ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

Prawo pracy - Kancelaria prawa pracy Wrocław

adwokat wrocław prawo pracy

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Prawo pracy to jedna z głównych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia.

W ciągu 8 lat istnienia Kancelarii na rynku profesjonalnych usług prawnych przeprowadziliśmy ponad 200 postępowań sądowych z zakresu prawa pracy przed sądem we Wrocławiu, a także innymi sądami pracy w Polsce. Często sprawy trwały po kilka lat, a swój finał znajdowały w Sądzie Najwyższym.

Prowadzone przez nasz Zespół procesy sądowe dotyczyły najczęściej:

  • wadliwego wypowiedzenia umowy o pracę,
  • niezgodnego z przepisami dyscyplinarnego rozwiązania umowy o pracę,
  • zwolnienia pracowników objętych szczególną ochroną (kobiety w ciąży, osoby w wieku przedemerytalnym, działacze związkowi, społeczni inspektorzy pracy itp.),
  • wypłaty odprawy pieniężnej w związku ze zwolnieniem pracownika,
  • wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych,
  • roszczeń związanych z likwidacją stanowiska pracy (faktycznej, pozornej, ukrytej)
  • odszkodowania z umowy o zakazie konkurencji,
  • odszkodowania za mobbing i dyskryminację,
  • roszczeń pracowników związanych z przejściem zakładu pracy na nowego pracodawcę

W procesach sądowych reprezentujemy zarówno pracowników jak i pracodawców. Dzięki temu nie tylko znamy przepisy i orzecznictwo, ale także rozumiemy zakres interesów każdej ze stron sporu przed sądem pracy. To pozwala prowadzić zlecone nam sprawy efektywnie, a także zwiększa szanse na wypracowanie pomiędzy stronami ugodowego zakończenia sporu w sposób, który będzie opłacalny dla obu stron (win – win).

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Poznaj nas w social mediach

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Zobacz prawników z Kancelarii Klisz i Wspólnicy w akcji na naszym Kanale You Tube

kancelaria wrocław prawo pracy
prawnik wrocław prawo pracy
adwokat wrocław prawo pracy

Adwokat Prawa Pracy – Iwo Klisz, założyciel Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Założyciel Kancelarii adwokat Iwo Klisz z Wrocławia jest związany z prawem pracy od początku swojej kariery zawodowego prawnika. Jest autorem wielu publikacji i artykułów w prasie branżowej z zakresu prawa pracy, byłym wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim, a także prelegentem na konferencjach i szkoleniach dotyczących szeroko pojętego prawa pracy.

Zespół prawa pracy w Kancelarii Klisz i Wspólnicy stale się powiększa. Profesjonalizm naszych prawników został wielokrotnie doceniony przez redaktorów portali branżowych i informacyjnych, którzy zwracają się do nas o komentarze eksperckie związane z zagadnieniami dotyczącymi  prawa pracy.

Adwokat specjalista z prawa pracy dla pracodawców

Kancelaria Klisz i Wspólnicy z Wrocławia obsługuje z zakresu prawa pracy pracodawców z branż automotiv, transportowej i spedycyjnej, a także przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe i budowlane.

Współpraca z pracodawcami polega głównie na wsparciu Szefów Działów Kadr, którzy konsultują z naszymi prawnikami procedury działań kadrowych takich jak zmiana warunków pracy i płacy, zwolnienia indywidualne i grupowe, zmiana systemu czasu pracy lub zakładowych źródeł prawa pracy (regulaminy, statuty, układy zbiorowe pracy), a także kwestie związane z zakazem konkurencji i tajemnicą przedsiębiorstwa oraz przetwarzaniem danych osobowych pracowników. Przygotowujemy także Umowy b2b oraz kontrakty managerskie oraz doradzamy jak zwolnić pracownika.

W tym zakresie przygotowujemy notatki i opinie prawne, redagujemy i opiniujemy pisma, którymi posługuje się Dział Kadr, a także analizujemy i przygotowujemy funkcjonującą u pracodawcy dokumentację.

Współpraca Kancelarii z Działem Kadr pozwala szybciej uporać się z nawałem pracy, który w tych działach jest codziennością, a nadto znacznie zmniejsza ryzyko negatywnych konsekwencji, które mogą wyniknąć z działań podejmowany w tym zakresie przez pracodawcę na polu prawa pracy.

Nie ograniczamy się do obsługi pracodawców z Wrocławia. Nasi Klienci to firmy z całego kraju.

Adwokat specjalista z prawa pracy dla pracowników

Nie jesteśmy tylko prawnikami dla przedsiębiorców. Zapewniamy pomoc i wsparcie także dla pracowników, którzy stają do nierównej walki z pracodawcą obwarowanym specjalistami ze swoich działów prawnych i drogimi prawnikami.

Nasze wieloletnie doświadczenie i występowanie zarówno po stronie pracodawców jak i pracowników sprawia, że nie obawiamy się walczyć jak równy z równym z prawnikami największych pracodawców w kraju. Pozywamy banki, grupy kapitałowe, holdingi i inne organizacje, wobec których pracownik czuje się bezsilny.

Przeczytaj także:

Nasi prawnicy pomagają pracownikom uzyskiwać od takich podmiotów odszkodowania związane z bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę (w przypadku odwołania do sądu pracy), stosowaniem wobec pracownika mobbingu lub dyskryminacji albo wynikające z umów o zakazie konkurencji, a także odprawy pieniężne, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, odwołań od decyzji ZUS i wiele innych świadczeń, które należą się pracownikom na podstawie przepisów prawa pracy.