ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Odszkodowania Wrocław

Klisz i Wspólnicy, Adwokaci i Radcowie Prawni

odszkodowania wrocław adwokat
(na fotografii powyżej adwokat Michał Dziedzic – lider zespołu odszkodowań w kancelarii Klisz i wspólnicy z Wrocławia)

Nazywam się Michał Dziedzic. W przeszłości jako adwokat pracowałem dla towarzystw ubezpieczeniowych. Walczyłem, żeby nie trzeba było wypłacać odszkodowania albo starałem się o to, żeby odszkodowania były najniższe z możliwych.

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia zajmuję się pomocą dla osób pokrzywdzonych,  którym należy się odszkodowanie.

Troszczę się o to, żeby odszkodowania były wypłacane szybko i w odpowiedniej wysokości.

Jako lider zespołu odszkodowań dzielę się swoją  wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi prawnikami w Kancelarii Klisz i Wspólnicy i nadzoruję ich pracę w tym zakresie.

Wcześniejsze doświadczenia pomagają mi przy wyborze odpowiedniej strategii dla naszych Klientów oraz oszacowaniu najwyższego możliwego odszkodowania.

Nie jesteśmy Kancelarią Odszkodowawczą

NIE PRACUJEMY ZA PROWIZJĘ

 

KONSULTACJA SPRAWY ODBYWA SIĘ NA PŁATNEJ PORADZIE PRAWNEJ – jeśli ten sposób współpracy Ci nie odpowiada, zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Odszkodowawczej działającej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej.

Kodeks Etyki Adwokackiej zabrania adwokatowi i radcy prawnemu pracować wyłącznie za wynagrodzenie prowizyjne.

Wynagrodzenie Kancelarii jest płatne przy przyjęciu sprawy i wynosi godnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości odpowiednio:

  • sprawa o zapłatę od 10 000 zł do 50 000 zł – honorarium w wysokości 3600 zł;
  • sprawa o zapłatę od 50 000 zł do 200 000 zł – honorarium w wysokości 5400 zł;
  • sprawa o zapłatę od 200 000 zł do 2 000 000 zł – honorarium w wysokości 10 800 zł;
  • sprawa o zapłatę od 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – honorarium w wysokości 15 000 zł;
  • sprawa o zapłatę powyżej 5 000 000 zł – honorarium w wysokości 25 000 zł.

Wskazane wynagrodzenie nie obejmuje kosztów rozpraw i dojazdów adwokata czy radcy prawnego na rozprawę.

 

Odszkodowania Wrocław – Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Dochodzenie odszkodowań to typ spraw, którymi coraz częściej zajmuje się nasza kancelaria we Wrocławiu.

 Zapewniamy pomoc prawną osobom poszkodowanym na każdym etapie postępowania odszkodowawczego: od momentu zgłoszenia szkody, poprzez załatwianie formalności przed towarzystwami ubezpieczonymi aż do momentu reprezentowania klienta w sądzie. Ostatni etap ma miejsce w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania lub zaniża kwotę, którą zobowiązał się zapłacić.

Samo pójście do sądu nie zawsze jest jednak opłacalne. Dlatego doświadczony prawnik może pomóc w dokonaniu rzetelnej oceny możliwości zagrożeń wynikających ze skierowania sprawy na drogę sądową. Mówiąc prościej: pomoc prawna przy odszkodowaniach przyda się, aby ocenić czy w sprawie tego konkretnego odszkodowania warto jest iść do sądu lub czy roszczenie jest zasadne.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie

Jako prawnicy prowadzący sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie często jesteśmy pytani o różnicę pomiędzy tymi dwoma typami świadczeń. Najprościej można ująć to tak: odszkodowanie ma na celu zrekompensowanie szkody majątkowej. Natomiast zadośćuczynienie to świadczenie wypłacane w sytuacji, kiedy doznajemy także/lub szkody niemajątkowej. Szkoda niemajątkowa to np. cierpienie psychiczne, pogorszenie jakości życia czy w skrajnych przypadkach zespół stresu pourazowego w wyniku przebytej traumy.

Jak duże odszkodowanie możesz uzyskać?

Wysokość należnego odszkodowania, a także samo prawo do roszczenia określa się na podstawie uszczerbku, jakiego doznaliśmy. Wliczają się w to także koszty zakupu leków czy dojazdów do lekarza. Konkretne kwoty lub wartości procentowe zapisane są także w umowie z ubezpieczycielem. Jeśli sprawa o odszkodowanie trafia do sądu, to wysokość kwoty określa się np. w oparciu o paragonu potwierdzające koszt zakupionych leków, bilety potwierdzające poniesiony koszty dojazdu na rehabilitację czy dowody zakupu specjalistycznego sprzętu.

Z kolei wysokość zadośćuczynienia ustala się indywidualnie w toku sprawy, niezależnie od zapisów w umowie z ubezpieczycielem. Może ulec zmianie np. na podstawie wysokości stopnia obrażeń fizycznych oraz psychicznych cierpień, które doznał poszkodowany doznał. Pamiętaj, że prawo do zadośćuczynienia przysługuje także bliskim osoby zmarłej w wyniku wypadku (pomimo iż firmy ubezpieczeniowe nie są chętne do wypłaty tych roszczeń). W takich sytuacjach może pomóc prawnik, który dopilnuje, aby sąd uwzględnił wszystkie przesłanki pozwalające uzyskać wyższe zadośćuczynienie. Adwokat lub radca prawny pomoże także ustalić wysokość roszczeń.

Adwokat Wrocław Odszkodowania

Sprawa o odszkodowanie to twardy orzech do zgryzienia. Wymaga znajomości konkretnych przepisów prawa oraz umiejętności ich analizy pod kątem własnego interesu. W efekcie wielu osób, którym przysługuje odszkodowania  i zadośćuczynienie, nie walczy o należne im roszczenia. Na to niestety w dużej mierze liczą towarzystwa ubezpieczeniowe, będące w takich sytuacjach na dużo silniejszej pozycji.

Kancelaria odszkodowawcza Wrocław

Kancelaria Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu to zespół adwokatów i radców prawnych, którzy pomagają klientom w uzyskaniu należnego odszkodowania i zadośćuczynienia. Główne typy sprawy, którymi się zajmujemy:

  • Odszkodowanie za błąd medyczny i zadośćuczynienie za błąd w sztuce lekarskiej

Jeśli w wyniku błędu lekarskiego doznałeś czasowego uszczerbku na zdrowiu lub kalectwa. Także jeśli w wyniku źle przeprowadzonego porodu w podobny sposób ucierpiało Twoje dziecko. Ponadto jeśli ucierpiałeś w inny sposób na skutek zaniedbań ze strony przedstawicieli służby zdrowia.

  • Odszkodowanie lub zadośćuczynienie za śmierć osoby najbliższej

Jeśli na skutek wypadku straciłeś członka swojej bliskiej rodziny przysługuje Ci wypłata z polisy niezależnie od otrzymanego zasiłku pogrzebowego. Ponadto jeśli zmarły pozostawał w stosunku pracy, możesz ubiegać się o odprawę pośmiertną.

  • Odszkodowanie za wypadek w pracy

Pracownikowi, który uległ wypadkowi w pracy należy się zadośćuczynienie pieniężne oraz odszkodowanie z ZUS, a także dodatkowe, ewentualne odszkodowanie za wypadek w pracy z tytułu ubezpieczenia grupowego.

Kancelaria Odszkodowawcza we Wrocławiu – adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii Klisz i Wspólnicy

odszkodowania wrocław adwokat

Adwokat Wrocław Odszkodowania

Kontakt:

Biuro we Wrocławiu

ul. Kazimierza Wielkiego 1

Telefon

+ 695 560 425

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

adwokat katowice prawo pracy
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz