki Radcy Prawnego.

Klient ma prawo odstąpić od umowy, jeżeli Kancelaria nie zrealizuje Usługi w umówionym terminie. W tym przypadku Klientowi przysługuje prawo zwrotu uiszczonego wynagrodzenia.

Kancelaria zobowiązuje się wykonać Usługę rzetelnie, z należytą starannością oraz zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Kancelaria zapewnia, że adwokat lub radca prawny udzielający porady prawnej online zachowa w tajemnicy wszelkie informacje, które uzyska  w związku ze świadczoną Usługą.

4) Reklamacja

Klient jest uprawniony do złożenia reklamacji w przypadku zastrzeżeń co do jakości zrealizowanej Usługi. Treść reklamacji Klient powinien skierować za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Przedmiotu reklamacji nie mogą stanowić w szczególności:

 1. zrealizowane Usługi, które są niekorzystne dla Klienta, m.in. nie potwierdzają sugerowanej przez Klienta lub korzystnej dla niego wykładni przepisów prawa;
 2. zrealizowane Usługi będą oparte na podstawie nieprawdziwych (fikcyjnych) dokumentów wskazanych lub przesłanych przez Klienta;
 3. zrealizowane Usługi, które zostały oparte na niepełnym stanie faktycznym i prawnym oraz na podstawie niepełnej dokumentacji wskazanych lub przesłanych przez Klienta, w tym również, które nie zostały przez Klienta uzupełnione pomimo prośby Kancelarii.

Reklamacja jest rozpatrywana przez Kancelarię w terminie 7 dni od dnia jej doręczenia.

Reklamacja jest rozpatrywana pod warunkiem wskazania przez Klienta w jej treści następujących danych:

 1. imię i nazwisko lub nazwa Klienta;
 2. aktualny adres, w tym adres e-mail;
 3. wskazanie przedmiotu reklamacji wraz z krótkim uzasadnieniem;
 4. wskazanie ewentualnych żądań.

Kancelaria w odpowiedzi na wskazany przez Klienta adres e-mail ustosunkowuje się do przedmiotu reklamacji proponując możliwe rozwiązanie lub podejmując decyzję o braku podstaw do rozpatrzenia reklamacji.

Reklamacja rozpatrzona zgodnie z regulaminem nie podlega dalszemu ani ponownemu rozpatrzeniu.

5) Ochrona danych osobowych

Polityka prywatności oraz informacje o administratorze danych osobowych znajdują się tutaj – kliknij w link.

6) Postanowienia końcowe

Regulamin obowiązuje od dnia 1 października 2019 r.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności:

 1. ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny
 2. ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Kancelaria zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie. Zmiany regulaminu obowiązują od momentu wyraźnego ich wskazania i umieszczenia na stronie internetowej Kancelarii. W momencie akceptacji regulaminu Klient jest zobowiązany do przestrzegania jego postanowień w wersji obowiązującej w dniu wysłania zapytania. Późniejsze zmiany regulaminu nie będą mieć zastosowania do umowy już zawartej.

Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Kancelarią a Klientem, który jest konsumentem, zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z przepisami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Kancelarią a Klientem, który nie jest konsumentem, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Kancelarii.