Adwokat Inowrocław
Oddział Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Klisz i Wspólnicy

Adwokat Inowrocław

Kancelaria Prawna Inowrocław
adwokat Klisz i Wspólnicy​

Adres: Solankowa 7  
 
88-110 Inowrocław

Kontakt telefoniczny: 717 405 000

Poznaj nas w social mediach:

O nas

W naszej pracy kierujemy się w szczególności zasadami etyki zawodowej oraz wartościami, które wyznajemy. Każdą sprawę, której się podejmujemy traktujemy priorytetowo i udzielamy wszelkich możliwych wskazówek, które mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Przejmujemy od naszych Klientów ciężar radzenia sobie ze swoją sytuacją, reprezentując ich w postępowaniach i innych koniecznych czynnościach prawnych. Celem adwokatów w Inowrocławiu jest tworzenie miejsca, w którym każdy Klient może uzyskać rzetelną i skuteczną pomoc prawną, a jednocześnie poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W swojej pracy w szczególności stawiamy na:

Co nas wyróżnia? Adwokat Inowrocław

Oprócz niesienia kompleksowej pomocy prawnej z takich dziedzin prawa jak: prawo rodzinne (rozwody, alimenty, podziały majątku), cywilne (spadki, zachowki, dziedziczenie, odszkodowania, zniesienie współwłasności), prawo pracy (odwołania od wypowiedzenia, wypłata odprawy, nadgodziny) oraz prawo karne, specjalizujemy się w dość nietypowym obszarze prawa – a mianowicie w sprawach dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. Nasi inowrocławscy adwokaci posiadają odpowiednie przygotowanie, kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie. Za zgodą władz kościelnych mogą oni występować w danej sprawie o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego (tzw. advocat in causa). Tym samym biorą oni udział w postępowaniu o stwierdzenie nieważności małżeństwa od początku do końca –  oczywiście za zgodą sądu kościelnego na branie udziału w danym postępowaniu. Dodatkowo nasz inowrocławski oddział kancelarii adwokackiej świadczy pomoc prawną dla cudzoziemców. Dokładny opis specjalizacji naszych adwokatów z Inowrocławia znajduje się nieco niżej.

Iwo Klisz - Adwokat Inowrocław

Adwokat Iwo Klisz - wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Dzień dobry. Nazywam się Iwo Klisz i od lat wykonuję zawód adwokata. Równolegle z tym, pełnię rolę wspólnika zarządzającego w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy. Jestem także liderem zespołu zawodowych prawników (adwokatów, a także radców prawnych), którzy mogą pomóc Tobie w wielu rodzajach spraw i kwestii prawnych w Inowrocławiu i okolicach.

Widząc realną potrzebę bezpośredniego kontaktu z prawnikami, a jednocześnie chcąc zapewnić możliwość skorzystania z usług naszej Kancelarii w różnych regionach naszego kraju, postanowiliśmy działać nieszablonowo i stworzyć sieć oddziałów, w których adwokaci i radcowie prawni będą świadczyć pomoc prawną na najwyższym poziomie. Kancelaria powstała we Wrocławiu. Potem utworzyliśmy oddział w Gdańsku, a następnie w Poznaniu, Katowicach oraz Warszawie. Tym razem przyszła pora także na Inowrocław.

W czym specjalizują się adwokaci z Kancelarii Klisz i Wspólnicy
– Oddział Inowrocław

Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach z zakresu:

 • Rozwód;
 • Kontakty;
 • Alimenty;
 • Władza rodzicielska;
 • Podział majątku;
 • Ustalenie/zaprzeczenie ojcostwa.
 • Sprawy o zapłatę (odzyskanie należności);
 • Stwierdzenie nabycia spadku;
 • Dział spadku;
 • Uregulowanie stanu księgi wieczystej;
 • Zasiedzenie;
 • Zniesienie współwłasności;
 • Odszkodowanie;
 • Eksmisja;
 • Zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych;
 • Postępowania egzekucyjne (przed komornikiem);
 • Ubezwłasnowolnienie.
 • i inne..
 • Obrona w sprawach karnych – na etapie postępowania przygotowawczego (Prokuratura i Policja), a później w Sądzie;
 • Obrona w sprawach o wykroczenia;
 • Uzgodnienie wymiaru kary z prokuratorem w przypadku dobrowolnego poddania się karze;
 • Sprawy o odroczenie i przerwę w wykonaniu kary;
 • Sprawy o warunkowe przedterminowe zwolnienie;
 • Sprawy o odszkodowanie za niesłuszne skazanie lub tymczasowe aresztowanie.

Sprawy dotyczące:

 • Wypłaty odszkodowań za mobbing, dyskryminację, zakaz konkurencji, niewydanie w terminie świadectwa pracy, odszkodowania od pracownika z tytułu bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę przez pracownika
 • Zapłaty odprawy z tytułu zwolnień grupowych, odprawy emerytalnej i pośmiertnej​
 • Wypłaty zaległego wynagrodzenia w szczególności za pracę, za nadgodziny, za pracę w porze nocnej.
 • Ustalenia istnienia stosunku pracy np. gdy strony podpisały formalną umowę zlecenia pomimo, że stosunek prawny wykazywał cechy umowy o pracę
 • Ustalenia treści stosunku pracy ustalenie, że pracownik w rzeczywistości otrzymywał wyższe wynagrodzenie, niż faktycznie wskazane w treści umowy o pracę

Dodatkowo, nasi prawnicy ze względu na swoje bogate doświadczenie specjalizują się w sprawach związanych z:

 • Świadczymy pomoc prawną w stwierdzaniu nieważności małżeństwa kościelnego. Jeśli masz zamiar wszcząć postępowanie tego rodzaju, adwokat w Inowrocławiu chętnie udzieli Ci pomocy prawnej. W pierwszej kolejności rozpoczyna się ona od przeanalizowania Twojej sprawy pod kątem przesłanek do stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. Następnie przychodzi pora na napisanie skargi powodowej, znalezienie odpowiednich świadków i zgromadzenie rzetelnego materiału dowodowego. We wszystkich tych aspektach możesz liczyć na naszą pomoc. 
 • Oferujemy kompleksową obsługę prawną związaną z pobytem i zatrudnieniem cudzoziemców. Dopełniamy wszelkich czynności prawnych związanych z zezwoleniami na pracę, kartami pobytu, pobytem stałym czy uzyskaniem statusu rezydenta długotrwałego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja każdego przedsiębiorcy, jak i pracownika jest inna – dlatego przy każdej współpracy stawiamy przede wszystkim na jasną komunikację, aby podejmowane czynności przyniosły pożądany efekt w jak najszybszym możliwym terminie. 

Jak zorganizowana jest nasza Kancelaria Inowrocław?

Prowadzenie kilku oddziałów Kancelarii Adwokackiej na raz nie jest prostym zadaniem. Jako lider Kancelarii Klisz i Wspólnicy wciąż dbam o to, by pomoc świadczona przez naszych prawników była na jak najwyższym poziomie oraz spełniała wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Poza tymi aspektami, priorytetem jest dla mnie także efektywna i bezproblemowa organizacja pracy i zasady działania każdego oddziału. Jak dotąd, stosowane przez nas rozwiązania nie zawodziły. Nie oznacza to jednak, że nie można osiągnąć jeszcze lepszych wyników. W swojej praktyce nieustannie zauważam, jak ważnym dla wielu naszych Klientów jest bezpośredni kontakt ze specjalistą, który zajmuje się ich sprawą. Dlatego, jeżeli poszukujesz Adwokata z Inowrocławia, który kompleksowo zajmie się Twoim problemem prawnym – dobrze trafiłeś.

Kancelaria prawna Inowrocław

Klisz i Wspólnicy poszerza swoje horyzonty – tym razem chciałbym z radością oznajmić, że nawiązaliśmy współpracę z małżeństwem prawników z Inowrocławia. Adwokat Katarzyna Błaszczyk jest specjalistką z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego, natomiast Radca Prawny Bartłomiej Błaszczyk udziela i świadczy pomocy prawnej w sprawach dotyczących cudzoziemców. Tym samym, będą oni reprezentować naszą Kancelarię w Inowrocławiu. 

Poznaj nasz zespół - Prawnik Inowrocław

W Inowrocławiu udało mi się odnaleźć i nawiązać współpracę z prawdziwymi pasjonatami prawa. Małżeństwo prawników – adwokat Katarzyna Błaszczyk oraz radca prawny Bartłomiej Błaszczyk to ludzie, którym  można zaufać, a swoją pracę wykonują na najwyższym poziomie, z poszanowaniem zasad etyki wykonywanego przez nas zawodu. Bardzo się cieszę, że to właśnie oni będą reprezentować naszą Kancelarię w Inowrocławiu. 

To świetni fachowcy, z bogatym doświadczeniem i dużą wiedzą. W pełni skupiają się na prawniczym rzemiośle i 100% czasu dedykują swoim Klientom. Właśnie z tego powodu postawiłem na tę współpracę – obsługa prawna jest bardziej skuteczna i przystępna dla klientów.

Radca Prawny Bartłomiej Błaszczyk Inowrocław

Radca Prawny Bartłomiej Błaszczyk

Specjalizujący się w indywidualnym prawie pracy, a także aspektach prawnych związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Świadczy swoją pomoc zarówno pracodawcom, jak i samym zatrudnionym – głównie pochodzącym z Ukrainy oraz innych krajów spoza Unii Europejskiej. Zdobyte doświadczenie wpływa na sprawne podejmowanie często złożonych czynności prawnych, nie narażając przy tym Klienta na ponoszenie zbędnych kosztów administracyjnych.

Adwokat Katarzyna Błaszczyk

Pasjonatka prawa rodzinnego i spadkowego świadcząca pomoc prawną w dość szczególnej i rzadko spotykanej części prawa rodzinnego, a mianowcie stwierdzaniu nieważności małżeństw kościelnych. Poza tym specjalizuje się także w prawie cywilnym oraz karnym.

Adwokat Katarzyna Błaszczyk

Napisz do Nas:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu.
Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Zadzwoń: