Kancelaria Adwokacka w Katowicach
ul. Jana III Sobieskiego 27/30

Adwokat Katowice – Prawnik – Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy

Adwokat Iwo Klisz

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem i od 15 lat prowadzę sprawy sądowe oraz doradzam Klientom indywidualnym oraz firmom. Od 2013 roku buduję firmę prawniczą – Kancelarię Prawną Klisz i Wspólnicy.

Kancelaria adwokacka, której jestem założycielem i wspólnikiem zarządzającym, działa na terenie całego kraju. Mamy swoje biura (kancelarie adwokackie) w takich miastach jak Katowice, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Moja osobista specjalizacja to prawo spadkowe (sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, o zachowek i dział spadku), prawo rodzinne (w szczególności w zakresie sprawo o rozwód i podział majątku wspólnego po rozwodzie), prawo pracy oraz prawo gospodarcze i w tym zakresie mam wieloletnie doświadczenie. Jednak to nie wszystkie dziedziny, w których możesz uzyskać pomoc prawną w Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

W ramach mojej Kancelarii stworzyłem zespół prawników (adwokatów i radców prawnych), co pozwala nam zapewnić profesjonalne doradztwo prawne także w innych dziedzinach prawa. Mamy specjalistów od spraw karnych, prowadzących sprawy cywilne, sprawy rodzinne a także ekspertów od prawa pracy i prawa gospodarczego.

Oferujemy pomoc prawną (porady prawne, przygotowywanie opinii prawnych, pisma procesowe,zastępstwo procesowe w sprawach sądowych) zarówno dla podmiotów gospodarczych (przedsiębiorców, firm i spółek) jak i na rzecz Klientów indywidualnych (osób fizycznych).

Zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą mojej Kancelarii adwokackiej, a także zasadami współpracy z nami.

Kancelaria prawna Klisz i Wspólnicy – adwokaci i radcowie prawni – Katowice

W skład zespołu Kancelarii Klisz i Wspólnicy wchodzą tylko adwokaci i radcowie prawni. Dlatego możesz mieć pewność, że Twojej sprawy nie będzie prowadził aplikant ani asystent tylko zawodowy adwokat.

Nasi prawnicy pochodzą z różnych miast i mają różne specjalizacje. Dzięki temu nad Twoją sprawą nie pracuje tylko jeden prawnik, ale cały zespół osób, który wspiera się wzajemnie doświadczeniami i wiedzą z różnych dziedzin prawa. Taki system pracy sprawia, że pomoc prawna, jaką świadczy nasza Kancelaria adwokacka, jest skuteczna, a jakość obsługi spraw stoi na wysokim poziomie. 

Utrzymywanie oddziałów w czterech miastach i koordynowanie ich pracy powoduje, że nasza Kancelaria jest bardzo dobrze zorganizowana. Stawiamy duży nacisk na to, żeby Twój prawnik był dla Ciebie dostępny, a kontakt z nim przebiegał szybko i skutecznie.

adwokat katowice

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Jana III Sobieskiego 27/30

40 – 082 Katowice

email: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

Kancelaria prawna Katowice – nasze specjalizacje

Od wielu lat jest zwolennikiem poglądu, że każdy adwokat lub radca prawny powinien mieć swoją specjalizację i nie przyjmować spraw, w których nie ma odpowiedniego doświadczenia. Nie zależnie czy chodzi o prawo rodzinne, prawo karne, czy pomoc z zakresu prawa cywilnego.

Kancelaria adwokacka Katowice – jak zacząć współpracę.

W przeważającej części przypadków każda współpraca z Kancelarią adwokatów i radców prawnych Klisz i Wspólnicy rozpoczyna się od Twojego spotkania z adwokatem lub radcą prawnym.

Przed spotkaniem nasza asystentka telefonicznie lub mailowo upewni się, że jesteśmy w stanie Ci pomóc, umówi termin Twojego spotkania z naszym prawnikiem i przekaże mu zarys sprawy, z którą do nas przychodzisz.

To bardzo ważny etap, bo nasi prawnicy to specjaliści z konkretnych dziedzin prawa. Jeżeli Twoja sprawa lub Twój problem będzie wychodził poza ramy tej specjalizacji, nie będziemy udawać, że możemy Ci pomóc i postawimy sprawę jasno.

Musisz wiedzieć, że Kancelaria Prawna nie działa jak sklep, w którym możesz kupić ubrania w różnych kolorach i rozmiarach. Profesjonalne usługi prawne są świadczone nieco inaczej. Prawnik bardziej przypomina krawca, który ustala potrzeby Klienta, potem ściąga z niego miarę, wyszukuje materiał, doradza i sugeruje pewne rozwiązania oraz kalkuluje koszty. Często krawiec musi wykonać bardzo wiele czynności, zanim przystąpi do szycia. Tak samo postępuje doświadczony adwokat.

Kancelaria adwokacka Katowice – jak możemy Ci pomóc?

Drugi etap współpracy to spotkanie z adwokatem lub radcą prawnym. Dopiero po zapoznaniu się z Twoim problemem, zadaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu pytań, zapoznaniu się z dokumentami, które przyniesiesz adwokat będzie w stanie ustalić sposób, w jaki możemy Ci pomóc.

Musisz też wiedzieć, że w pracy prawnika, podobnie jak w pracy krawca, nie ma dwóch takich samych sytuacji i dwóch takich samych spraw. Dlatego nie ma też dwóch takich samych rozwiązań i zawsze trzeba wykazać indywidualne podejście, dostosowane do problemu, z którym się do nas zwracasz. Są tylko rozwiązania szyte na miarę i to właśnie wyróżnia profesjonalne doradztwo prawne.

Porady prawne w siedzibie Kancelarii lub on line (adwokat Katowice)

Czasem dla rozwiązania Twojego problemu wystarczającą pomoc prawną stanowi tylko rozmowa z prawnikiem (tzw. konsultacja). Możesz ją odbyć w siedzibie Kancelarii adwokackiej w Katowicach przy ul. Jana III Sobieskiego 27/30 lub on line (za pośrednictwem telefonu lub internetu – Zoom, Skype, Whatsapp itp.)

W takim wypadku zostanie Ci udzielona porada prawna, w ramach której nasz adwokat lub radca prawny wyjaśni Ci Twoją sytuację prawną, pozwoli zorientować się w problemie, wskażę czego możesz się spodziewać, jakie działania zaradcze możesz podjąć, a także czego powinieneś unikać i na co uważać. Prawnik wyjaśni Ci także podstawowe przepisy i zasady działania, którymi charakteryzuje się np. prawo rodzinne, prawo spadkowe, prawo karne, prawo pracy czy prawo cywilne. Dzięki temu już na wstępnym etapie sprawy nie będziesz działał bez rozeznania, bazując tylko na informacjach z internetu.

Reprezentacja Klientów indywidualnych na etapie przedsądowym

Jeśli Twój problem jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga natychmiastowej interwencji w postaci przygotowania pisma (np. wezwania do zapłaty, odpowiedzi na wezwanie drugiej strony) lub wzięcia udziału w negocjacjach czy spotkaniu z Twoim przeciwnikiem, prawnik przedstawi Ci założenia oraz koszty takiej współpracy. Następnie ustali z Tobą strategie, wyselekcjonuje te informacje, które można pokazać drugiej stronie, a także te, które warto ukryć lub zachować dopiero na sprawę sądową.

Następnie przygotujemy odpowiednie pismo, skonsultujemy je z Tobą za pośrednictwem e-mail i wystosujemy do przeciwnika. W piśmie przedstawimy się jako Twój adwokat lub radca prawny, żeby Twój przeciwnik był świadomy, że korzystasz z obsługi prawnej.

Założenie do przystąpienie do sprawy sądowej – pomoc adwokata

Jeśli Twój problem jest jeszcze bardziej złożony i wymaga założenia lub przystąpienia do sprawy sądowej, nasz adwokat lub radca prawny przedstawi Ci możliwe scenariusze i koszty postępowania sądowego, wyjaśni jakie dowody powinieneś zdobyć, żeby sprawa zakończyła się z pozytywnym wynikiem, a także przedstawi Ci koszty współpracy w tym zakresie z Kancelarią.

Nie przyjmujemy w szczególności zleceń, które mają polegać tylko na przygotowaniu pojedynczego pisma w sprawie przed sądem. Jeśli zajmujemy się Twoją sprawą, to robimy to kompleksowo. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za całą sprawę, a nie tylko za fragment w postaci pisma, pozwu czy wniosku.

Mój zespół – adwokaci i radcowie prawni – Kancelaria Adwokacka Katowice

Od lat nasz zespół stale się powiększa. Naszych prawników wybieramy bardzo starannie. Liczy się dla nas wiedza, doświadczenie i profesjonalizm, wykształcenie (ukończenie aplikacji adwokackiej przy właściwej okręgowej radzie adwokackiej), ale nie tylko. Ważna jest też skuteczność i etyka w działaniu, a także właściwe spojrzenie na rolę adwokata czy radcy prawnego. Współpracujemy tylko z takimi prawnikami, z którym mamy wspólny system wartości i dla których liczy się przede wszystkim nasz Klient – czyli Ty, abyś miał pewność, że nasi adwokaci to godni zaufania partnerzy.

Z pomocą naszej Kancelarii Adwokackiej w Katowicach uzyskasz wsparcie z zakresu różnych dziedzin prawa. Naszą specjalnością jest prawo rodzinne, prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo pracy, nieruchomości, pomoc w uzyskaniu odszkodowania, spory z ZUS, czy prawne wspieranie działalności gospodarczej. Możesz na nas liczyć w sytuacji kiedy potrzebny ci doświadczony adwokat rozwodowy lub doradca podatkowy.

kancelaria prawna katowice

Adwokat Katowice

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy

Kontakt:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Adres:

ul. Jana III Sobieskiego 27/30

40 – 082 Katowice

Telefon:

tel. 32 321 02 84

tel. 695 560 425

Formularz kontaktowy:

kancelaria adwokacka katowice

Katowice Kancelaria Adwokacka – adwokat Iwo Klisz
Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii adwokackiej mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie niezależenie od tego czy Twoja sprawa dotyczy prawa rodzinnego, prawa karnego, spadkowego, czy jakiejkolwiek innej dziedziny, a także bez względu na to czy udzielaliśmy Ci tylko porady prawne czy też obsługujemy Twoją firmę lub spółkę.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@kancelaria-klisz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ją do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Katowice Iwo Klisz

Adwokat Katowice - poszczególne specjalizacje naszej Kancelarii adwokackiej

kancelaria prawna katowice

Prawnik Katowice – Sprawy karne

Prawo karne – nasi adwokaci zajmujący się prawem karnym reprezentują klientów indywidualnych oraz korporacyjnych w sprawach karnych prowadzonych przez organy policji i prokuratury na etapie postępowania przygotowawczego oraz postępowaniach karnych przed sądami wszystkich instancji. W zakresie prawa karnego najczęściej występujemy w sprawach o przestępstwa przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu oraz zdrowiu.

prawnik katowice

Pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne – zajmujemy się udzielaniem pomocy prawnej i dbamy o interesy klienta w sprawach rodzinnych (dotyczących szeroko pojętego prawa rodzinnego). Pomoc prawna dla Klientów kancelarii sprowadza się do występowania na rozprawach, sporządzania pism procesowych, udzielaniu porady prawnych w szczególności w postępowaniach sądowych o rozwód (adwokat rozwodowy), podział majątku po rozwodzie, ustalenie kontaktów z dziećmi, o alimenty, a także spraw, których przedmiotem jest władza rodzicielska. W tym zakresie wyjaśniamy Klientom sytuację prawną, reprezentujemy klientów indywidualnych przed sądami i ramach rozmów ugodowych.

kancelaria adwokacka

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych

Prawo gospodarczestała obsługa prawna lub realizacja doraźnych zleceń na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą, prowadzących firmy lub spółki to usługi, które świadczy kancelaria adwokacka z Katowic. Reprezentujemy Klientów w sprawach sądowych, sporządzamy opinie prawne, redagujemy umowy, wspieramy podmioty gospodarcze w zakresie bieżącej działalności operacyjnej w branżach budowlanej, automotiv, transportowej oraz produkcyjnej (zamówienia publiczne, przetargi, postępowania podatkowe).

prawnicy katowice

Porady prawne dla pracowników i obsługa prawna pracodawców.

Prawo pracykancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach dotyczących prawa pracy zarówno na rzecz pracowników lub osób fizycznych zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej (udzielanie porad prawnych, zastępstwo procesowe) oraz dla pracodawców. W tym zakresie wspieramy działy kadr i HR w restrukturyzacji zatrudnienia, przygotowywaniu aktów prawa wewnętrznego oraz prowadzimy spory sądowe z zakresu indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy.

adwokaci katowice

Adwokat Katowice prawo spadkowe

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych, a także prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego. Prowadzimy wszystkie sprawy sądowe o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku czy zachowek.

Sprawy z zakresu prawa cywilnego

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy prowadzi porady prawne oraz udziela innej pomocy prawnej (sprawy sądowe, redakcja umów, opinie prawne, obsługa prawna) z zakresu prawa cywilnego.