O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Gdańsku

ul. Kartuska 31c/1

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27 lok. 30

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Krakowie
(w przygotowaniu)
tel. 695 560 425

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Adwokat Wrocław Prawo Spadkowe

Kancelaria Prawa Spadkowego Wrocław

Prawo spadkowe jest jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie.

Do tej pory zakończyliśmy kilkaset spraw sądowych (postępowań spadkowych) dotyczących prawa spadkowego i dziedziczenia (głównie sprawy o zachowek, podział majątku spadkowego, unieważnienie lub podważenie testamentu i stwierdzenia nabycia spadku). Udzieliliśmy w tym zakresie tysiące porad prawnych dla Klientów z całego kraju wyjaśniając jak uniknąć długów spadkowych, jak sporządzić testament, jak można testament odwołać, jakie są rodzaje testamentów, a także co to jest wydziedziczenie.

Negocjowaliśmy i doprowadziliśmy do zawarcia kilkuset ugód poza sądowych dotyczących wypłaty zachowku lub podziału majątku spadkowego.

adwokat wrocław prawo spadkowe katowice (na fotografii adwokat Iwo Klisz)

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem oraz założycielem oraz właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy wraz z moją małżonką radcą prawnym Anną Klisz.

Prawo spadkowe zajmuje mnie nie tylko w pracy zawodowej, ale także stanowiło obszar mojego zainteresowania, gdy byłem doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zagadnienia związane z prawem spadkowym wyjaśniałem nie tylko na salach sądowych jako adwokat, ale także jako wykładowca akademicki prowadząc zajęcia ze studentami z prawa cywilnego.

Obecnie jestem liderem zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych) prowadzących sprawy spadkowe oraz zajmujących się prawem spadkowym we Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i w Katowicach, ale także w innych miastach w Polsce. 

Dzięki temu, że działamy na tak dużym obszarze – jako zespół – stale zyskujemy nowe i bardzo szerokie doświadczenia występując przed sądami w różnych miastach, spotykając różnych sędziów i odmienne sposoby interpretacji prawa spadkowego, czy też tocząc spory z innymi prawnikami i kancelariami z różnych części kraju.

Na jaką pomoc możesz liczyć ze strony adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym?

Obecnie wszyscy prawnicy z Kancelarii udzielają porad prawnych i prowadzą sprawy sądowe lub negocjacje ugodowe z zakresu prawa spadkowego. Na co dzień spotykamy się z zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia ustawowego, rozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także obliczania wysokości zachowku, niegodności dziedziczenia i udziałów przypadających poszczególnym spadkobiercom w ramach działu spadku (tj. podziału majątku spadkowego). Słowo testament oraz zapis windykacyjny odmieniamy przez wszystkie możliwe przypadki.

Świadczona przez nas pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci (tzw. planowanie spadkowe, zarząd sukcesyjny oraz polecenia testamentowe).

Poniżej zamieściłem opisy poszczególnych usług dotyczących prawa spadkowego, z których najczęściej korzystają nasi Klienci.

Porady prawne (konsultacje z adwokatem lub radcą prawnym) – prawo spadkowe

Udzielamy porad prawnych (w tym także porady prawne przez telefon) w zakresie wszystkich zagadnień związanych z prawem spadkowym. Doradzamy spadkobiorcom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym, a także wierzycielom spadkowym.

Jest to zdecydowanie najczęściej świadczoną przez nas usługa prawna dotycząca prawa spadkowego. Nasi Klienci korzystają z tego typu pomocy, żeby zrozumieć sytuację prawną, w której już się znaleźli, albo dopiero znajdą się po śmierci spadkodawcy. Zrozumienie tego co będzie się wówczas działo na wczesnym etapie, może pozwolić na przygotowanie przez spadkodawcę odpowiednich dokumentów i oświadczeń na wypadek śmierci, które mogę zapewnić właściwą ochronę spadkobierców.
 
W najgorszym razie taka wiedza pozwala zaoszczędzić sobie w przyszłości przykrych niespodzianek, bo nie zawsze i nie z każdej sytuacji możliwe jest wyjście bez żadnych spłat na rzecz innych uprawionych osób, ale zdecydowanie lepiej jest wiedzieć wcześniej, że taka spłata będzie nieunikniona.
 
Bardzo często z porad prawnych w sprawach spadkowych także korzystają osoby, które stosunkowo niedawno doświadczyły śmierci osoby bliskiej i nie wiedzą w jakiej kolejności podejmować dalsze czynności i procedury sądowe, notarialne czy administracyjne zmierzające do przyjęcia spadku przez spadkobierców czy też jego odrzucenia.
 
Popularność porad prawnych dotyczących prawa spadkowego wynika także z tego, że zazwyczaj dłuższa współpraca z adwokatem z Kancelarii zaczyna się właśnie od konsultacji (porady) prawnej. Zanim rozpoczniemy sprawę sądową, czy negocjacje ugodowe musimy zbadać sytuację Klienta. To szczególnie istotne, bo nie zawsze możliwe czy opłacalne dla Klienta jest angażowanie się w pewne procedury. Zdarza się, że wyjście leży zupełnie gdzie indziej, a to właśnie ustalamy podczas konsultacji i taką wiedzę przekazujemy naszym Klientom.
 
Poradę prawną możesz uzyskać bezpośrednio w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu lub w innym mieście, w którym mamy nasze oddziały, a także w formie zdalnej (on-line lub telefonicznie).

 

Pomoc adwokata przy formalnościach spadkowych

W wielu sprawach spadkowych rola adwokata sprowadza się do uzyskania formalnych dokumentów poświadczających prawo spadkobierców do spadku, (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia). W takich sprawach doradzamy klientom najlepsze i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowujemy wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – wspomagamy proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego.

Wspieramy spadkobierców także w sytuacji, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem jest odrzucenie spadku zadłużonego (odrzucenie w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także w sprawach dotyczących przywrócenia terminu do odrzucenia spadku, oraz w sytuacji przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieramy naszych Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania sporne (sądowe sprawy o zachowek, o podział majątku spadkowego itp.)

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzimy postępowania sporne w ramach sprawy o stwierdzenie nabycia spadku (najczęściej spór dotyczy istnienia lub ważności testamentu) lub tzw. działu spadku (czyli podziału majątku spadkowego, w toku którego sporny jest często jego skład jak i wartość).

Często są to bardzo rozbudowane sprawy, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces sądowy o uznanie za niegodnego dziedziczenia.

Występujemy także jako pełnomocnik stron w sprawach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku, ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Występujemy również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Adwokat od spraw spadkowych we Wrocławiu i w Katowicach

We Wrocławskim biurze Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz w Katowicach sprawy spadkowe prowadzą lub osobiście nadzorują adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz, właściciele Kancelarii.

Kilka lat byli oni jedynymi członkami zespołu Kancelarii. Teraz stoją na czele grupy prawników (adwokatów i radców prawnych) specjalizujących się w prawie spadkowym.

gdańsk poznań wrocław prawo spadkowe
(adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz)

Pomoc dla Klientów zagranicznych z zakresu prawa spadkowego

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Klienci cenią nas za rzetelność, terminowość, słowność i profesjonalizm. Na sali sądowej czują się przy nas bezpiecznie i godnie. Poza salą rozpraw jesteśmy doceniani za dobrym szybki i miły kontakt. Przeczytaj opinie o nas na portalu Facebook, stronie ofachowcach.pl lub portalu Google Maps.

Blog ekspercki i Kanał na YouTubie z zakresu prawa spadkowego

Dowodem naszego szczególnego zainteresowania prawem spadkowym jest nakał na YouTubie prowadzony przez radcę prawnego Annę KliszPrawo spadkowe dla Każdego oraz ekspercki blog prawniczy prowadzony przez adwokata Iwo Klisz pod adresem www.zachowek.biz.pl przygotowany dla spadkodawców i spadkobierców. Wszędzie tam dzielimy się tam wiedzą i doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego zupełnie bezpłatnie.

Jeżeli lubisz czytać, kliknij w link, żeby dowiedzieć się:

 

Jeśli wolisz oglądać, zobacz te filmy:

Kontakt:

Biuro we Wrocławiu

+ 48 695 560 425

Biuro w Katowicach

+ 48 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz