Rozwód

Podjęcie decyzji o nim jest z pewnością tą z kategorii trudniejszych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Wiemy również, że w niektórych sytuacjach nie ma innego wyjścia. Decyzja jednak nie wystarczy. Aby rozwód został skuteczne orzeczony, konieczne jest postępowanie rozwodowe przed sądem. Jeśli chcesz rozwiązać swoje małżeństwo, musisz dopełnić szeregu odpowiednich i następujących po sobie formalności, które nie są łatwe.

Jeśli Wasza sytuacja nie jest skomplikowana i jesteście zdolni osiągnąć porozumienie, możecie dokonać formalności samodzielnie. Najczęściej jednak, warto udać się do profesjonalnego adwokata, który wskaże odpowiednią ścieżkę i dopilnuje, aby wszystkie aspekty prawne związane z rozwiązaniem małżeństwa zostały w prawidłowy sposób dopełnione. Najczęściej rozwód wiąże się bowiem również z podziałem majątku, orzeczeniem opieki nad dziećmi czy alimentami. W tych kwestiach możesz liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony naszego Adwokata od rozwodów w Inowrocławiu.

Adwokat Inowrocław Rozwód - Iwo Klisz

Adwokat Iwo Klisz - wspólnik zarządzający w Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Nazywam się Iwo Klisz. Jestem adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Prawnej Klisz i Wspólnicy. Jestem również liderem zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych), którzy mogą pomóc Tobie we wszystkich kwestiach prawnych związanych z zakończeniem małżeństwa w Inowrocławiu i jego okolicach. Od lat dbam o to, aby działający w mojej Kancelarii Adwokackiej prawnicy, rzetelnie i skutecznie pomagali naszym Klientom. Jeżeli poszukujesz adwokata od rozwodu w Inowrocławiu, to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

Decyzja o rozwodzie - od czego zacząć?

Przede wszystkim, pierwszym krokiem, od którego powinniśmy zacząć jest sporządzenie pozwu rozwodowego. Musi być on formę pisemną, spełniać wymogi formalne i zawierać informacje, na podstawie których sąd będzie mógł orzec całkowity i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Już w tym momencie należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami i poznać przesłanki, na podstawie których sąd orzeka rozwód. Bez tej specjalistycznej wiedzy prawniczej, orzeczenie rozwodu może być trudne i czasochłonne. Jeżeli jednak współpracujemy z doświadczonym adwokatem,. mamy pewność, że nasze pierwsze pismo procesowe – pozew – będzie skuteczny i wywoła oczekiwany efekt – postępowanie przed sądem i orzeczenie rozwodu.

Rozwód - ile trwa postępowanie? Adwokat Rozwód Inowrocław

Niektóre postępowania rozwodowe zostają przeprowadzone w ciągu jednej rozprawy sądowej – ale są też takie, które ciągną się latami. Wszystko zależy od podejścia i ogólnej sytuacji małżonków. Jeśli doszli oni do porozumienia jeszcze przed rozprawą – wypracowali zgodne stanowisko co do najbardziej istotnych kwestii (np. co do podziału majątku wspólnego, oboje chcą rozwodu bez orzekania o winie) – można liczyć na to, że rozwód zostanie orzeczony już na pierwszej rozprawie. Jeśli jednak małżonkowie mają dzieci oraz nie potrafią ze sobą rozmawiać – postępowanie o rozwód może się toczyć latami

Podział majątku - adwokat w Inowrocławiu od rozwodu

Związek małżeński to nie tylko więzi osobiste, ale również majątkowe, które należy wyklarować w momencie orzekania rozwodu. Zwłaszcza, gdy pomiędzy małżonkami istniał ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej – wówczas rozwód wiąże się także z podziałem majątku. 

Polega on na wyjściu ze współwłasności, która utworzyła się przez to, że małżonkowie nabywali różne rzeczy i prawa razem. Podziału można dokonać polubownie, w drodze umowy zawartej przed notariuszem – a jeżeli małżonkowie nie są w stanie się porozumieć, konieczne okazuje się przeprowadzenie postępowania sądowego, właśnie o podział majątku. W swojej praktyce w roli adwokata rozwodowego zwykle namawiam strony do polubownego podziału. Dlaczego? 

Co do zasady, sądy w wyrokach orzekających o rozwodach unikają podziału majątku, ponieważ wiąże się to z przedłużeniem całego postępowania. To zwykle obszerne i skomplikowane kwestie. Ogólną zasadą, wynikającą z art. 30 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jest to, że sąd może w wyroku rozwodowym (na wniosek jednego z małżonków) podzielić majątek wspólny pod warunkiem, że nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jak możemy się jednak domyślić, sprawy podział majątku mogą przeobrazić się na sali sądowej w prawdziwe batalie pomiędzy ludźmi, którzy niegdyś się kochali i szanowali. 

Nasza specjalistka od rozwodów z Inowrocławia - adwokat Katarzyna Błaszczyk

Sprawy rozwodowe nie należą do najłatwiejszych. Wiążą się one bowiem z emocjami ich uczestników, które na sali sądowej potrafią sięgnąć zenitu. Nadrzędnym zadaniem naszej specjalistki od rozwodów w Inowrocławiu – adwokat Katarzyny Błaszczyk jest udzielenie pomocy i faktycznego wsparcia podczas postępowania rozwodowego.

W ramach świadczonych usług ze strony adwokat Katarzyny Błaszczyk możesz liczyć na pomoc w przejściu przez całe postępowanie rozwodowe, w tym:

  • udzielenie porady prawnej jeszcze przed skierowaniem sprawy do sądu;
  • wsparcie w negocjowaniu warunków podziału majątku wspólnego;
  • sporządzanie umów o podział majątku wspólnego;
  • wypracowaniu optymalnej ugody w ramach mediacji;
  • przygotowanie odpowiednich pism procesowych;
  • reprezentacji w sądzie (zastępstwo procesowe).
Adwokat Inowrocław Rozwód Katarzyna-Blaszczyk

Napisz do Nas:

Administratorem Twoich danych osobowych jestem  Iwo Klisz Kancelaria Adwokacka z/s we Wrocławiu.
Więcej informacji o danych osobowych znajdziesz w linku

Zadzwoń: