ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Adwokat sprawy frankowe Wrocław - Kancelaria Klisz i Wspólnicy

kancelarie frankowe wrocław

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

POMOC DLA FRANKOWICZÓW WROCŁAW

Nasza kancelaria prawna we Wrocławiu pomaga osobom i spółkom, które zaciągnęły kredyty frankowe i z tego tytułu zostały poszkodowane skokowym wzrostem zadłużenia. Już po wstępnej analizie Twojej umowy kredytowej jesteśmy w stanie oszacować, czy istnieją w niej klauzule niedozwolone oraz jakie są perspektywy procesowe. Proponujemy także wstępną strategię działania w Twoim przypadku, wliczając w to ewentualny pozew przeciwko bankowi. Efektem postępowania sądowego może być odzyskanie części lub całości nienależnie pobranych opłat, odfrankowanie kredytu w CHF lub nawet unieważnienie umowy kredytowej.

Kancelaria prawna, a kredyt we frankach szwajcarskich

Co robimy w ramach pomocy dla frankowiczów? Jako kancelaria Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu:

  • analizujemy umowy kredytowe w CHF, regulaminy kredytów oraz wszelkie aneksy i inną dokumentację powiązaną ze sprawą,
  • jeśli nie posiadasz całej ważnej dokumentacji, to przygotujemy odpowiednie pisma i pełnomocnictwa, które umożliwią Ci uzyskanie tej dokumentacji bezpośrednio z banku,
  • szacujemy możliwości dochodzenia roszczeń i ryzyko wszczęcia postępowania sądowego w konkretnym przypadku,
  • prowadzimy sprawy o zwrot nienależnie naliczonych i pobranych składek na ubezpieczenie niskiego wkładu (UNWW).
  • nakreślamy strategię działania dla konkretnej sprawy, z którą zgłosi się do nas klient,
  • reprezentujemy frankowiczów (osoby fizyczne i podmioty gospodarcze) w sprawach przeciwko wszystkim bankom, które sprzedawały kredyty indeksowane lub denominowane do CHF.

Bezpłatna analiza umowy frankowej z bankiem

Naszą współpracę w ramach odfrankowienia kredytu zaczynamy od bezpłatnej analizy roszczeń Klienta wobec banku.

Treści umów stosowane przez różne banki są odmienne. Nadto banki zmieniały stosowane przez siebie wzorce umów.

Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy z Kancelarią lub chciałbyś wiedzieć ile możesz zaoszczędzić w przypadku podjęcia walki z bankiem wyślij nam swoją umowę frankową (wraz ze wszystkimi załącznikami i aneksami) na adres: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną analizę umowy z bankiem.

Jeżeli chciałbyś spotkać się z adwokatem z Kancelarii Klisz i Wspólnicy i porozmawiać o Twojej sprawie frankowej, to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Poznaj nas w social mediach

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

kancelaria kredyt we frankach Wrocław

(Na fotografii adwokat Michał Dziedzic kierujący praktyką spraw frankowych we Wrocławiu w Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Zadzwoń 71 740 50 00 lub napisz: m.dziedzic@adwokat-wroclaw.biz.pl

Kredyt frankowy – pozew we Wrocławiu

Z pozwem ws. kredytu frankowego może wystąpić każdy, kto w swojej umowie kredytowej lub regulaminie posiada klauzule niedozwolone (abuzywne). Takie zapisy można ogólnie scharakteryzować jako „zmierzające do niedoinformowania, dezorientacji, wywołania błędnego przekonania konsumenta, wykorzystania jego niewiedzy lub naiwności”. Tę trafną w naszym przekonaniu definicję klauzul abuzywnych przedstawił sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie w dniu 21 czerwca 2017 r. po rozpoznaniu pozwu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeciwko jednej z instytucji finansowych.

Przykładowe klauzule niedozwolone w umowach o kredyt we frankach to zapisy dotyczące jednostronnej indeksacji (inaczej waloryzacji) kursu franka przez banki. Ostrożnie jako prawnicy możemy założyć, że taki mechanizm przeliczeniowy sąd z wysoką dawką prawdopodobieństwa uzna za sprzeczny z prawem. Klauzula ta umożliwia bowiem instytucji bankowej jednostronnie ustalanie kursu waluty, a od niej zależy przecież wysokość zobowiązania i czerpany zysk. Do tego całe ryzyko różnicy kursu kupna i sprzedaży waluty obcej przez bank zostaje przerzucone na klienta.

Przeczytaj więcej: Jak wygląda sprawa frankowa w sądzie?

Odfrankowienie kredytu kancelaria we Wrocławiu

Tak zwane odfrankowienie kredytu to zasadniczy cel postępowania, jakie klienci naszej kancelarii we Wrocławiu prowadzą przeciwko bankom. Polega na usunięciu z umowy kredytowej odniesienia do waluty CHF. W efekcie sąd może uznać z datą wsteczną, iż kredyt nie był udzielony we frankach, lecz jest de facto kredytem złotówkowym. Mówiąc prościej odfrankowienie dowodzi, że bank nie miał prawa pobierać zawyżonych rat kredytu według aktualnego kursu franka, lecz powinien stosować wyłącznie kurs z dnia wypłaty kredytu. Jest to zatem przekształcenie kredytu we frankach w kredyt złotówkowy ze stałym oprocentowaniem na dotychczasowym poziomie (LIBOR + marża banku).

Prawnik od spraw bankowych – Wrocław

Kancelaria Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu zajmuje się walką z nieuczciwością na rzecz osób poszkodowanych przez instytucje finansowe. Świadczymy rzetelną pomoc dla frankowiczów. Jeśli chcesz walczyć o odfrankowienie kredytu lub chcesz ocenić, czy masz podstawę do złożenia pozwu o unieważnienie kredytu we frankach – skontaktuj się z nami.

Pamiętaj także, że możesz założyć sprawę przeciwko bankowi o zwrot pieniędzy nawet po spłacie kredytu frankowego.

Na czym polega problem z kredytami we frankach?

Cofnijmy się do roku 2002, kiedy to wprowadzono pełną wymienialność złotego (total convertibilty), a polskie banki uzyskały dostęp do międzynarodowego rynku walutowego. Dało im to także możliwość zaciągania nisko oprocentowanych zobowiązań CHF, które można było przekształcić w nisko oprocentowane kredyty we frankach powiązane z kursem tej waluty. Konsumenci, którym oferowano kredyty we frankach, byli przy tym zapewniani, iż kurs szwajcarskiej waluty jest bardzo stabilny, że jest niemal nieprawdopodobne, aby poszedł drastycznie w górę. Jak to się skończyło – wiemy wszyscy. Przykładowo kurs CHF z 27.08.2002 r. wynosił 2,76 PLN, a 3,5 roku później (27.04.2006 r.) tylko 2,44 PLN.  Ale już w sierpni 2012 r. – 3,87 PLN. Rekord padł 22 stycznia 2015 r., kiedy za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić aż 4,31 PLN. Kurs powyżej 3,5 PLN utrzymuje się do dziś. Problem polegał na działaniach banków, które udzielały kredytów w CHF.
  • Po pierwsze banki najprawdopodobniej wiedziały, lecz nie informowały że kurs franka będzie stale rósł, i że kredytobiorcy zapłacą więcej, niż wynikałoby to z samego niższego oprocentowania kredytu.
  • Po drugie banki często zatajały niektóre aspekty ryzyka kredytów powiązanych z kursem waluty, szczególnie zaś pomijały fakt, iż wysokość zadłużenia z tytułu kredytu może skokowo wzrosnąć.
  • Do tego nie informowały, że nawet w przypadku regularnej spłaty kredytu wysokość zadłużenia może ciągle rosnąć, i to bez żadnego ograniczenia, co w efekcie może doprowadzić nawet do utraty całego majątku kredytobiorcy.
  • Banki całe ryzyko związane z drastycznym wzrostem kursu franka przerzucały na kredytobiorców, zaś frankowicze nie mieli w zasadzie żadnej możliwości zabezpieczenia się przed nim.
Przeczytaj więcej:

Frankowicze we Wrocławiu?

Frankowicze to osoby, którym kredyt we frankach został zaoferowany jako produkt o normalnym, a nie podwyższonym ryzyku, którym w istocie jest. To osoby, które z braku wiedzy nie przewalutowały swojego kredytu we frankach w momencie pojawienia się kryzysu finansowego, a ich dług przekroczył wartość kredytu, który zaciągnęli, a w skrajnych przypadkach także wartość całego ich majątku. W dalszym ciągu zarówno we Wrocławiu, jak i w innych miastach na terenie całego kraju jest tysiące takich osób. Z obawy przed przegraną z bankiem obawiają się one wystąpić z odpowiednim pozew i nadal płacą zobowiązania. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, skontaktuj się z nami i poproś o darmową konsultację Twojego przypadku.