fbpx

O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53-505 Wrocław

tel. 717 405 000

Poznaj nas w social mediach

Artykuły ekspertów z zakresu prawa odszkodowań z Kancelarii Klisz i Wspólnicy:

Nasze blogi:

Polub nas:

Odszkodowania Wrocław

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

odszkodowania wrocław adwokat
(na fotografii powyżej adwokat Michał Dziedzic – lider zespołu odszkodowań w kancelarii Klisz i wspólnicy z Wrocławia)

Nazywam się Michał Dziedzic. W przeszłości jako adwokat pracowałem dla towarzystw ubezpieczeniowych. Walczyłem, żeby nie trzeba było wypłacać odszkodowania albo starałem się o to, żeby odszkodowania były najniższe z możliwych.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia zajmuję się pomocą dla osób pokrzywdzonych,  którym należy się odszkodowanie.

Troszczę się o to, żeby odszkodowania były wypłacane szybko i w odpowiedniej wysokości.

Jako lider zespołu odszkodowań dzielę się swoją  wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi prawnikami w Kancelarii Klisz i Wspólnicy i nadzoruję ich pracę w tym zakresie.

Wcześniejsze doświadczenia pomagają mi przy wyborze odpowiedniej strategii dla naszych Klientów oraz oszacowaniu najwyższego możliwego odszkodowania.

Odszkodowania Wrocław – Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Dochodzenie odszkodowań to typ spraw, którymi coraz częściej zajmuje się nasza kancelaria we Wrocławiu.

Jako profesjonalni prawnicy prowadzimy sprawy o odszkodowania powypadkowe, komunikacyjne czy odszkodowania z OC sprawcy. Zapewniamy pomoc prawną osobom poszkodowanym na każdym etapie postępowania odszkodowawczego: od momentu zgłoszenia szkody, poprzez załatwianie formalności przed towarzystwami ubezpieczonymi aż do momentu reprezentowania klienta w sądzie. Ostatni etap ma miejsce w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania lub zaniża kwotę, którą zobowiązał się zapłacić.

Samo pójście do sądu nie zawsze jest jednak opłacalne. Dlatego doświadczony prawnik może pomóc w dokonaniu rzetelnej oceny możliwości zagrożeń wynikających ze skierowania sprawy na drogę sądową. Mówiąc prościej: pomoc prawna przy odszkodowaniach przyda się, aby ocenić czy w sprawie tego konkretnego odszkodowania warto jest iść do sądu lub czy roszczenie jest zasadne.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie

Jako prawnicy prowadzący sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie często jesteśmy pytani o różnicę pomiędzy tymi dwoma typami świadczeń. Najprościej można ująć to tak: odszkodowanie ma na celu zrekompensowanie szkody majątkowej. Natomiast zadośćuczynienie to świadczenie wypłacane w sytuacji, kiedy doznajemy także/lub szkody niemajątkowej. Szkoda niemajątkowa to np. cierpienie psychiczne, pogorszenie jakości życia czy w skrajnych przypadkach zespół stresu pourazowego w wyniku przebytej traumy.

Jak duże odszkodowanie możesz uzyskać?

Wysokość należnego odszkodowania, a także samo prawo do roszczenia określa się na podstawie uszczerbku, jakiego doznaliśmy w stanie posiadania lub jakiego doznajemy z wyniki wypadku. Wliczają się w to także koszty zakupu leków czy dojazdów do lekarza. Konkretne kwoty lub wartości procentowe zapisane są także w umowie z ubezpieczycielem. Jeśli sprawa o odszkodowanie trafia do sądu, to wysokość kwoty określa się np. w oparciu o paragonu potwierdzające koszt zakupionych leków, bilety potwierdzające poniesiony koszty dojazdu na rehabilitację czy dowody zakupu specjalistycznego sprzętu.

Z kolei wysokość zadośćuczynienia ustala się indywidualnie w toku sprawy, niezależnie od zapisów w umowie z ubezpieczycielem. Może ulec zmianie np. na podstawie wysokości stopnia obrażeń fizycznych oraz psychicznych cierpień, które poszkodowany doznał w wyniku wypadku. Pamiętaj, że prawo do zadośćuczynienia przysługuje także bliskim osoby zmarłej w wyniku wypadku (pomimo iż firmy ubezpieczeniowe nie są chętne do wypłaty tych roszczeń). W takich sytuacjach może pomóc prawnik, który dopilnuje, aby sąd uwzględnił wszystkie przesłanki pozwalające uzyskać wyższe zadośćuczynienie. Adwokat lub radca prawny pomoże także ustalić wysokość roszczeń.

Adwokat Wrocław Odszkodowania

Sprawa o odszkodowanie to twardy orzech do zgryzienia. Wymaga znajomości konkretnych przepisów prawa oraz umiejętności ich analizy pod kątem własnego interesu. Większość poszkodowanych w wypadkach, także komunikacyjnych, nie posiada takiej wiedzy lub ich stan psychiczny nie pozwala im na poświęceniu czasu na wielogodzinne analizowania możliwości i zagrożeń wynikających z potencjalnego sądzenia się z ubezpieczycielem. W efekcie wielu osób, którym przysługuje odszkodowania  i zadośćuczynienie, nie walczy o należne im roszczenia. Na to niestety w dużej mierze liczą towarzystwa ubezpieczeniowe, będące w takich sytuacjach na dużo silniejszej pozycji. Tak jednak być nie musi. Jeśli wiesz, że przysługuje Ci odszkodowanie powypadkowe lub komunikacyjne, a mimo to ubezpieczyciel unika wypłaty, skorzystaj z pomocy profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej we Wrocławiu.

Kancelaria odszkodowawcza Wrocław

Kancelaria Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu to zespół adwokatów i radców prawnych, którzy pomagają klientom w uzyskaniu należnego odszkodowania i zadośćuczynienia. Główne typy sprawy, którymi się zajmujemy:

  • Odszkodowanie za udział w wypadku komunikacyjnym

              Przysługuje Ci odszkodowania z polisy OC sprawcy wypadku komunikacyjnego. Ponadto jeśli ucierpiałeś jako pieszy, rowerzysta, kierowca lub pasażer komunikacji publicznej możesz się    ubiegać o zadośćuczynienie za udział w wypadku komunikacyjnym.

  • Odszkodowanie za błąd medyczny i zadośćuczynienie za błąd w sztuce lekarskiej

Jeśli w wyniku błędu lekarskiego doznałeś czasowego uszczerbku na zdrowiu lub kalectwa. Także jeśli w wyniku źle przeprowadzonego porodu w podobny sposób ucierpiało Twoje dziecko. Ponadto jeśli ucierpiałeś w inny sposób na skutek zaniedbań ze strony przedstawicieli służby zdrowia.

  • Odszkodowanie lub zadośćuczynienie za śmierć osoby najbliższej

Jeśli na skutek wypadku straciłeś członka swojej bliskiej rodziny przysługuje Ci wypłata z polisy niezależnie od otrzymanego zasiłku pogrzebowego. Ponadto jeśli zmarły pozostawał w stosunku pracy, możesz ubiegać się o odprawę pośmiertną.

  • Zadośćuczynienie za uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia

Jeśli w wyniku wypadku cierpisz lub czasowo cierpiałeś na zatrucie, nerwicę, chorobę psychiczną (depresję) lub na różnego rodzaju uszkodzenia ciała (złamania, pęknięcia).

  • Odszkodowanie za wypadek w pracy

Pracownikowi, który uległ wypadkowi w pracy należy się zadośćuczynienie pieniężne oraz odszkodowanie z ZUS, a także dodatkowe, ewentualne odszkodowanie za wypadek w pracy z tytułu ubezpieczenia grupowego.

  • Pomoc prawna przy odszkodowaniach majątkowych

Jeśli w wyniku wypadku Twoje auto jest do kasacji, musisz zakupić drogie części, samochód utracił wartość. Ponadto jeśli Twój majątek ucierpiał w wyniku pożaru, zalania lub został zniszczony (całościowo lub w części).

Odszkodowania prawnik. Pomoc prawna przy odszkodowaniach

Nasza specjalność to odszkodowania powypadkowe i komunikacyjne. Jako Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu pomagamy jednak w każdej sprawi o odszkodowanie. Wystarczy, że do zdarzenia doszło nie wcześniej niż 20 lat temu, odszkodowanie nie zostało wypłacone lub ubezpieczyciel je zaniżył, a Ty posiadasz dokumentację wypadku. Skontaktuj się z nami już dziś.

Kancelaria Odszkodowawcza we Wrocławiu – adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii Klisz i Wspólnicy

odszkodowania wrocław adwokat

Adwokat Wrocław Odszkodowania

Kontakt:

Biuro we Wrocławiu

ul. Joachima Lelewela 23/7

Telefon

+ 695 560 425

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz