ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

KANCELARIA PRAWNA KLISZ I WSPÓLNICY

Obsługa prawna firm i spółek Wrocław

obsługa prawna wrocław

W czym możemy Ci pomóc?

Przygotowywanie umów i dokumentów

Prawo i podatki

HR, Kadry, sprawy pracownicze

Zakładanie spółek

Opinie prawne

Zgłaszanie zmian do KRS

Bieżące doradztwo prawne

Podział, likwidacja spółek, stowarzyszeń fundacji

Stała obsługa prawna w Twojej Firmie we Wrocławiu

 

W dzisiejszych czasach niemal każda firma we Wrocławiu decyduje się zatrudnić adwokata lub radcę prawnego do obsługi prawnej przedsiębiorstwa. Doradztwo prawne i posiadanie zaufanego prawnika, który zajmie się mnóstwem spraw związanych z funkcjonowaniem firmy, daje duży komfort psychiczny i świadomość, że w razie nieprzewidzianych sytuacji możemy liczyć na profesjonalną pomoc.

Stała współpraca z kancelarią w zakresie bieżących usług prawnych i obsługi prawnej w postępowaniach różnego rodzaju jest na ogół dużo tańsza dla przedsiębiorców, niż utrzymywanie własnego działu prawnego. Decydując się na współpracę z Kancelarią Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu masz bowiem pod ręką cały zespół doświadczonych specjalistów z różnych gałęzi prawa, takich jak prawo spółek handlowych, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo karne, prawo pracy czy prawo upadłościowe. Jednocześnie nie musisz zatrudniać tych ludzi na etacie, aby móc zlecić im, przykładowo, przygotowanie dokumentów lub projektu umowy. Jesteśmy dostosowani do potrzeb klienta.

Pamiętaj, że każda firma może sama określić zakres działania i pomocy prawnej, której potrzebuje od prawnika. Nie musi być to całościowa obsługa prawna firm. Czasami przedsiębiorca decyduje się tylko na wsparcie w zakresie prawa pracy (przygotowywanie umów dla pracowników, reprezentowanie przedsiębiorstwa w sądzie pracy) czy prawa podatkowego.

Porady prawne dla firm

Polskie prawo pełne jest różnych pułapek oraz kruczków, które mogą zaszkodzić, ale też pomóc osobom decydującym się prowadzenia działalności. Tylko doświadczony prawnik jest w stanie sprawnie poruszać się w tym gąszczu przepisów. Z tego powodu na usługi prawne dla firm decyduje się coraz więcej osób we Wrocławiu i w całej Polsce. Zapotrzebowanie na tak zwanych prawników dla firm nieustannie rośnie.

Kompleksowa obsługa prawna firm staje się konieczna przy dynamicznym rozwoju dużych przedsiębiorstw obracających dziesiątkami czy setkami milionów złotych. Staje się także konieczna dla małych i średnich firm, ponieważ przepisy często się zmieniają, wchodzą nowelizacje, poprawki, nowe zalecenia itd. Trudno jest jednocześnie zarządzać przedsiębiorstwem oraz orientować się w niuansach prawa pracy, prawa gospodarczego czy prawa spółek handlowych i setkach obowiązujących aktualnie przepisów.

obsługa prawna firm wrocłaW
adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz, właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Porozmawiajmy o Twojej firmie

Zachęcamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza w celu nawiązania współpracy lub umówienia się na konsultację.

Wysyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uzyskania kontaktu z Kancelarią i przedstawienia oferty.

Kancelaria Prawnicza Wrocław informuje, że administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kancelaria Klisz i Wspólnicy Informacje kontaktowe

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Budynek Times

Obsługa prawna spółek Wrocław

W naszej codziennej praktyce współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami i świadczymy usługi prawne wielu spółkom we Wrocławiu i na terenie całego województwa. Obsługa prawna spółek i organizacji, na którą mogą liczyć nasi klienci, jest bardzo kompleksowa, rozbudowana, a zarazem sprecyzowana pod kątem potrzeb konkretnego podmiotu gospodarczego. To warto o nas wiedzieć:

 • Obsługa prawna spółek

Oferujemy obsługę prawną spółek różnego typu: spółki z.o.o., akcyjne, komandytowe, spółki cywilne, przedsiębiorstwa handlowo-usługowe (PHU), spółki jawne i spółki partnerskie.

 • Obsługa prawna fundacji i stowarzyszeń

Oferujemy ponadto obsługę prawną fundacji, stowarzyszeń, NGO-ów oraz organizacji pożytku publicznego i organizacji non-profit.

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza – pomoc prawna

Reprezentujemy klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

 • Prawnicy od prawa spółek handlowych i prawa gospodarczego

Dysponujemy zespołem prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach prawa (prawo spółek handlowych, podatkowe, pracy, praw gospodarcze, handlowe, cywilne, karne, prawo upadłościowe, windykacja).

 • Prawnik od firm – reprezentowanie w sądzie we Wrocławiu

Reprezentujemy spółki przed sądami powszechnymi, organami administracji i sądami administracyjnymi.

 • Spory korporacyjne (spory w spółce)

Doradzamy w sporach korporacyjnych między wspólnikami lub członkami organów spółek (zarządu, rady nadzorczej, zgromadzenia) oraz pomiędzy spółką a wspólnikami lub akcjonariuszami.

 • Rejestracja spółek i stowarzyszeń – pomoc prawna

Zajmujemy się  pomocą w rejestracji spółek różnego rodzaju. Pomagamy rejestrować także fundacje i stowarzyszenia.

 • Doradztwo w zakresie compliance

Doradzamy i pomagamy na każdym etapie w zakresie tworzenia struktur compliance w przedsiębiorstwie (zapewnienie całkowitej zgodności działalności firmy z przepisami prawa).

 • Likwidacja spółek i postępowanie upadłościowe

Załatwiamy formalności związane z likwidacją spółek każdego typu i wykreśleniem ich z KRS. Oferujemy także obsługę spółek w trakcie postępowania upadłościowego.

 • Łączenie i przekształcanie spółek

Oferujemy kompleksową pomoc prawną podczas działań łączenia spółek (fuzji), podziału lub przekształcenie w inną spółkę prawa handlowego.

Obsługa prawna firm Wrocław

Adwokat Wrocław Iwo Klisz

Jakimi zasadami kieruję się oferując kompleksową obsługę prawną dla osób prowadzącym działalność gospodarczą

Monitoring. Nie czekam bezczynnie na najbliższe zlecenia od Ciebie, ale wyszukuje i wskazuję Ci te zagadnienia związane z działalnością Twojej firmy, które wymagają interwencji prawnika, po to, żebyś mógł sprawniej i bezpieczniej ją prowadzić. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu na to, co jest dla Ciebie ważne – badanie rynku i potrzeb Twoich Klientów.

Rozwiązania. Nie wskazuję Ci tylko problemów i ryzyk, ale  mam na celu wyjaśnienie Ci, w jaki sposób ich uniknąć.

Komunikacja. Nie czekam, aż zapytasz się co z Twoją sprawą, tylko raportuje postępy. Jestem świadomy tego, że nie tylko ja muszę wiedzieć, że zlecona sprawa toczy się właściwym torem, ale również Ty powinieneś o tym wiedzieć. W zależności od kształtu umowy składam Ci miesięczne albo tygodniowe raporty z prowadzonych spraw i wskazuje procentowe szanse na ich wygraną.

Rzetelność. Zdaje sobie sprawę z tego, że moi Klienci poświęcili wiele swojego czasu, pracy i osobistego zaangażowania, żeby zbudować swoje firmy. Ja też w ten sposób budowałem swoją kancelarię, dlatego szanuję ten wysiłek i uważam, że zobowiązuje mnie on do dokładania najwyższej zawodowej staranności przy wykonywaniu zleconych mi czynności.

Terminowość. Nie mogę Ci obiecać, że zawsze szybko znajdę rozwiązanie na Twoje problemy, ale o tym, że zlecona przez Ciebie kwestia jest problematyczna i będzie wymagała dłuższego zastanowienia dowiesz się już przy wstępnej rozmowie. Zlecenia nie wymagające dużego nakładu czasu zawsze wykonywane są w ustalonym wcześniej terminie.

Oszczędność. Wykonuję swoją pracę w sposób właściwy i oszczędny, tak aby nadmiernie nie obciążać Cię kosztami obsługi prawnej. Sporządzane przeze mnie opinie i ekspertyzy zawierają tylko tyle merytorycznych treści ile ich naprawdę potrzeba. Wyniki analizy zawsze otrzymujesz w czytelnych punktach.

Dyspozycyjność. Jestem dyspozycyjny, a o wszelkich nieobecnościach zawsze na bieżąco Cię informuję.

.

obsługa prawna wrocław
(na fotografii powyżej adwokat Iwo Klisz – założyciel i wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia)

Adwokat Iwo Klisz

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem i założycielem Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy.

Od początku swojej kariery zawodowego prawnika praktykowałem w kancelariach prawnych we Wrocławiu, które świadczyły usługi związane ze stałą obsługą prawną przedsiębiorców. Pracując nad dużymi projektami w zespole doświadczonych prawników wiele się nauczyłem.

Do tej pory świadczyłem takie usługi na rzecz podmiotów z branży elektronicznej, budowlanej, bankowej, transportowej, ubezpieczeniowej i energetycznej, a także zajmujących się obrotem nieruchomościami.

Dlatego jedną z wiodących specjalizacji mojej kancelarii adwokackiej we Wrocławiu jest świadczenie stałej obsługi prawnej na rzecz firm i spółek.

 

Na czym polega obsługa prawna firm?

Kompleksowa obsługa prawna firm to przede wszystkim analiza i sporządzanie dokumentów, lecz także reprezentowanie firmy w sądzie oraz pomoc prawną w kryzysowych sytuacjach. Skorzystać z niej mogą zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Podstawowe czynności, które wykonuje prawnik, to:

 • negocjowanie i sporządzenie umów tak, aby jak najlepiej zabezpieczyć interesy klienta,
 • przygotowywanie uchwał dla zarządu spółki,
 • przygotowywanie opinii prawnych oraz opiniowanie dokumentów pod kątem jak najlepszego zabezpieczenia interesów klienta,
 • reprezentowanie firmy przed sądem, organami administracji publicznej i administracji podatkowej.
 • Reprezentowanie firmy w sporach z kontrahentami/pracownikami, w sporach korporacyjnych oraz pomoc w odzyskaniu należności od dłużników,
 • pomoc w dokonywaniu zmian składu osobowego, podejmowaniu decyzji o podwyższeniu lub obniżeniu kapitału zakładowego.

Zaufany prawnik dla firmy we Wrocławiu może okazać się nieoceniony szczególnie w kilku sytuacjach, z którymi często mają do czynienia firmy. To np. negocjowanie zapisów w umowach z własnymi klientami/kontrahentami, a także przygotowywanie umów o pracę w ramach zatrudnień w firmie oraz umów cywilno-prawnych dla stałych współpracowników. Obracanie dokumentami dopracowanymi pod kątem prawnym (czyli pod kątem naszych interesów) oraz większa kontrola nad tym, co dzieje się w firmie, to największe korzyści, które daje przedsiębiorcy stałe wsparcie zaufanej kancelarii.