O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Sprawy Kredytów Frankowych

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27/30

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Wrocławiu

ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Pomoc Frankowiczom – Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy – Katowice

Kredyty we frankach szwajcarskich to dla wielu osób w Polsce i za granicą ogromna zmora finansowa, która każdego miesiąca utrudnia im życie. Kredytobiorcy decydowali się na takie zobowiązania oczekując korzystnego przewalutowania kredytu i stabilnego, a zarazem niższego oprocentowania kredytu we frankach. Natomiast od wielu lat sytuacja diametralnie się zmieniła, przez co wysokość kredytu jest znacznie wyższa, a jego spłata o wiele trudniejsza.

Należałoby więc zdecydować się na pewne rozwiązanie. Jakie? Może ono polegać na unieważnieniu umowy kredytowej w związku z zastosowaniem w niej niedozwolonych klauzul. A innym razem wiąże się z ustaleniem lepszych warunków spłaty takiego kredytu we frankach.

Wyszukanie i prawne udowodnienie takiego wyjścia, z zaciągniętego kredytu we frankach, wiąże się często z brakiem wiedzy, doświadczenia oraz brakiem porozumienia z bankiem. Najlepiej wtedy skorzystać z pomocy naszych skutecznych adwokatów i prawników, którzy dokładnie znają przepisy, prawo i wszelkie procedury związane z kredytami w frankach. Dzięki temu są w stanie doradzić w każdej sytuacji finansowej. Zapoznając się z wszystkimi dokumentami, umowami i materiałami przygotowujemy korzystne rozwiązania dla naszych Klientów.

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy z Katowic pomaga “Frankowiczom” w kredytach:

 • aktualnie posiadanych
 • spłaconych
 • windykowanych
 • wypowiedzianych
 • w trakcie egzekucji komorniczej

Takie skuteczne wsparcie udziela nasza Kancelaria prawna pomagając “Frankowiczom” już od wielu lat – w Katowicach oraz na terenie całej Polski!

Bardzo dokładnie analizujemy każdą umowę kredytową, wszelkie relacje banku z Klientem i historię kredytu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wskazać Państwu najlepszy sposób na rozwiązanie tej sytuacji finansowej. Już wielokrotnie udało się nam pomóc wielu klientom “frankowym”. Na ich rzecz prowadzimy postępowanie negocjacyjne, restrukturyzacyjne oraz sądowe w ramach posiadanego kredytu we frankach szwajcarskich.

Pomoc Frankowiczom – pozew sądowy

Walka z bankiem wymaga czasami rozpoczęcia postępowania sądowego, jeśli chcemy dowieść swoich prac. Wymaga to wcześniej dokładnego przeanalizowania całej dokumentacji kredytowej, skutecznego wykazania racji Klienta(decydującego się wcześniej na kredyt we frankach).

Przygotowanie się do pozwu, a następnie uczestniczenie w nim to nie prosta sprawa. Nasza Kancelaria w Katowicach pomoże w tym wszystkim, a zarazem sama zadba o przesłanie pozwu Klienta do sądu. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie pomocy Frankowiczom, a zarazem w prowadzeniu spraw sądowym przeciw bankom. Dzięki temu na przestrzeni lat pozwoliliśmy wyjść z trudnej sytuacji finansowej już wielu Klientom. Również i Państwu pomożemy!

Pozew sądowy “Frankowiczów” przeciw bankowi

Gdy postępowanie sądowe jest skutecznie poprowadzone, to kredytobiorca może zdobyć wiele korzyści. Dzieje się tak już wtedy, gdy w umowie kredytowej pojawiły się niedozwolone klauzule. Do czego to prowadzi? Sąd w sprawie kredytu we frankach jest w stanie orzec:

 • obniżenie salda kredytu pozostającego do spłaty – pozwala kredytobiorcy zyskać korzystniejsze warunki spłaty całego zadłużenia.
 • unieważnienie umowy kredytów i/lub podpisanych aneksów – unieważnienie umów i aneksów często niekorzystnych dla Frankowiczów. Czasami skutkuje to możliwością spłaty kredytu we frankach po kursie w czasie podpisania umowy kredytu.
 • zwrot nadpłaconych na tą chwilę rat kredytowych – zwraca się środki wpłacone w nadwyżce przez kredytobiorcę.
 • odzyskanie opłat pobranych za “ubezpieczenie niskiego wkładu własnego” – zwraca się koszty ubezpieczenia narzucone przez bank.
 • odzyskanie pobranych opłat za podpisanie aneksu do umowy – zwraca się koszty wykazane przez bank jako koszty wynikające z wprowadzonych zmian do umowy kredytu.
 • uniezależnienie wysokości spłacanych rat od kursu waluty obcej – pozwala to na spłatę kredytu we frankach proporcjonalną do kwoty zaciągniętej w walucie polskiej.

Już wiele lat temu niskie i dość stabilne stopy procentowe w Szwajcarii zachęciły wiele osób i firm do zaciągnięcia kredytów we frankach szwajcarskich. W taki sposób chcieli skorzystać z niższego oprocentowania kredytu(w porównaniu z wysokością oprocentowania kredytu w walucie polskiej). Ocenia się, że kredyt frankowy wykorzystało blisko pół miliona polskich obywateli. Aktualnie muszą mierzyć się ze spłacaniem tak wysokiego zobowiązania, co nie jest już takie trudne i sprawiedliwe.

Z pomocą naszej Kancelarii adwokackiej w Katowicach mogą Państwo czuć się bezpiecznie. Zachęcamy, aby skorzystać z „pomocy Frankowiczom”, którą zapewniamy każdego dnia!

Prawnik od spraw bankowych - Katowice

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy

Kontakt:

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku