ul. Kazimierza Wielkiego 1

Wrocław

biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl

kontakt email: 24h / 7 dni w tygodniu

+ 48 695 560 425

8.30 - 16.30 - dni robocze

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Obsługa Klienta

adwokat wrocław cennik

 

– adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Cennik usług adwokackich Wrocław. Dowiedz się ile kosztuje adwokat z Kancelarii Klisz i Wspólnicy. 

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy świadczy różne usługi prawne przeznaczone dla Klientów Indywidualnych w sprawach rodzinnych i karnych, a także dla Klientów Biznesowych (firm, spółek, przedsiębiorców). 

Jeżeli Twój problem prawny nie jest związany z Twoją firmą czy spółką, w której jesteś udziałowcem, a dotyczy Twojego życia prywatnego np. kwestii majątkowych, rodzinnych, spadkowych czy karnych to jesteś Klientem Indywidualnym. Jeśli natomiast prowadzisz firmę lub spółkę i masz problem prawny związany właśnie z tą firmą, pracownikiem, kontrahentem, urzędem to jesteś Klientem Biznesowym.

Zapoznaj się z zasadami ustalania honorarium adwokackiego dla Klientów Indywidualnych i Biznesowych

Spis treści

Początek współpracy – Klient dzwoni do Kancelarii (lub wysyła e-mail). 

Zwykle współpraca z każdym Klientem rozpoczyna się od telefonu Klienta do Sekretariatu Kancelarii. Drugim – równie częstym – sposobem nawiązania kontaktu jest pozostawienie przez Klienta emaila, wraz z danymi kontaktowymi oraz krótkim opisem problemu. Jeżeli jesteśmy w stanie pomóc w opisanej kwestii do Klienta Indywidualnego z reguły oddzwania Kierownik Sekretariatu, natomiast do Klienta Biznesowego najczęściej oddzwoni adwokat, żeby zadać klika dodatkowych pytań pozwalających na identyfikację problemu. Jeżeli Klient Biznesowy kontaktuje się telefonicznie, to zwykle jest przełączany do odpowiedniego adwokata lub też Kierownik Sekretariatu przekazuje jego numer telefonu adwokatowi, który oddzwoni do niego tak szybko, jak będzie to możliwe. 

To nie jest tak, że Klient Indywidualny jest dla nas gorszy. Procedura wygląda tak, a nie inaczej, bo Kierownik Sekretariatu (który nie jest prawnikiem) po wielu latach doświadczeń w naszej Kancelarii jest w stanie prawidłowo ocenić praktycznie każdą sprawę, z którą zwracają się do nas Klienci Indywidualni i jest doskonale zorientowany w tym, czy prawnik z naszej Kancelarii może Ci pomóc. Natomiast w przypadku Klientów Biznesowych to zwykle nie jest takie proste, dlatego pierwszy kontakt następuje już za pośrednictwem adwokata – specjalisty z danej dziedziny prawa. 

Dzięki takiej procedurze jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas Klientów zwracających się do nas z problemami, w których nie możemy pomóc. 

Pierwsze spotkanie z adwokatem – porada prawna Wrocław

Jak zauważyłeś, zawsze kiedy zechcesz nawiązać z nami kontakt – będziesz mógł porozmawiać bądź z Kierownikiem Sekretariatu lub z adwokatem, który wyjaśni Ci dokładnie zasady i koszty współpracy z nami, a także upewni się, że posiadamy kompetencje do rozwiązania Twojego problemu. Jeżeli będzie to możliwe zaproponujemy Ci skorzystanie z porady prawnej, zwanej także konsultacją adwokacką, a jeśli będziesz zdecydujesz się z niej skorzystać, ustali dogodny dla Ciebie i możliwy dla nas termin spotkania z prawnikiem. 

Porada prawna, czy konsultacja adwokacka to spotkanie z adwokatem, który rezerwuje dla Ciebie godzinę swojego czasu. Z naszych doświadczeń wynika, że 95% spotkań z Klientami tyle właśnie trwa i jest to czas optymalny do tego, żeby dokładnie ustalić na czym polega Twój problem, zdiagnozować ewentualne ryzyka, a także przedstawić możliwości, strategię oraz plan działania. Taka konsultacja adwokacka przypomina wizytę u lekarza. Opowiadasz o swoim problemie, lekarz wykonuje podstawowe badania (tak jak adwokata bada dokumenty, które masz ze sobą), a następnie zleca inne badania lub kwalifikuje na zabieg (tak jak adwokat albo pomaga Ci odszukać brakujących dokumentów, albo przyjmuje od Ciebie pełnomocnictwo do działania przed sądem lub Twoim przeciwnikiem i podejmuje odpowiednie działania – przygotowuje pismo, umowę lub pismo procesowe do sądu). Te dalsze czynności są dodatkowo płatne, ale ich koszt wyceniany jest na spotkaniu z adwokatem ponieważ zależy od stopnia skomplikowania sprawy, przewidywanego czasu pracy adwokata, wartości przedmiotu sporu i kilku innych zmiennych. 

Cennik porad prawnych w Kancelarii Adwokackiej Klisz i Wspólnicy – kiedy analiza sprawy jest bezpłatna?

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy koszt porady prawnej wynosi 400 PLN (słownie: czterysta złotych). 

W przypadku, kiedy bezpośrednio na spotkaniu lub w terminie 14 dni zlecisz nam prowadzenie sprawy sądowej i udzielisz stosownego pełnomocnictwa, wówczas na honorarium adwokata za sprawę zostanie zaliczona zapłacona przez Ciebie kwota 400 PLN za poradę prawną. Można zatem powiedzieć, że – pod warunkiem zlecenia sprawy sądowej – porada prawna sprowadzająca się do analizy sprawy jest bezpłatna. 

Porada prawna online – cennik usług

Porady prawne online kosztują tyle samo, co spotkanie z prawnikiem w Kancelarii. Klient zwykle przed konsultacją wysyła dokumenty na bezpieczny adres elektroniczny Kancelarii w celu ich analizy przed spotkaniem. Jestem zdania, że każdy z nas jest już tak bardzo przyzwyczajony do korzystania z różnych usług drogą elektroniczną, że komfort obu form porad prawnych (stacjonarnych i online) jest porównywalny. 

Wynagrodzenie adwokata ustalane za przyjęcie sprawy sądowej 

Doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma dwóch takich samych spraw. Nawet jeśli w dwóch sprawach występuje podobny problem prawny do rozstrzygnięcia, to wcale nie znaczy, że sprawy te będą toczyć się w podobny sposób, że czas ich trwania będzie porównywalny, a także że zapadłe w tych sprawa wyroki będą takie same. Takie elementy jak problemy ze stawiennictwem świadków na rozprawę, celowe przewlekanie postępowania przez drugą stronę procesu, a nawet temperament i sprawność sędziego, czy sama ilość spraw w wydziale sądu rozpatrującym daną sprawę ma znaczny wpływ na czas trwania procesu. Z kolei osobiste poglądy prawne składu sędziowskiego rozpatrującego sprawę, sposób prowadzenia procesu przez drugą stronę czy jakość zeznań świadków ma znaczny wpływ na rozstrzygnięcie oraz ilość pracy, jaką adwokat musi poświęcić przy prowadzeniu sprawy przed sądem.

Co więcej, w pewnych okolicznościach nawet duże prawdopodobieństwo zapadnięcia takiego samego wyroku w podobnym czasie nie oznacza, że sprawy są do siebie podobne. Wyrok zobowiązujący dłużnika do zapłaty na rzecz wierzyciela określonej kwoty pieniężnej w sytuacji, kiedy dłużnik jest zamożnym człowiekiem dysponującym licznymi nieruchomościami ma zupełnie inną wartość, niż taki sam wyrok skierowany do dłużnika, który jest bankrutem.

Z tych wszystkich względów bardzo trudno jest ustalić sztywny cennik stawek za usługi adwokackie, który przystawałby do każdej sytuacji. Pomocniczo przy ustalaniu wynagrodzenia stosujemy przepisy Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie, które przewiduje określone stawki minimalne, poniżej których żadnemu adwokatowi nie wolno udzielić pomocy prawnej. Musisz wiedzieć, że przyjmując sprawę poniżej stawki minimalnej adwokat dopuszcza się naruszenia prawa o adwokaturze i ryzykuje poniesienie odpowiedzialności dyscyplinarnej. 

W przypadku, gdy zawiłość sprawy nie jest znaczna, ilość pracy prawnika, a także przedstawionych do sprawy dokumentów uzasadniona, wówczas wynagrodzenie ustalane jest w okolicach stawek minimalnych. Liczymy na to, że ilość czasu poświęconego na sprawę będzie adekwatna dla tej stawki. Bierzemy to ryzyko na siebie. Jednak w przypadku gdy rodzaj i stopień zawiłości sprawy oraz wymagany nakład pracy adwokata jest znaczny, wysokość wynagrodzenia jest adekwatne powiększone. W przypadku niektórych spraw stosujemy wynagrodzenie częściowo prowizyjne, co oznacza, że poza honorarium przyjętym z góry z prowadzenie sprawy, w przypadku kiedy tę sprawę wygramy, ściągniemy bezpośrednio od Twojego przeciwnika odpowiedni procent wynagrodzenia z kwoty zasądzonej na Twoją rzecz. Tego typu wynagrodzenie jest uzależnione od rozstrzygnięcia sprawy. 

Udział adwokata w czynności (np. przesłuchaniu na policji, czy prokuraturze, oględzinach bądź na rozprawie sądowej) jest także płatny. W przypadku, kiedy rozprawy odbywają się poza Wrocławiem, także musisz liczyć się z dodatkowym kosztem dojazdu adwokata na miejsce czynności. 

Umowa z adwokatem Wrocław

Co istotne, z każdym Klientem zwieramy umowę pisemną, która reguluje wszelkie jego obowiązki finansowe. Nie stosujemy regulaminów opłat i nie zmieniamy warunków po zleceniu sprawy. Przed podpisaniem umowy adwokat szczegółowo omówi z Tobą warunki płatności. W uzasadnionych wypadkach istnieje możliwość rozłożenia wynagrodzenia na raty, jest jest to uzależnione od sytuacji konkretnego Klienta. 

Stawka godzinowa, a wynagrodzenie ryczałtowe – Klient Indywidualny i Klient Biznesowy

W przypadku zleceń, które polegają na przygotowaniu dokumentów, pism, umów, regulaminów udziału w negocjacjach proponujemy Klientom dwa rodzaje stawek: wynagrodzenie ryczałtowe lub stawkę godzinową. Kwota wynagrodzenia zależy od konkretnego przypadku, spodziewanego nakładu pracy, rodzaju zlecenia itd. Przed przyjęciem zlecenia do realizacji podpisujemy umowę, która dokładnie przewiduje zasady rozliczenia. 

Obsługa prawna firm – wynagrodzenie ustalane na podstawie oferty

Zasady i koszty obsługi firm w formie stałej opieki nad danym przedsiębiorstwem są dużo bardziej skomplikowane i zależą zarówno od zakresu prawa i czekających nas zadań, jak i przewidywanego miesięcznego czasu pracy Kancelarii. Nie mamy stałego cennika za usługi tego typu. W zależności od potrzeb, umowa tego typu może być zawarta w oparciu o ryczałt lub stawkę za godzinę pracy, bądź bazować na obu tych metodach. Jeśli jesteś zainteresowany taką formą współpracy, napisz do mnie na i.klisz@kancelaria-klisz.pl kub zadzwoń na 695 560 425. Umówimy się na rozmowę i wszystko Ci opowiem. 

Adwokat Wrocław Cennik

Kancelaria Adwokacka Klisz i Wspólnicy
ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek Times)

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie w godzinach od 9 do 16 w dni robocze pod numerem telefonu 71 740 50 00,pisząc na biuro@adwokat-wroclaw.biz.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku