Biblioteka cyfrowa Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Pobierz darmowego Ebooka i korzystaj z wiedzy profesjonalistów

Szybki spis pozycji. Rozwiń listę i kliknij w nazwę, by przejść do konkretnego e-booka.

Tajemnica przedsiębiorstwa

W Poradniku zebraliśmy wszystkie istotne informacje na temat tajemnicy przedsiębiorstwa. W prosty sposób opisujemy przepisy oraz procedury, które powinny zostać wdrożone w Twojej firmie, aby żadna z Twoich tajemnic handlowych nie dotarła do konkurencji.

Spółka z o.o.

Poradnik stanowi kompendium wiedzy na temat spółki z o.o., który przybliży Tobie zasady jej funkcjonowania, oraz korzyści związane z wyborem tej formy działalności gospodarczej. Jednocześnie zwrócimy Tobie uwagę na ryzyka, dodatkowe obowiązki i koszty, które spółka z o.o. może powodować.

Spółka z o.o. - spółka komandytowa

E-book stanowi kompendium wiedzy na temat spółki z o.o. spółki komandytowej, które przybliży Tobie zasady jej funkcjonowania, oraz korzyści możliwe do osiągnięcia dzięki prowadzenia działalności w tej formie prawnej.

Zasiedzenie nieruchomości - podstawowe informacje

Z e-booka dowiesz się co to nieruchomość w kontekście jej zasiedzenia, jak zasiedzieć nieruchomość, jaki czas musi upłynąć by zasiedzieć nieruchomość, a także jakie są skutki zasiedzenia.

Umowa o zachowaniu poufności

W e-booku znajdziesz wzór umowy o zachowaniu poufności wraz z omówieniem. W e-book zostały także wyjaśnione następujące kwestie: Czym jest umowa NDA a czym klauzula poufności? Kiedy należy podpisać umowę NDA, a kiedy klauzulę poufności?

Prywatny akt oskarżenia

Niniejsza publikacja jest krótkim przewodnikiem po postępowaniu prywatnoskargowym. Dowiesz się z niej kiedy warto wnieść prywatny akt oskarżenia, ile to kosztuje i odnośnie jakich przestępstw jest to możliwe. Opowiemy Ci także jak wygląda przebieg postępowania i czy warto mieć w tym postępowaniu profesjonalnego pełnomocnika – adwokata.

Pozew o przywrócenie do pracy

Na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy wzór pozwu o przywrócenie do pracy wraz ze szczegółowym omówieniem, który znajdziesz w powyższym e-booku.

Postępowanie restrukturyzacyjne

Z naszego poradnika dowiesz się m.in. jaki jest cel i przebieg restrukturyzacji, ile trwa restrukturyzacja, jakie koszty związane są z restrukturyzacją.

Podział majątku

Kompleksowy ebook na temat podziału majątku, omawiający wszelkie aspekty podziału majątku.

Odwołanie od wypowiedzenia umowy pracę

W e-booku znajdziesz wzór odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę wraz ze szczegółowym omówieniem.

Likwidacja spółki z o.o.

W powyższym e-booku zostały szczegółowo omówione najnowsze przepisy dotyczące likwidacji spółki z o.o. Przewodnik zawiera także praktyczne wskazówki dotyczące likwidacji spółki z o.o.

Jak wypowiadać umowę o pracę

Jeżeli chcesz uniknąć chociaż części trudności związanych z prawidłowym rozwiązywaniem umów o pracę – ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Upadłość przedsiębiorcy - poradnik

Z  e-booka dowiesz się czym jest mobbing oraz dyskryminacja, czym się od siebie różnią oraz jak z nimi walczyć. E-book przeznaczony jest zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

zasiedzenie nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości - sprawa sądowa o zasiedzenie

Z e-booka dowiesz się: jaki sąd rozpatruje wniosek o zasiedzenie, kim są uczestnicy takiego postępowania, co jeżeli wnioskodawca nie zna uczestników, jak udowodnić zasiedzenie, jakie są koszty sprawy o zasiedzenie i czy można ubiegać się o zwolnienie z konieczności ich ponoszenia.
jak pozwać pracodawcę

Jak pozwać pracodawcę - poradnik dla pracowników

W e-booku znajdziesz: wzór pozwu o przywrócenie do pracy wraz z omówieniem, a także wzór odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę również z omówieniem.
upadłość konsumencka kompendium

Upadłość konsumencka cz. I

W e-booku znajdziesz najważniejsze kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej m. in. kto może złożyć wniosek upadłościowy, gdzie złożyć oraz wzór formularza wniosku.
upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka cz. II

Ten e-book to rozwinięcie naszego pierwszego e-booka na temat upadłości konsumenckiej. Może być jednak czytany osobno, przypomnieliśmy bowiem najważniejsze kwestii z częsci I.

AUTORSKIE ebook

Prawo autorskie

Nasz e-book “Prawo autorskie” kompleksowo omawia podstawowe zagadnienia dotyczące prawa autorskiego: od wyjaśnienia czym są prawa autorskiego po zagadnienia dotyczące naruszenia tych praw.

Mobbing i dyskryminacja w miejscu pracy

Z  e-booka dowiesz się czym jest mobbing oraz dyskryminacja, czym się od siebie różnią oraz jak z nimi walczyć. E-book przeznaczony jest zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Zatrudnianie cudzoziemców - ebook

Zatrudnienie cudzoziemców

W naszym e-booku dotyczącym zatrudnienia wyjaśniamy: w jaki sposób zatrudnić obcokrajowca (na umowę zlecenie, umowę o dzieło, umowę o pracę). Poruszamy także kwestię zatrudniania cudzoziemców na czarno. 

Umowa o prace, zlecenie, dzieło - e-book

Umowa o pracę, zlecenie i umowa o dzieło

W naszym e-booku dotyczącym podstaw prawnych zatrudnienia wyjaśniamy: czym charakteryzują się poszczególne umowy oraz jaka z nich będzie najbardziej odpowiednia w danym przypadku.