Prawo spadkowe – Adwokat Wrocław i Katowice – Klisz i Wspólnicy

Prawo spadkowe jest mi szczególnie bliskie nie tylko ze względu na to, że jestem adwokatem prowadzącym sprawy spadkowe, lecz również dlatego, że jest to cześć prawa cywilnego, które stanowiło obszar mojego zainteresowania gdy byłem doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

W związku z tym z koniecznością wyjaśniania zagadnień związanych z prawem spadkowym spotykam się nie tylko w trakcie udzielania porad prawnych w kancelarii adwokackiej lub występowania przed sądem jako adwokat, ale także kiedy wykonywałem obowiązki wykładowcy akademickiego prowadząc zajęcia ze studentami prawa.

Adwokat Wrocław prawo spadkowe – adwokat dla spadkodawców i spadkobierców

Z powyżej wskazanych przyczyn prawo spadkowe jest jedną ze specjalizacji prowadzonej przeze mnie kancelarii adwokackiej. Bardzo duża część porad prawnych, które udzielam na co dzień jest związana właśnie z zagadnieniami dotyczącymi zasad dziedziczenia i rozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także uprawnień do zachowku. Świadczona przeze mnie pomoc prawna z zakresu spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci. Oprócz tego często występuje przed sądem w sprawach dotyczących podważenia treści testamentu lub podziału majątku spadkowego.

adwokat wrocław

Co mogę dla Ciebie zrobić

w zakresie spraw związanych z prawem spadkowym

Formalności związane z nabyciem prawa do spadku

W wielu sprawach rola adwokata sprowadza się do uzyskania formalnych dokumentów poświadczających prawo do spadku (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia). W takich sprawach doradzam klientom najlepsze i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzę postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowuje wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – wspomagam proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego.

Pomagam także w ramach procedur związanych z odrzuceniem zadłużonego spadku (w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieram moich Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania sporne

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzę także postępowania sporne w ramach stwierdzenia nabycia spadku lub działu spadku. Często są to bardzo rozbudowane postępowania, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces o uznanie za niegodnego dziedziczenia. Występuję także jako pełnomocnik stron w procesach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku, ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Występuję również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Porady prawne prawo spadkowe

Udzielam także porad prawnych w zakresie wszystkich zagadnień związanych z prawem spadkowym. Doradzam spadkobiorcom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym, a także wierzycielom spadkowym.

Pomoc dla Klientów zagranicznych

Prowadzę także sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Kontakt

ze specjalistą z zakresu prawa spadkowego

adwokat Iwo Klisz
tel.kom: 695 560 425
tel: 71 740 50 00
e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
ul. Joachima Lelewela 23/7
53-505 Wrocław
NIP: 8992439653
REGON: 022059565

Jeżeli:

  • masz wątpliwości, czy zajmuję się takimi sprawami jak Twoja,
  • chcesz zapytać się o wynagrodzenie za poprowadzenie sprawy, sporządzenie opinii lub udzielenie porady prawnej,
  • planujesz umówić się na spotkanie z adwokatem,

zapraszam Cię do kontaktu za pomocą poniższego formularza kontaktowego. Odpowiem na podany przez Ciebie adres e-mail, a jeśli podasz numer telefonu oddzwonię.

SZUKASZ ADWOKATA WE WROCŁAWIU?


Napisz do nas za pomocą poniższego formularza kontaktowego. Jeśli wyślesz wiadomość w godzinach pracy kancelarii zazwyczaj odpowiadamy w ciągu jednej godziny. W przeciwnym razie możesz liczyć na odpowiedź następnego dnia roboczego rano.


Imię lub Nick (wymagane)

Adres email, na którym chcesz uzyskać odpowiedź (wymagane)

Numer telefonu kontaktowego, na który mam oddzwonić

Treść wiadomości

Nie chcesz czekać? Zadzwoń na numer:


695 560 425