fbpx

Adwokat Gdańsk
Oddział Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Klisz i Wspólnicy

adwokat gdańsk

Kancelaria Prawna Gdańsk
adwokat Klisz i Wspólnicy

Adres: ul. Czopowa 14/20
Kontakt telefoniczny: 717 405 000

Poznaj nas w social mediach:

O nas

Naszą Kancelarię tworzy Zespół zawodowych prawników – adwokatów i radców prawnych wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze Klienta.

Stawiamy na specjalizację w określonych dziedzinach prawa. Nie przyjmujemy spraw, na których się nie znamy lub nie mamy doświadczenia potrzebnego do ich sprawnego przeprowadzania.

Naszym zdaniem nie ma lepszego sposobu reklamy, niż rzetelne wykonywanie swojej pracy i dbanie o zadowolenie naszych Klientów. Dlatego nasi prawnicy oprócz umiejętności merytorycznych stale rozwijają swoje kompetencje komunikacyjne i organizacyjne.

Adwokat Iwo Klisz
- wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

adwokat gdańsk

(na fotografii adwokat Iwo Klisz)

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy. Jestem także liderem Zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych), którzy mogą pomóc Tobie w wielu rodzajach spraw i kwestii prawnych w Gdańsku i okolicach.

Poniżej wyjaśnię Ci:

  • co ja i mój zespół możemy dla Ciebie zrobić (czyli jak wygląda współpraca z adwokatem)?
  • w jakich sprawach nasi adwokaci są specjalistami?
  •  jak zorganizowana jest nasza Kancelaria oraz jej oddział w Gdańsku?
  • co to oznacza, że w Gdańsku znajduje się Oddział Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz gdzie tak naprawdę pracujemy?

Co może zrobić dla Ciebie adwokat w Gdańsku?

Udzielamy porad prawnych (czyli w czasie rozmowy adwokat lub radca prawny wyjaśni Ci znacznie powstałego problemu czy sporu prawnego, jego konsekwencje i możliwe rozwiązania, a także szanse, ryzyka i koszty związane z pozytywnym zakończeniem tej kwestii).

Taką rozmowę możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Najczęściej jest to spotkanie w siedzibie naszej Kancelarii w Gdańsku. Możemy jednak porozmawiać telefonicznie bądź przez komunikator internetowy (video porada) – więcej na ten temat przeczytasz klikając w link – porady prawne adwokata przez Internet).

Nasz prawnik może Ci pomóc zakończyć Twój spór w sposób polubowny. Możemy Cię reprezentować w negocjacjach, a także postępowaniu pojednawczym, ugodowym lub mediacyjnym.

W ramach takiej współpracy będziemy w toku rozmów z Twoim przeciwnikiem wyszukiwać i prezentować odpowiednie argumenty, a także przygotujemy właściwe i bezpieczne pisemne porozumienie definitywnie kończące sprawę.

Adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii Klisz i Wspólnicy mogą reprezentować Ciebie w sprawie sądowej przed sądem cywilnym, spadkowym, gospodarczym, rodzinnym, karnym lub sądem pracy w Gdańsku lub innych miastach.

Oznacza to, że przygotujemy wszystkie potrzebne pisma (pozwy, wnioski, apelacje, zażalenia, skargi i inne), zbierzemy potrzebne do sprawy dokumenty i dowody.

Będziemy w Twoim imieniu przygotowywać i składać odpowiedzi na wszelkie wezwania sądu lub pisma Twojego przeciwnika.

Stawimy się na każde wezwanie sądu na rozprawę, gdzie będziemy rozmawiać w Twoim imieniu z przewodniczącym składu sędziowskiego, zadawać pytania świadkom, biegłym i Twojemu przeciwnikowi.

Przygotujemy strategię procesową i wyjaśnimy jak będzie wyglądało Twoje przesłuchanie przez sąd. W trakcie przesłuchania nasz adwokat lub radca prawny będzie zadawał Ci pytania porządkujące Twoje zeznania i uwypuklające to, co jest w nich najważniejsze.

W przypadku współpracy z firmami, spółkami lub osobami prowadzącymi działalność gospodarczą oprócz standardowych porad prawnych, o których pisałem powyżej, przygotowujemy także pisemne opinie i analizy prawne.

Tak przygotowany dokument może posłużyć Ci jako argument w sporze z urzędem, kontrahentem, wspólnikiem czy pracownikiem.

Opinia lub analiza prawna bardzo często pomoże Ci także podjąć trafną decyzję biznesową z pełną świadomością jej konsekwencji prawnych.

Adwokat lub radca prawny z Kancelarii Klisz i Wspólnicy może przygotować dla Ciebie i Twojej firmy wszelkie dokumenty potrzebne przy prowadzeniu działalności gospodarczej (umowy, statuty, regulaminy, ugody i inne).

Zyskujesz pewność, że taki dokument jest zgodny z aktualnie obowiązującym prawem, a jego autor miał na celu zabezpieczenie Twojego interesu. Z reguły takich wymogów nie spełniają dokumenty pobierane z Internetu.

W czym specjalizują się adwokaci z Kancelarii Klisz i Wspólnicy – Oddział Gdańsk

Prawnicy w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy – Oddział w Gdańsku zajmują się prowadzeniem spraw sądowych oraz doradztwem z zakresu:

Jak zorganizowana jest nasza Kancelaria oraz jej oddział w Gdańsku?

Jako właściciel i lider Kancelarii Klisz i Wspólnicy zajmuję się ciągłym doskonaleniem organizacji oraz zasad jej działania. Moim celem jest tworzenia miejsca, w którym każdy Klient może uzyskać rzetelną i skuteczną pomoc, a jednocześnie poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Sam lubię korzystać z usług firm, które w wyjątkowy sposób dbają o Klienta i myślą o jego najdrobniejszych potrzebach. Zdobyte w ten sposób doświadczenia i pomysły staram się implementować w naszej Kancelarii.

Nie udałoby mi się tego dokonać, gdyby nie pomoc mojej życiowej i biznesowej partnerki – Anny Klisz, która tak jak ja też jest prawnikiem i założycielką Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

adwokat gdańsk
(na fotografii adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz – założyciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy)

Dlaczego zespół adwokatów i radców prawnych, a nie jeden prawnik?

Kilka lat po uzyskaniu uprawnień adwokata zorientowałem się, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest być prawnikowi na bieżąco ze wszystkimi zmieniającymi się przepisami prawa.

Ciężko jest jednocześnie zdobywać doświadczenia związane z prawem rodzinnym, spadkowym, karnym, prawem pracy, a także w zakresie prawnej obsługi spółek i przedsiębiorców. Szczególnie, że równocześnie trzeba przecież zadbać o wiele rzeczy organizacyjnych związanych z prowadzeniem firmy, jaką jest Kancelaria Prawna.

Dlatego zdecydowałem się zorganizować moją Kancelarię w zupełnie inny sposób. Zamiast udawać, że znam się na wszystkich dziedzinach prawa, postawiłem na współpracę z innymi prawnikami (adwokatami i radcami prawnymi).

Okazało się, że jest wielu bardzo dobrych fachowców, z bogatym doświadczeniem i dużą wiedzą, którzy nie chcą zajmować się prowadzeniem własnej Kancelarii. Wolą skupić się na prawniczym rzemiośle i sto procent swojego czasu dedykować swoim Klientom, a sprawy organizacyjne pozostawić komuś innemu.

W ten sposób zebrałem Zespół, w którym każdy współpracujący ze mną adwokat i radca prawny ma swoją specjalizację, czyli zakres spraw, którymi się zajmuje.

Dzięki temu, nasi Klienci mogą liczyć na wyjątkowo profesjonalną pomoc od osoby, która w dużej mierze będzie korzystać z własnego i unikalnego doświadczenia.

W czasach kiedy sam jeszcze prowadziłem większość spraw Kancelarii bardzo ceniłem sobie bliski kontakt z Klientami i pozytywne relacje, jakie zawiązywały się między nami w czasie współpracy. W moim odczuciu właśnie te relacje powodowały, że Klienci polecali mnie i moją Kancelarię innym osobom, które zlecały mi prowadzenie swoich spraw.

Początkowo, gdy zacząłem zmieniać organizację Kancelarii początkowo trochę obawiałem się, że powiększanie Zespołu, przekazanie mu wszystkich spraw i wprowadzanie procedur oraz zasad kontaktu z Klientami przekształci moją Kancelarię w bezduszną korporację, która nie widzi w sprawie człowieka i jego problemu, a tylko numer i teczkę z aktami.

Na szczęście tak się nie stało. Do dzisiaj znam osobiście bardzo wielu naszych Klientów, jestem w stanie śledzić losy poszczególnych spraw, a także na bieżąco konsultować z moim Zespołem wszystkie istotne posunięcia strategiczne.

Po drugie wiem, że Klienci nadal nas polecają i to nie tylko jako cały Zespół, ale także konkretnych jego członków.

