Prawo Spadkowe

Adwokat Wrocław i Katowice - Klisz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Specjalizacja - prawo spadkowe


adwokat wrocław prawo spadkowe katowice

adwokat Iwo Klisz z Wrocławia

Każdego dnia najlepiej jak potrafię pomagam spadkobiercom, potencjalnym spadkodawcom oraz uprawnionym do zachowku czy zapisu we wszystkich kwestiach i sprawach dotyczących prawa spadkowego

ZNAJDZIESZ MNIE TUTAJ:

adwokat prawo spadkowe wrocław adwokat wrocław spadki adwokat katowice prawo spadkowe sprawy spadkowe wrocław katowice

KANCELARIA KLISZ I WSPÓLNICY

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 71 740 50 00
tel. kom 695 560 425

strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl


Chciałbyś nas zapamiętać?

Polub naszą stronę na FB, a od czasu do czasu o sobie przypomnimy

Kancelaria Prawa Spadkowego Wrocław i Katowice

Prawo spadkowe jest jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii Klisz i Wspólnicy. Mamy w tym zakresie naprawdę bardzo duże doświadczenie.

Założyciel Kancelarii Klisz i Wspólnicy adwokat Iwo Klisz prowadził setki spraw sądowych z zakresu prawa spadkowego, a nadto prawo spadkowe stanowiło obszar jego zainteresowania, gdy był doktorantem w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zagadnienia związane z prawem spadkowym wyjaśniał na salach sądowych jako adwokat, ale także wykładowca akademicki prowadząc zajęcia ze studentami prawa.

Adwokat Wrocław prawo spadkowe – adwokat dla spadkodawców i spadkobierców

Dobierając zespół Kancelarii Klisz i Wspólnicy bardzo zwracaliśmy uwagę na to, żeby zatrudniani przez nas adwokaci i radcowie prawni mieli już doświadczenie z zakresu prawa spadkowego. W ten sposób przekazanie im wiedzy i doświadczenia założyciela Kancelarii było o wiele łatwiejsze.

Obecnie wszyscy prawnicy z Kancelarii udzielają porad prawnych i prowadzą sprawy sądowe z zakresu prawa spadkowego. Na co dzień spotykamy się z zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia, rozliczania darowizn przekazanych za życia przez spadkodawcę, a także uprawnień do zachowku.

Świadczona przez nas pomoc prawna z zakresu prawa spadkowego jest adresowana nie tylko do spadkobierców, ale także do spadkodawców, którzy zamierzają w skuteczny sposób zadysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci.

Oprócz tego często występujemy przed sądem w sprawach dotyczących podważenia treści testamentu lub podziału majątku spadkowego.

Co możemy dla Ciebie zrobić

w zakresie spraw związanych z prawem spadkowym

Formalności związane z nabyciem prawa do spadku

W wielu sprawach spadkowych rola adwokata sprowadza się do uzyskania formalnych dokumentów poświadczających prawo do spadku (postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia). W takich sprawach doradzamy klientom najlepsze i najszybsze rozwiązanie i w zależności od potrzeb prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub we współpracy z kancelarią notarialną przygotowujemy wszystkie wymagane dokumenty celem uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia. W podobny sposób – w sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami – wspomagamy proces podziału majątku spadkowego w zależności od potrzeb w sprawie sądowej o dział spadku lub w ramach umowy o dział spadku sporządzonej w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego.

Pomagamy także w ramach procedur związanych z odrzuceniem zadłużonego spadku (w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci), a także przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Wspieramy naszych Klientów także przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Postępowania sporne

Gdy pomiędzy spadkobiercami nie ma zgody co do zasad dziedziczenia, a także w zakresie sposobu podziału majątku spadkowego prowadzimy postępowania sporne w ramach stwierdzenia nabycia spadku lub działu spadku. Często są to bardzo rozbudowane sprawy, w których zachodzi konieczność przesłuchania świadków, przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lub poszukiwania majątku spadkowego. Zdarza się, że takie postępowania poprzedza proces o uznanie za niegodnego dziedziczenia.

Występujemy także jako pełnomocnik stron w procesach o zachowek reprezentując zarówno osoby uprawnione do zachowku, ale także pozwanych zobowiązanych do jego zapłaty. W takich procesach często udaje się zmniejszyć kwotę zachowku, którą dochodzi uprawniony. Występujemy również w sprawach spadkowych o realizację zapisów.

Porady prawne prawo spadkowe

Udzielamy porad prawnych w zakresie wszystkich zagadnień związanych z prawem spadkowym. Doradzamy spadkobiorcom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym, a także wierzycielom spadkowym.

Pomoc dla Klientów zagranicznych

Prowadzimy sprawy spadkowe dla Klientów mieszkających za granicą m.in. w USA, Kanadzie, RPA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. To dosyć częsta sytuacja, kiedy osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju dziedziczą spadek po krewnych w Polsce. Zazwyczaj wszelkie formalności udaje nam się załatwić zdalnie przez internet i za pośrednictwem poczty i dzięki temu uniknąć kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Przeczytaj opinie zadowolonych Klientów Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Blog ekspercki z zakresu prawa spadkowego

Dowodem naszego szczególnego zainteresowania prawem spadkowym jest ekspercki blog prawniczy prowadzony przez adwokata Iwo Klisz pod adresem www.zachowek.biz.pl

Dzielimy się tam wiedzą i doświadczeniami z zakresu prawa spadkowego zupełnie bezpłatnie.