fbpx

Specjalizacje

kancelaria adwokacka Wrocław

Czym zajmuje się prowadzona przeze mnie kancelaria adwokacka we Wrocławiu?

Ukończyłem pięcioletnie studia prawnicze, a następnie trwającą 3,5 roku aplikację adwokacką we Wrocławiu. Przez wiele lat – praktykując w kancelariach prawnych we Wrocławiu –  byłem szkolony i przygotowywany do tego, aby świadczyć usługi prawne w wielu dziedzinach prawa (karne, cywilne, administracyjne, handlowe, pracy, rodzinne itp.). Dlatego w ramach prowadzonej kancelarii adwokackiej udzielam porad, sporządzam opinie prawne, a także reprezentuję strony w postępowaniach sądowych i administracyjnych w każdej z tych dziedzin.

W czym specjalizuje się moja kancelaria adwokacka we Wrocławiu?

W dzisiejszych czasach, kiedy system prawny jest bardzo rozbudowany, orzecznictwo sądowe niezmiernie bogate, a przy rozważaniu większości zagadnień należy mieć na względzie prawo Unii Europejskiej, co raz większe znaczenie ma specjalizacja. Czas prawników, będących “encyklopediami prawa”, którzy mogli w ramach jednej porady prawnej opowiedzieć klientowi jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, dochodzić alimentów i uzykać kartę wędkarską, dawno już minęły. Uważni Klienci poszukują  kancelarii adwokackich wyspecjalizowanych w określonych dziedzinach prawa, a nawet w konkretnych zagadnieniach.  Ja przede wszystkim specjalizuję się w prawie cywilnym, handlowym i prawie pracy, a w tym zakresie mam szczególne doświadczenie w:

adwokat wrocław– sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie (prawo cywilne),
– sporządzaniu i negocjowaniau umów (prawo cywilne),
– ocenie zawartych umów – due diligence (prawo cywilne),
– prowadzeniu procesów sądowych powstałych na tle realizacji praw z umów, w tym również dotyczących tzw. klauzul niedozowolonych (prawo cywilne),
– prowadzeniu postępowań spadkowych (prawo spadkowe),
– tworzeniu i przekształcaniu podmiotów gospodarczych (prawo handlowe)
– redakcji uchwał i oświadczeń organów spółek handlowych (prawo handlowe)

– prowadzeniu procesów sądowych z zakresu prawa pracy (prawo pracy),
– redakcji i wykładni tzw. “zakładowego prawa pracy” tj. regulaminów, statutów, porozumień zbiorowych (prawo pracy),
– występowaniu jako obrońca w sprawach karnych (prawo karne),
opiniowaniu umów deweloperskich oraz występowaniu w procesach przeciwko deweloperom (prawo mieszkaniowe).

Głównie w ramach działalności pro bono zdobyłem także spore doświadczenie prowadząc procesy z zakresu prawa rodzinnego – o rozwód i alimenty (prawo rodzinne).

Jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat usług świadczonych w mojej kancelarii adwokackiej, albo bliżej interesuje Cię jedna z dziedzin, o których pisałem, kliknij na zdjęcia znajdujące się po prawej stronie, a zostaniesz przeniesiony do miejsca, gdzie możesz znaleźć interesujące Cię informcje.

Jeżeli nie chcesz dłużej przeglądać strony w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię, pytanie poprostu napisz do mnie na adres i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl, bądź skorzystaj z prostego formularza, znajdującego się w zakładce kontakt.

Pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz – Kancelaria adwokacka Wrocław

Na skróty: adwokat Wrocław Kancelaria adwokacka Wrocław porady prawne on line Wrocław porady prawne Wrocław