Korzystając z takiej organizacji w stosunkowo krótkim okresie kilku lat, jako Zespół przeprowadziliśmy ponad 1500 spraw sądowych. Każda z tych spraw to nie tylko doświadczenie merytoryczne dla naszych prawników. To jednocześnie wspaniała okazja dla mnie, żeby zrozumieć czego tak naprawdę oczekują Klienci kancelarii prawnej.

Wszelkie objawy niezadowolenia, skargi czy nieporozumienia przyjmowałem jako drogowskazy. Na ich podstawie doskonaliłem każdy z obszarów relacji i współpracy prawnika z Klientem.

Sądząc po pozytywnych opiniach, które zadowoleni Klienci zamieszczają o Kancelarii Klisz i Wspólnicy w wielu miejscach w sieci Internet, moje działania okazały się bardzo skuteczne.

prawnik gdańsk

(zespół Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy w październiku 2018r. – teraz jest już nas więcej)

Kancelaria prawna – Oddział w Gdańsku

Główna siedziba Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy mieści się we Wrocławiu. Dlatego adres strony internetowej Kancelarii to www.adwokat-wroclaw.biz.pl. zamiast adwokat-gdańsk.

Jednak nigdy nie ograniczałem się do prowadzenia spraw tylko tutaj. Bardzo często sam jeździłem samochodem na rozprawy do wielu polskich miast, w tym także do tych na wybrzeżu.

Z czasem jednak zauważyłem, że zdalne prowadzenie sprawy jest przyczyną wielu niedogodności dla moich Klientów.

Muszą ponosić zwiększone koszty dojazdu na rozprawy do innych miast. Nie można szybko zorganizować spotkania, żeby Klient mógł doręczyć jakieś brakujące pisma do sprawy, podpisać dokument, czy choćby spokojnie porozmawiać z prawnikiem prowadzącym sprawę. Wszystko trzeba było robić zdalnie, przez email, telefon, pocztę czy kurierów.

Doszedłem do wniosku, że współpraca z lokalną Kancelarią jest po prostu dla Klientów bardziej opłacalna i efektywna. Bez względu na to, jak mocno całym zespołem się staraliśmy, nie byliśmy w stanie zapewnić jakości usług porównywalnych do tych, które Klient może uzyskać na miejscu.

Dlatego stworzenie lokalnego oddziału Kancelarii Klisz i Wspólnicy w Gdańsku było naturalnym krokiem naszego rozwoju. Dzięki temu możemy połączyć nasze doświadczenia organizacyjne, a także wiedzę i doświadczenia Zespołu z prawnikiem, który jest na miejscu.

Nasz prawnik z Gdańska – radca prawny Michał Koralewski – jest zawsze dostępny dla Klienta, zawsze ma możliwość szybkiej wizyty w sądzie w Gdańsku lub podjęcia na miejscu czynności niecierpiących zwłoki.

Za przykładem Gdańska, w którym założyliśmy swój pierwszy oddział, zorganizowaliśmy oddziały także w Poznaniu i Katowicach. Każdego dnia zdobywamy doświadczenia, które pozwalają nam jeszcze sprawniej działać w takiej strukturze i przekonywać się, że firma to ludzie, którzy ją tworzą, nieważne, czy wszyscy siedzą w jednym wspólnym biurze, czy w różnych biurach w kilku miastach.

Nasze blogi:

Najnowsze artykuły

Polub nas:

mecenas koralewski prawnik gdańsk

(radca prawny Michał Koralewski)

Prawnik Gdańsk – radca prawny Michał Koralewski

Reprezentujący nas w Gdańsku radca prawny Michał Koralewski jako prawnik specjalizuje się w zakresie postępowań sądowych przed sądami rodzinnymi i spadkowymi.

W zakresie jego naukowych zainteresowań pozostają przepisy dotyczące prawa spółek handlowych i działalności gospodarczej, dlatego jest on z reguły autorem najbardziej skomplikowanych opinii i analiz prawnych przygotowywanych przez nasz Zespół.

Obecnie mecenas Koralewski pracuje nad przygotowaniem pracy doktorskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również autorem podręczników i komentarzy, a także dziesiątek artykułów do prasy branżowej.

Niezależnie od powyżej wspomnianych kompetencji mecenasa Koralewskiego, w przypadkach trudnych lub precedensowych do dyspozycji naszych Klientów pozostaje cały Zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy, którego pełny skład znajduje się na stronie głównej (tutaj).

Kancelaria adwokacka w Gdańsku – Adwokat Gdańsk

prawnik gdańsk

Kontakt:

Kontakt telefoniczny

+ 48 717 405 000

Kontakt e-mail

i.klisz@kancelaria-klisz.pl

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Sprawdzona Kancelaria Prawna Gdańsk

Przeczytaj, co mówią o nas nasi Klienci