fbpx

O Kancelarii Klisz i Wspólnicy

obsługa prawna kancelaria adwokacka we wrocławiu

Naszą Kancelarię tworzy zespół osób wierzący we wspólne wartości takie jak profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta.

Naszą misją jest to, żeby na zawsze pozostać prawnikiem z ludzką twarzą. Uważamy, że nie wystarczy mówić tylko do rzeczy, bo trzeba też mówić do ludzi.

Żargon prawniczy zostawiamy dla sędziów i prokuratorów, a naszym Klientom naprawdę wyjaśniamy jak działa prawo. 

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

ul. Joachima Lelewela 23/7

53 – 505 Wrocław

Biuro w Gdańsku

ul. Czopowa 14/20

Biuro w Katowicach

ul. Sobieskiego 27 lok. 30

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/14

tel. 71 740 50 00

tel. kom. 695 560 425

Poznaj nas w social mediach

Najnowsze posty

Nasze blogi:

Polub nas:

Prawo spadkowe

Adwokat Wrocław – Adwokat Katowice

Kancelaria Prawa Spadkowego Wrocław i Katowice

Prawo spadkowe jest jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie.

adwokat wrocław prawo spadkowe gdańsk poznańZałożyciel Kancelarii Klisz i Wspólnicy adwokat Iwo Klisz prowadził setki spraw sądowych z zakresu prawa spadkowego, a nadto prawo spadkowe stanowiło obszar jego zainteresowania, gdy był doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zagadnienia związane z prawem spadkowym wyjaśniał na salach sądowych jako adwokat, ale także wykładowca akademicki prowadząc zajęcia ze studentami prawa.

Adwokat prawo spadkowe – adwokat dla spadkodawców i spadkobierców

Dobierając zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy bardzo zwracaliśmy uwagę na to, żeby zatrudniani przez nas adwokaci i radcowie prawni mieli już doświadczenie z zakresu prawa spadkowego. W ten sposób przekazanie im wiedzy i doświadczenia założyciela Kancelarii było o wiele łatwiejsze.

Obecnie wszyscy prawnicy z Kancelarii udzielają porad prawnych i prowadzą sprawy sądowe z zakresu prawa spadkowego. Na co dzień spotykamy się z zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia, rozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także uprawnień do zachowku.

Świadczona przez nas pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci.

Oprócz tego często występujemy przed sądem w sprawach dotyczących podważenia treści testamentu lub podziału majątku spadkowego.

Formalności związane z nabyciem prawa do spadku

W wielu sprawach spadkowych rola adwokata sprowadza się do uzyskania formalnych dokumentów poświadczających prawo do spadku (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia). W takich sprawach doradzamy klientom najlepsze i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowujemy wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – wspomagamy proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego.

Pomagamy także w ramach procedur związanych z odrzuceniem zadłużonego spadku (w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieramy naszych Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania sporne

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzimy postępowania sporne w ramach stwierdzenia nabycia spadku lub działu spadku. Często są to bardzo rozbudowane sprawy, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces o uznanie za niegodnego dziedziczenia.

Występujemy także jako pełnomocnik stron w procesach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku, ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Występujemy również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Porady prawne prawo spadkowe

Udzielamy porad prawnych w zakresie wszystkich zagadnień związanych z prawem spadkowym. Doradzamy spadkobiorcom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym, a także wierzycielom spadkowym.

Adwokat od spraw spadkowych we Wrocławiu i w Katowicach

We Wrocławskim biurze Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz w Katowicach sprawy spadkowe prowadzą lub osobiście nadzorują adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz, właściciele Kancelarii.

Kilka lat byli oni jedynymi członkami zespołu Kancelarii. Teraz stoją na czele grupy prawników (adwokatów i radców prawnych) specjalizujących się w prawie spadkowym.

gdańsk poznań wrocław prawo spadkowe
(adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz)

Pomoc dla Klientów zagranicznych

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów Kancelarii Klisz i Wspólnicy
Klienci cenią nas za rzetelność, terminowość, słowność i profesjonalizm. Na sali sądowej czują się przy nas bezpiecznie i godnie. Poza salą rozpraw jesteśmy doceniani za dobrym szybki i miły kontakt. Przeczytaj sam.
 

Opinie na “Facebook” Opinie na “Google Maps” Opinie na “Ofachowcach.pl”

Blog ekspercki z zakresu prawa spadkowego

Dowodem naszego szczególnego zainteresowania prawem spadkowym jest ekspercki blog prawniczy prowadzony przez adwokata Iwo Klisz pod adresem www.zachowek.biz.pl

Dzielimy się tam wiedzą i doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego zupełnie bezpłatnie

Zapraszam Cię na Kanał You Tube - Prawo spadkowe dla Każdego
prowadzony przez radcę prawnego Annę Klisz

Kontakt:

Biuro we Wrocławiu

+ 48 695 560 425

Biuro w Katowicach

+ 48 717 405 000

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Kontakt do wspólnika zarządzającego

Jestem właścicielem Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Każdego dnia dbam o to, żeby Klienci mojej Kancelarii mogli korzystać z usług prawnych na najwyższym możliwym poziomie.

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio ze mną, napisz do mnie na i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Osobiście zastanowię się na Twoją sprawą i przekażę ja do tego prawnika z mojego zespołu, który w mojej ocenie najlepiej ją poprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie, adwokat Iwo Klisz