Prawo Nieruchomości

Adwokat Wrocław

Kancelaria Prawa Nieruchomości Wrocław,

prawo nieruchomości adwokat wrocławNazywam się Eryk Trybuliński i jestem liderem działu prawa nieruchomości w Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

Od prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości wymaga się znajomości wielu dziedzin prawa, dlatego w Kancelarii Klisz i Wspólnicy działa zespół prawników o różnych specjalnościach.

Dzięki wsparciu tego zespołu jestem w stanie właściwie poprowadzić wszelkie sprawy sądowe i administracyjne dotyczące prawa nieruchomości.

Poniżej wyjaśnię Ci w jakich sytuacjach warto zwrócić się do prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości i opiszę przykładowe zagadnienia, którymi zajmuję się na co dzień.

Umowy – Obrót nieruchomościami

Najczęściej pomagam Klientom Kancelarii Klisz i Wspólnicy przy zagadnieniach związanych z obrotem nieruchomościami.

Przygotowuję i opiniuję umowy sprzedaży nieruchomości, umowy przedwstępne, umowy deweloperskie lub akty obciążające nieruchomości (ustanowienie służebności, dożywocia, hipoteki).

Sporządzam i opiniuję umowy najmu lokali komercyjnych i mieszkaniowych (np. najem okazjonalny).

Wspieram Klientów przy negocjowaniu warunków takich umów oraz asekuruje przy ich zwieraniu (w kancelarii notarialnej).  

Ustalanie stanu prawnego nieruchomości

Prowadzę sprawy sądowe dotyczące ustalenia stanu prawnego nieruchomości. To głównie sprawy o zasiedzenie nieruchomości i o zniesienie współwłasności nieruchomości (w tym także o podział majątku spadkowego lub podział majątku małżonków po rozwodzie) oraz o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym.

Występuje jako pełnomocnik stron w sprawach administracyjnych np. o podział, rozgraniczenie, scalenie nieruchomości oraz innych spraw związanych z prawem zagospodarowania przestrzennego.

Roszczenia związane z nieruchomościami

Prowadzę sprawy sądowe dotyczące roszczeń związanych z nieruchomościami (zaległy czynsz najmu, odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości itp.)

Moim szczególnym zainteresowaniem cieszą się także sprawy dotyczące nabycia mieszkania czy domu od dewelopera. Doradzam w kwestiach kar umownych (np. za nieterminowy odbiór lokalu czy przeniesienie własności) a także odpowiedzialności dewelopera za wady lokalu. W tym zakresie współpracuję z rzeczoznawcą majątkowym, dzięki czemu zapewniam Klientom Kancelarii Klisz i Wspólnicy kompleksową obsługę prawno – techniczną.

Mieszkania od gminy

Doradzam Klientom w zagadnieniach dotyczących mieszkań komunalnych (gminnych), w szczególności w zagadnienia dotyczących zadłużenia względem gminy z tytułu czynszu najmu lokalu komunalnego.

Stała obsługa prawna

Kancelaria Klisz i Wspólnicy świadczy usługi stałej obsługi prawnej dla:

  • deweloperów
  • zarządców nieruchomości
  • spółdzielni mieszkaniowych
  • pośredników obrotu nieruchomościami.
Poznaj mnie bliżej:

Jestem autorem eksperckiego bloga prawnego dotyczącego tematyki zasiedzenia nieruchomości – http://zasiedzenie-nieruchomosci.pl/

Na blogu możesz przeczytać więcej o tym kim jestem, a także poznać specyfikę prawną spraw o zasiedzenie nieruchomości.

Kontakt:

Kontakt e-mail

i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl

Kontakt telefoniczny

+ 48 71 740 50 00

Formularz kontaktowy:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku